csk.news
261.4K

František: Tradicionalismus Musí Být Uzdraven

“Rozdělená Církev není Církví,” řekl František - který je znám tím, že je rozvratný - představitelům americké biskupské agentury CatholicNews.com …
apredsasatoci
miloš kubelka
Ak nie je bergoglio heretik (to tvrdíte vy), tak potom je iba jedna možnosť - Boh je klamár.
miloš kubelka
vy slováci se furt divíte proč se máte tak blbě myslím že je to o vašem vyjadřování o římu a katolické církvi . jsou to nástupci petra at svatí či nesvatí a vy jste kdo ani patrně faráři natož biskupové či kardinálové takže se k tomu nemůžete takhle vyjadřovat pokud to budete dále dělat a vykládat ty fantasmagorie že je to kvuli přijimání na ruku tak vás vydá možná bůh ještě více …More
vy slováci se furt divíte proč se máte tak blbě myslím že je to o vašem vyjadřování o římu a katolické církvi . jsou to nástupci petra at svatí či nesvatí a vy jste kdo ani patrně faráři natož biskupové či kardinálové takže se k tomu nemůžete takhle vyjadřovat pokud to budete dále dělat a vykládat ty fantasmagorie že je to kvuli přijimání na ruku tak vás vydá možná bůh ještě více matovičovi a zažiijete horší věci než vaši předci za gotwalda
Unam Sanctam SK
Heretici podľa učenia Katolíckej Cirkvi nemôžu byť pápežmi. Naštudujte si to. Ríma sa zmocnila nekatolícka heretická sekta.
vatikankatolicky.com/…co-heretik-nemoze-byt-papezom/
vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
vatikankatolicky.com/…-frantisek-nemoze-byt-papezom/
miloš kubelka
jak vy nic můžete říkat o papeži že je heretik, spousta niců na tomhle webu říká o papeži že je heretik to může jenom koncil kardinálů tohle o něm říci ne vy nicové ze slovenska a to je váš problém že se stavíte nad církevní autority a nokdo není ani biskup ovšem vrchol je ten dohnal a tomotek ti zašli ještě dále ti se přímo biskupama jmenovali i když papež dělá cokoliv soudit ho mohou jen …More
jak vy nic můžete říkat o papeži že je heretik, spousta niců na tomhle webu říká o papeži že je heretik to může jenom koncil kardinálů tohle o něm říci ne vy nicové ze slovenska a to je váš problém že se stavíte nad církevní autority a nokdo není ani biskup ovšem vrchol je ten dohnal a tomotek ti zašli ještě dále ti se přímo biskupama jmenovali i když papež dělá cokoliv soudit ho mohou jen jemu rovní kardinálové ovšem potíž mnoha slováků co v církvi nejsou nic neb jim buh nesvěřil ani místo posledního faráře se k tomu vyjadřujete jak by jste byli kardinály jako tomko
Unam Sanctam SK
Koncil nemôže súdiť pápeža, lebo pápež nemôže byť súdený ani o ňom nemôže byť autoritami rozhodnuté, že je heretikom. Všetci svätí a otcovia Cirkvi učia, že heretik, ktorý sa vydáva za pápeža, nemôže byť pápežom a že ak by sa pápež stal heretikom, automaticky by stratil úrad. Antipápeži 2VK však boli heretikmi pred ich neplatnými voľbami, preto nemohli byť platne zvolení (Cum ex Apostolatus …More
Koncil nemôže súdiť pápeža, lebo pápež nemôže byť súdený ani o ňom nemôže byť autoritami rozhodnuté, že je heretikom. Všetci svätí a otcovia Cirkvi učia, že heretik, ktorý sa vydáva za pápeža, nemôže byť pápežom a že ak by sa pápež stal heretikom, automaticky by stratil úrad. Antipápeži 2VK však boli heretikmi pred ich neplatnými voľbami, preto nemohli byť platne zvolení (Cum ex Apostolatus Officio). vatikankatolicky.com/…-frantisek-nemoze-byt-papezom/
Unam Sanctam SK
Vám je však pravda ukradnutá podľa všetkého. Ak by sa "kardináli" rozhodli, že Fero nie je pápežom, akceptovali by ste ich rozhodnutie. Ak by sa rozhodli opačne, akceptovali by ste to takisto. Lebo vám nejde o to, čo učí KC a čo je pravda, ako postupovať na základe katolíckych princípov, ale riadite sa radšej tým, čo si myslí väčšina "autorít" (ktorou je tlupa odpadlíckych heretikov).
