Clicks877
Coburg
2

Život Cirkvi - Biskup Strickland: ‘Potratili sme Boží plán’

Biskup Strickland: ‘Potratili sme Boží plán’

Tyler
, 10.11.2021 (LifeSiteNews) 028 018 - Tento týždeň v relácii The Bishop Strickland Show, biskup Joseph Strickland z amerického Tyleru v Texase vyzval ľudí, aby si uvedomili spojenie s potratmi v našej kultúre.

"Každé spojenie so zavraždenými nenarodenými detičkami je jednoducho neprijateľné," napísal biskup. Ak naozaj veríme, že nenarodené životy sú posvätnými darmi od Boha, ako môžeme naďalej mlčať?

Biskup Strickland nazval ničenie života potratom "úbohosťou" a povedal:

"Každé jedno nenarodené zabité dieťa je stratou pre svet. My sme potratili Boží plán. Nie iba jednotlivé dieťa, ale Boží plán!"

Biskup Strickland toto nazval "diabolským" a odsúdil každé spojenie s potratom, aj vzhľadom na vakcíny proti covidu:
"To je niečo, čomu by sme mali oponovať, pr etože je to vybudované na lžiach a na smrti."

Biskup Strickland: "Pápež František musí tento zmätok vyjasniť"

Tyler/Vatikán,
30.10.2021 (kath.net/jg) 028 017

„Musíme sa za pápeža Františka modliť a prosiť ho, aby objasnil tento zmätok.

Týmito slovami na Twitteri komentoval americký biskup Joseph Strickland z Tyleru v Texase povolanie ekonóma Jeffreya Sachsa za riadneho člena Pápežskej akadémie pre sociálne vedy.
Sachs sa stále znova zasadzoval za kontrolu populácie umelou antikoncepciou a aj za legalizáciu potratov. Je prezidentom „Sustainable Development Solutions Network“ (Siete pre trvalo udržateľné riešenia rozvoja) pri OSN a riaditeľom Centra pre trvalo udržateľný rozvoj na Columbia University v New Yorku. Jeffrey Sachs bol smerodajnou silou za schválením cieľov trvalého rozvoja OSN. Cieľ č. 3.7 hovorí výslovne o prístupe k výkonom sexuálneho a reprodukčnà ©ho zdravia. Podľa definície Svetovej konferencie o populácii sveta v Káhire 1994 k tomu patrí aj prístup k antikoncepcii na plánovanie rodín a bezpečný potrat, kde je legálny.

USA: Biskupi plánujú veľké "obrodenie Eucharistie"

Washington D.C
. 8.11.2021 (kath.net/pl) 028 016 - Biskupská konferencia USA v lete rozhodla o iniciatíve opätovného oživenia viery v prítomnosť Krista v Najsvätejšej Eucharistii. Jedným z hlavných organizátorov je biskup Andrew H. Cozzens (foto), ktorý bude zakrátko uvedený ako diecézny biskup Diecézy Crookston (štát Minnesota). Biskup Cozzens je predsedom Komisie pre evanjelizáciu a katechézu pri BK USA. Biskupi tak reagujú na dramatický pokles viery v transubstanciáciu a reálnu prítomnosť Krista v Eucharistii u katolíkov.
„Ako katolíci vieme, že slávenie Eucharistie alebo svätej omše, ako sa to často nazýva, je ultimatívnou modlitbou. Je to prameň a vrchol," vysvetlil biskup Cozzens v interview pre katolícku internetovú stránku „Aleteia“.
„Ale Eucharistia je také hlboké tajomstvo, že musíme stráviť čas pri adorácii, aby sme mohli prijať všetko to, čo toto tajomstvo má pre nás pripravené, zvlášť, aby sme svoje srdcia a myšlienky otvorili Ježišovi Kristovi a učili sa úplne a dokonale mu odpovedať s celým srdcom.
Eucharistická adorácia je veľmi obľúbená pobožnosť medzi mladými, ktorí vieru aktívne žijú. Niekedy je to príprava pre tých, ktorí vieru nepraktizujú. Väčšina miest, kde sa mladí schádzajú na adoráciu, zožína plody práce s mládežou na letných táboroch a konferenciách mladých, kde sa adorácia nielen praktizuje, ale považuje sa za dôležitú možnosť stretávania sa s Pánom. Farnosti a diecézne zariadenia, ktoré ponúkajú večnú adoráciu, sú mladým vzorom ... Mnohí biskupi mi povedali, že vidia aj spojenie medzi adoráciou a duchov nými povolaniami. ... Mladí sa učia počúvať Kristov hlas a ten hlas ich volá niekedy, aby mu celkom venovali svoj život." ...