apredsasatoci
Unam Sanctam SK
Pozemsku, bojujúca cirkev, to je nedokonalá cirkev, ako je nedokonalý človek.
Aj keď sa táto cirkev stala neviestkou, pekelné brány ju nepremozu. Jej zakladateľ Ježiš Kristus ju zachráni.
BernadettaJaMalinka
Výrazu ,,pekelné brány cirkev nepremozu,, dnes väčšina kresťanov nerozumie správne. Znamená to totiž - pekelné brány, teda mocnosti temna, diabol.. ju nepremoze, teda nezvedie na hriech!
Ak si uveril Kristovi, Boh ti postavil nohy na Skalu, na Krista, stal si sa členom, údom Kristovho tela a diabol nad tebou už nemá moc, teda nemôže ťa zviesť na hriech!!
Ak vidíš cirkev ktorú diabol zviedol na …More
Výrazu ,,pekelné brány cirkev nepremozu,, dnes väčšina kresťanov nerozumie správne. Znamená to totiž - pekelné brány, teda mocnosti temna, diabol.. ju nepremoze, teda nezvedie na hriech!
Ak si uveril Kristovi, Boh ti postavil nohy na Skalu, na Krista, stal si sa členom, údom Kristovho tela a diabol nad tebou už nemá moc, teda nemôže ťa zviesť na hriech!!

Ak vidíš cirkev ktorú diabol zviedol na hriech, akýkoľvek ťažký hriech, taká už nestojí na Skale ale odpadla od viery a stala sa neviestkou.

Pretože cirkev Kristova je nepoškvrnena, čistá panna zasnúbená svojmu ženíchovi, On sám si ju čistí ohňom utrpenia a čím viac sa blíži svadba, tým viac sa nevesta okrasluje, očisťuje od nedokonalosti a zdobí cnosťami. To je Kristova nevesta!!

Pretože kto je v Kristovi, nehresi!!
😉
Unam Sanctam SK
To nie je pravda. Že pekelné brány Cirkev nepremôžu znamená, podľa učenia a výkladu Katolíckej Cirkvi, ako aj zdravého logického uvažovania, že Katolícka Cirkev nikdy nebude učiť bludné náuky, ale vždy zostane verná Kristovmu učeniu.
Pápež Vigilius, II. carihradský koncil, 553: „...máme na pamäti to, čo bolo sľúbené o Svätej Cirkvi a Ňom, ktorý povedal, že pekelné brány ju nepremôžu (týmito …More
To nie je pravda. Že pekelné brány Cirkev nepremôžu znamená, podľa učenia a výkladu Katolíckej Cirkvi, ako aj zdravého logického uvažovania, že Katolícka Cirkev nikdy nebude učiť bludné náuky, ale vždy zostane verná Kristovmu učeniu.
Pápež Vigilius, II. carihradský koncil, 553: „...máme na pamäti to, čo bolo sľúbené o Svätej Cirkvi a Ňom, ktorý povedal, že pekelné brány ju nepremôžu (týmito rozumieme smrť šíriace jazyky heretikov); ...“
Sú aj ďalšie podobné citáty. Z toho vyplýva, že KC nikdy nemôže zmeniť svoju doktrínu, pretože toto by znamenalo, že buď Kristovmu učeniu nebola predtým verná alebo odpadla od pravého učenia. Toto tiež dokazuje, že Laco Bajzo je heretikom, lebo si myslí, že KC zmenila svoju náuku a stratila vieru a stala sa Neviestkou.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že v Ríme nie je Katolícka Cirkev, je to sekta II. vatikánskeho koncilu, ktorá učí doktríny popierajúce fundamentálne dogmy KC. A každý, kto vyznáva, že je to pravá Cirkev tvárou v tvár dôkazom a učeniam 2VK, vyznáva, že pekelné brány premohli KC.
V KC môžu byť a sú hriešni ľudia, no nikdy nie heretici. vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
Freddy Gargamel
"Ducha neuhášajte, proroctvami nepohŕdajte, ale všetko skúmajte; dobrého sa držte!"
Pán Kubelka, ja viem, je to ťažké bremeno, ale všetci sme zaviazaní skúmať čo je dobré a čo je zlé, čo je z Boha a čo je z diabla. Isteže niektorí z nás sú vybraní byť učiteľmi a pastiermi, na základe svojich darov. Čo nás ostatných ale nezbavuje zodpovednosti. Ak takýto pastier zíde z cesty a upadne do …More
"Ducha neuhášajte, proroctvami nepohŕdajte, ale všetko skúmajte; dobrého sa držte!"
Pán Kubelka, ja viem, je to ťažké bremeno, ale všetci sme zaviazaní skúmať čo je dobré a čo je zlé, čo je z Boha a čo je z diabla. Isteže niektorí z nás sú vybraní byť učiteľmi a pastiermi, na základe svojich darov. Čo nás ostatných ale nezbavuje zodpovednosti. Ak takýto pastier zíde z cesty a upadne do bludu, opustí cesty Božie, a my ho nasledujeme, napriek tomu, že vieme o jeho odpadlíctve, máme podiel na jeho hriechoch.

Nie ja súdim Bergoglia. Súdi sa sám, svojim odpadlíctvom od večnej Pravdy, ktorú on má za úlohu hlásať a interpretovať, ale nie meniť. Nie je to závislé na rozhodnutí mojom, ani žiadneho kardinála. Pretože platí:
"Ale keby sme my alebo aj anjel z neba hlásali iné evanjelium namiesto toho, ktoré sme vám hlásali — nech je prekliaty!"

Ale aspoň v tom môžem súhlasiť, že Slováci si sami vyslúžili to čo tu dnes máme. Ale iste nie nejakou "odbojnosťou voči cirkevnej vrchnosti". Na to stačí už letmý pohľad na krajiny, ktoré nezažívajú excesy typu Matovičovho "vládnutia". Čo tak napr. také Švédsko? Ako si tam ctia cirkevnú hierarchu RKC? Alebo ešte lepšie, Nemecko. Veď tam už sú vyslovene na pokraji schizmy, kde sa liberálna časť cirkvi, pod vedením významných nemeckých hierarchov, čoraz otvorenejšie stavia proti Vatikánu. Ale "matovičovské pomery" tam nevládnu. Takže na vašom mieste by som s takýmito analógiami bol opatrný,
Ak sme za niečo potrestaní, tak za vlažnosť a formalizmus viery na Slovensku. Za to, že u obrovskej väčšiny Slovákov sa z viery už stal akýsi "nedeľný folklór", kde návšteva kostola sa považuje na vidieku za "dobrý tón". Ale reálne, každodenné postoje ľudí už ovplyvňuje čoraz menej. Kresťanmi sme už len vtedy, keď to nič nestojí.

Sme tiež trestaní za hamižnosť, mamonárstvo, ktorá sú vyslovene metlou Slovenska. Za to, že sme si zamilovali tento svet a jeho radosti. Za závisť, ktorej je tu plno. Za pokrytectvo a farizejstvo, s ktorým sa pohoršujeme nad "prehnitým Západom", ale jeho hnilé plody - napr. odporné zvratky holywoodskej "kultúry" - s nadšením konzumujeme.
Za toto stíha Boh, nie za nedostatočné adorovanie cirkevných potentátov. Inak ctiť si treba predovšetkým Boha, a až potom ľudí, a aj to len takých, ktorí si to zaslúžia. A neschovávajte sa za "moc úradnú". Úcta k úradu samotnému sa v žiadnom prípade automaticky neprenáša na jeho nositeľa, na jeho skutky a postoje. Táto vaša adorácia už hraničí s modlárstvom.
BernadettaJaMalinka
Pan Ježiš nepovedal že ,,katolícku cirkev, tu hierarchicku štruktúru s kolárikmi na krku sediacu vo Vatikáne, že túto nepremozu pekelné brány... On povedal že Jeho cirkev, ktorá bude stáť na skale, na jeho učení, na Jeho Slove - a táto náuka sa nemôže zmeniť, ani nič k nej pridať ani nič ubrat!! Toto je cirkev lebo je postavená na Skale, a preto ju pekelné brány nepremozu. Pan pozná svoje …More
Pan Ježiš nepovedal že ,,katolícku cirkev, tu hierarchicku štruktúru s kolárikmi na krku sediacu vo Vatikáne, že túto nepremozu pekelné brány... On povedal že Jeho cirkev, ktorá bude stáť na skale, na jeho učení, na Jeho Slove - a táto náuka sa nemôže zmeniť, ani nič k nej pridať ani nič ubrat!! Toto je cirkev lebo je postavená na Skale, a preto ju pekelné brány nepremozu. Pan pozná svoje a jeho ovce poznajú jeho hlas, za iným nepôjdu, ba ujdú od neho.

Táto cirkev sa stáročiami vyvíjala a áno, niesla názov katolícka, lebo je všeobecná, pre všetkých dostupná, je apoštolska, ale všemohúci Boh nieje obmedzený na nejaké štruktúry. Jeho bude zaujímať či si zachováme TÚ apoštolskú vieru!! Nijaké iné ľudské výmysly ani teológie, len čistú jasnú apoštolskú náuku!!
Bohom zjavenu a Jeho cirkvi odovzdanú Pravdu.
Unam Sanctam SK
Presne tak. Katolícka Cirkev nemôže byť rozdelená, lebo je v nej jednota viery, a tí, ktorí túto jednotu nezachovávajú, nie sú súčasťou Cirkvi. Ale Františkova sekta je plná členov s rôznymi názormi na dôležité oblasti viery (vrátane falošných tradicionalistov), a preto to nie je Katolícka Cirkev. Je to neviestka babylonská, v ktorej je "jednota v rozmanitosti" (Františkove slová); je to "…More
Presne tak. Katolícka Cirkev nemôže byť rozdelená, lebo je v nej jednota viery, a tí, ktorí túto jednotu nezachovávajú, nie sú súčasťou Cirkvi. Ale Františkova sekta je plná členov s rôznymi názormi na dôležité oblasti viery (vrátane falošných tradicionalistov), a preto to nie je Katolícka Cirkev. Je to neviestka babylonská, v ktorej je "jednota v rozmanitosti" (Františkove slová); je to "matka neviestok a ohavností zeme." (Zjv 17:5)
vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
vatikankatolicky.com/velke-odpadnutie/
vatikankatolicky.com/babylon-padol-padol/
vatikankatolicky.com/apokalypsa/
miloš kubelka
ty uname sanctum tady šíříš nepravdy , kardinálové mohou papeže odvolat a ve středověku to už udělali a mohou ho odsoudit za herezi jako ve středověku ty který nejsí vubec nic chceš posuzovat zda je papež heretik , u nás máme taky takového jmenuje se semín ten po vystudování teologické fakulty se chová jako ty taky rozhoduduje co je teologicky správné a ale tak daleko nejde aby pravil že …More
ty uname sanctum tady šíříš nepravdy , kardinálové mohou papeže odvolat a ve středověku to už udělali a mohou ho odsoudit za herezi jako ve středověku ty který nejsí vubec nic chceš posuzovat zda je papež heretik , u nás máme taky takového jmenuje se semín ten po vystudování teologické fakulty se chová jako ty taky rozhoduduje co je teologicky správné a ale tak daleko nejde aby pravil že řimsko katolická církev je nevěstka babylonu to dělá jen ten samozvanec dohnal a timotej ti zašli dál než ty ti se přímo jmenovali biskupy . takže se můžeš jako oni jmenovat biskupem a potom to prohlašovat veřejně ne za přezdívkou ale nikdo soudný ti neuvěří ve středověku se takové případy stali ohledně papežů takže je z čeho čerpat
Unam Sanctam SK
Nemáš šajnu o tom, čo učí v tomto Katolícka Cirkev. Učí, že pápež nemôže byť nikým na tejto zemi súdený.
Unam Sanctam SK
Kardináli nikdy neodvolali a nemohli odvolať pápeža. Jedine ak je heretikom, potom sa môže a má rozoznať, že na základe toho, že je mimo Cirkvi, v nej nemôže veliť a stratil svoj úrad (alebo do neho nikdy nebol právoplatne zvolený).
2 more comments from Unam Sanctam SK
Unam Sanctam SK
KC učí, že pápež nemôže byť nikým na tejto zemi súdený. Toľkými citátmi pápežov by som toto mohol doložiť (že pápež nemôže byť súdený). Odmietnutie pápeža je schizma, ako aj jeho súdenie je odmietnutím pápežstva.
Unam Sanctam SK
Pope St. Nicholas, epistle (8), Proposueramus quidem, 865: “… Neither by Augustus, nor by all the clergy, nor by religious, not by the people will the judge be judged… ‘The first seat will not be judged by anyone.’” (Denz. 330)
Pope St. Leo IX, In terra pax hominibus, Sept. 2, 1053, Chap. 11: “By passing judgment on the great See, concerning which it is not permitted any man to pass judgment …More
Pope St. Nicholas, epistle (8), Proposueramus quidem, 865: “… Neither by Augustus, nor by all the clergy, nor by religious, not by the people will the judge be judged… ‘The first seat will not be judged by anyone.’” (Denz. 330)
Pope St. Leo IX, In terra pax hominibus, Sept. 2, 1053, Chap. 11: “By passing judgment on the great See, concerning which it is not permitted any man to pass judgment, you have received anathema from all the Fathers of the venerable Councils…” (Denz. 352)
Pope St. Leo IX, In terra pax hominibus, Sept. 2, 1053, Chap. 32: “… As the hinge while remaining immoveable opens and closes the door, so Peter and his successors have free judgment over all the Church, since no one should remove their status because ‘the highest See is judged by no one.’” (Denz. 353)
Canon 1556, 1917 Code of Canon Law, On trials in general: “The First See is judged by no one.”
vatikankatolicky.com/…co-heretik-nemoze-byt-papezom/
jožinko božinko
Semín teologii nikdy nestudoval, mamlase @miloš kubelka
apredsasatoci
Observateur
V tom pripade je apost. Pavol pekný niktos.
Nemal VŠ, ani 9 deti. Na základe vašej logiky je Ursula von der Leyen, ktorá podporuje všetku tuto svetovu špinu, už teraz v nebi.
ekans
je to kráva charismatická
miloš kubelka
přečtete si si něco o kostnickém koncilu tam odvolali 3 papeže a zvolili nového. největší demagog je unam sanctum , který nezná historii a tvrdí že papeže nelze odvolat
Unam Sanctam SK
Čítal som o Kostnickom koncile. Ste naozaj hlúpy, pretože pápež môže byť vždy len jeden a zvyšný nárokovatelia pápežského stolca sa volajú antipápeži alebo protipápeži. Kostnický koncil bol falošným koncilom, keď bol zvolaný protipápežom Jánom XXIII. (paralely s antipápežom Roncallim, Jánom XXIII. (2), ktorý zvolal 2VK, falošný koncil) Potom, keď bol Ján XXIII. (Cossa) vyhlásený na protipápeža …More
Čítal som o Kostnickom koncile. Ste naozaj hlúpy, pretože pápež môže byť vždy len jeden a zvyšný nárokovatelia pápežského stolca sa volajú antipápeži alebo protipápeži. Kostnický koncil bol falošným koncilom, keď bol zvolaný protipápežom Jánom XXIII. (paralely s antipápežom Roncallim, Jánom XXIII. (2), ktorý zvolal 2VK, falošný koncil) Potom, keď bol Ján XXIII. (Cossa) vyhlásený na protipápeža a všeobecne tak uznaný, tak sa nakoniec sám vzdal so slzami v očoch a Kostickým koncil bol potom nanovo a tento raz právoplatne zvolaný pravým pápežom, Gregorym XII. Vtedy bol zvolaný pravý Kostnický koncil. A v tej dobe úradoval ešte protipápež Benedikt XIII. Takže jeden pápež a dvaja protipápeži. Nemáte šajnu, o čom hovoríte. Demagógom ste tu vy, čo nepoznáte históriu a nie ste katolíkom, ale heretikom, ktorý totálne popiera katolícke dogmy o pápežstve.

When the Council of Constance (reckoned in part or whole the Sixteenth General, 1414-1417)… had deposed John, it entered into negotiations with Gregory, who conveyed to it his willingness to abdicate provided he was allowed formally to convoke the assembled prelates and dignitaries afresh as a general council; as pope he could not recognize one called by John. This procedure was accepted, and at the 14th solemn session, on 4 July 1415, his cardinal John Dominici read out his bull convoking the council, whereupon Carlo Malatesta [Pope Gregory XII] announced his resignation. The two colleges of cardinals were united, Gregory’s acts in his pontificate were ratified…”[24]
So, after Antipope John XXIII was deposed, Pope Gregory XII agreed to convoke the Council of Constance (in order to confer upon it Papal legitimacy, which Antipope John XXIII could not give it) and then resign in the hope of ending the schism.
mostholyfamilymonastery.com/…icchurch/great-western-schism/
Unam Sanctam SK
vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
Je zaujímavé poukázať na to, že Ján XXIII. bolo meno iného protipápeža, ktorý panoval počas Veľkej západnej schizmy. Panovanie tohto protipápeža Jána XXIII. trvalo 5 rokov, od r. 1410 do r. 1415, presne ako panovanie nedávneho antipápeža Jána XXIII., ktoré trvalo 5 rokov, od r. 1958 do r. 1963.
Prvý protipápež Ján XXIII. zvolal falošný …More
vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
Je zaujímavé poukázať na to, že Ján XXIII. bolo meno iného protipápeža, ktorý panoval počas Veľkej západnej schizmy. Panovanie tohto protipápeža Jána XXIII. trvalo 5 rokov, od r. 1410 do r. 1415, presne ako panovanie nedávneho antipápeža Jána XXIII., ktoré trvalo 5 rokov, od r. 1958 do r. 1963.
Prvý protipápež Ján XXIII. zvolal falošný koncil, Kostnický koncil. Kostnický koncil sa neskôr stal pravým ekumenickým koncilom s určitými zasadaniami schválenými pravým pápežom. Ale v čase, kedy ho protipápež Ján XXIII. otvoril, to bol falošný koncil. Podobne, nedávny antipápež Ján XXIII. tiež zvolal falošný koncil, II. vatikánsky koncil.
Prvý protipápež Ján XXIII. otvoril svoj falošný koncil v Kostnici v štvrtom roku svojho panovania, 1414. Nedávny antipápež Ján XXIII. otvoril II. vatikánsky koncil v štvrtom roku svojho panovania, 1962.
Prvý protipápež Ján XXIII. skončil svoj protipontifikát krátko pred 3. zasadaním svojho falošného Konstnického koncilu. Nedávny antipápež Ján XXIII. zomrel krátko pred 3. zasadaním II. vatikánskeho koncilu, takto končiac svoj antipontifikát.
My veríme, že podobnosti medzi prvým protipápežom Jánom XXIII. a druhým nie sú čírou zhodou náhod. Prvý protipápež Ján XXIII. bol tiež posledným protipápežom panujúcim z Ríma. Naznačoval symbolicky Angelo Roncalli, nedávny antipápež Ján XXIII., tým, že si zvolil toto meno, že pokračuje v línii protipápežov panujúcich z Ríma?
One more comment from Unam Sanctam SK
Unam Sanctam SK
Ešte k vašej nevedomosti, neskôr, počas platne zvolaného (pápežom Gregorom XII.) Kostnického koncilu, Gregor XII. abdikoval. Ján XXIII., po odsúdení, sa vo väzení vzdal možno ešte pred platným zvolaním Kostnického koncilu, neviem. A protipápež Benedikt XIII., hoci zástancami Kostnického koncilu neuznávaný, stále s veľmi chabou podporou oponoval a odmietal rezignovať.
Takže nič sa neudialo, …More
Ešte k vašej nevedomosti, neskôr, počas platne zvolaného (pápežom Gregorom XII.) Kostnického koncilu, Gregor XII. abdikoval. Ján XXIII., po odsúdení, sa vo väzení vzdal možno ešte pred platným zvolaním Kostnického koncilu, neviem. A protipápež Benedikt XIII., hoci zástancami Kostnického koncilu neuznávaný, stále s veľmi chabou podporou oponoval a odmietal rezignovať.
Takže nič sa neudialo, iba pravý pápež, Gregor XII., sa dohodol s väčšinou kardinálov a biskupov, že zvolá Kostnický koncil nanovo a potom rezignuje. Počas koncilu bol potom zvolený pápež Martin V., ktorý už mal veľkú podporu. No avignonská línia protipápežov (o ktorých naznačujete, že boli pápežmi) (línia Benedikta XIII.) ešte aj po koncile pokračovala, ale stratila takmer všetku podporu.
Mimochodom, podľa vášho sprostého a heretického názoru, že koncil môže odvolať pápeža, by ste museli uznať protipápeža Jána XXIII. (Baldassare Cossa sa volal), o ktorom takmer každý vie, možno okrem vás, že bol protipápežom, pretože bol zvolený na koncile v Pise (a to veľmi veľkým počtom kardinálov), rovnako ako jeho predchodca protipápež Alexander V.
miloš kubelka
KOSTNICKÝ KONCIL BYL PRAVÝ A VŠECHNY PAPEŽI BYLI ODVOLANÍ ČI SE MUSELI VZDÁT FUNKCE PÍŠETE LŽI ,KTERÉ JSOU V ROZPORE SE SKUTEČNOSTÍ , TENTO KONCIL BYL PRAVÝ A POPÍRAT HO MOHOU TAK AKORÁT HUSITÉ ČI PROTESTANTÉ TUDÍŽ JSTE BUD HUSITA ČI PROTESTANT ŽÁDNÝ KATOLÍK HO NEPOPÍRÁ , CO SE TÝČE TOHO SEMÍNA MYSLIM ŽE TO STUDOVAL ALE VÍM JISTĚ ŽE NÁŠ NEJLEPŠÍ KARDINÁL PO REVOLUCI PRAVIL ŽE SEMÍN JE LUMP A PROTO …More
KOSTNICKÝ KONCIL BYL PRAVÝ A VŠECHNY PAPEŽI BYLI ODVOLANÍ ČI SE MUSELI VZDÁT FUNKCE PÍŠETE LŽI ,KTERÉ JSOU V ROZPORE SE SKUTEČNOSTÍ , TENTO KONCIL BYL PRAVÝ A POPÍRAT HO MOHOU TAK AKORÁT HUSITÉ ČI PROTESTANTÉ TUDÍŽ JSTE BUD HUSITA ČI PROTESTANT ŽÁDNÝ KATOLÍK HO NEPOPÍRÁ , CO SE TÝČE TOHO SEMÍNA MYSLIM ŽE TO STUDOVAL ALE VÍM JISTĚ ŽE NÁŠ NEJLEPŠÍ KARDINÁL PO REVOLUCI PRAVIL ŽE SEMÍN JE LUMP A PROTO ZA NĚJ BYL ZALEZLÝ V NĚJAKÉ DÍŘE A VYLEZL AŽ PO JEHO ODCHODU DO DŮCHODU ZA SOUČASNÉHO KARDINÁLA DUKY
jožinko božinko
Milošu, jak je to s tím Semínem? @miloš kubelka