Biskupi plánujú oživenie Eucharistie na tri roky. Prvý rok sa má prehĺbiť viera verných. Druhý rok pozvú menej angažovaných, ktorí však praktizujú vieru. Tretí rok je zameraný na tých na okraji alebo mimo Cirkvi. Vyvíjajú sa mnohé napínavé iniciatívy. Na rok 2024 sa plánuje zhromaždenie na národnej úrovni, „aby sme vyjadrili vieru v skutočnú prítomnosť Krista a dôležitosť nedeľnej omše".

Španielsky biskup: Biden manipuluje pápeža Františka

San Sebastián,
4.11.2021 (kath.net/LifeNews/jg) 028 015 - "Americký prezident Joe Biden svoje stretnutie s pápežom Františkom prezentoval falošne." Toto obvinenie vyslovil biskup José Ignacio Munilla, zo španielskeho San Sebastianu na Twitteri. Biskup Bidena obvinil, že chce napriek svojej liberálnej potratovej p olitike pred verejnosťou dobre vyzerať.
Biden vyhlásil, že pápež ho nazval dobrým katolíkom a povedal mu, že má naďalej prijímať Eucharistiu. Vatikán Bidenove vyjadrenia nepotvrdil.

"Tieto neuveriteľné výpovede odhaľujú morálny charakter tých, ktorí chcú pápeža kompromitovať a a manipulovať, aby si do biela vymyli svedomie, ktoré je poškvrnené krvou toľkých nevinných životov, ktoré boli neprávom odstránené," napísal španielsky biskup.

Biskup z USA: ‚Obávam sa, že Cirkev stratila prorocký hlas’

Americký biskup Thomas Tobin očakával, že pápež František vystúpi voči prezidentovi USA rovnako energicky ako sv. Ján Krstiteľ voči Herodesovi!

Providence, USA, 9.11.2021 (kath.net/jg) 028 014 - Biskup Thomas Tobin (foto) z Providence (štát Rhode Island) prejavil sklamanie z pápeža Františka, keďže pri stretnutí s Joe Bidenom neoslovil potrat. Na Twitteri napísal:

„Obávam sa, že Cirkev stratila prorocký hlas. Kde sú osobnosti ako sv. Ján Krstiteľ, ktoré sa postavia herodesom dnešných dní? František označil potrat ako vraždu. Bidenova politika je pre Cirkev blamážou a pre svet škandálom!"

Biskup tak narážal na "katolícku vieru", ku ktorej sa Biden rád hlási.

Biden: ‚Pápež povedal, aby som naďalej prijímal Eucharistiu‘

Vatikán
, 29.10.2021 (LifeSiteNews) 028 013 - Po stretnutí vo Vatikáne americký prezident Joe Biden reportérom vyhlásil: "Pápež František mi povedal, aby som naďalej chodil na sväté prijímanie. Pápež bol šťastný, že som dobrý katolík a že prezident by mal prijímať Eucharistiu."
A to napriek tomu, že Biden verejne podporuje potraty na požiadanie a až do narodenia dieťaťa ako aj ideológiu LGBT.
Súkromné 75-minútové stretnutie opísal Biden ako "nádherné" - slovo, ktoré ako ozvenu opakovala aj jeho m anželka pre tlač pred stretnutím s prvou dámou Brigitou Macronovou v Ríme.
Pápež František a Biden sa stretli v piatok 29. októbra a médiá napäto čakali, či pápež osloví Bidenov postoj k potratom.
Biely dom aj Tlačová kancelária Svätého stolca iba stručne spomenuli témy stretnutia ako "chudobní tohto sveta", či "klimatická kríza", "covid" a "utečenci". ... Čo sa týka potratov Biden povedal, že tie na stretnutí témou neboli:
"Nie neboli. Pápež iba hovoril o tom, že je šťastný, že som dobrý katolík a že by som mal naďalej chodiť na sväté prijímanie."
Pri stretnutí s talianskym premiérom Mariom Draghim, Biden povedal, že sa diskutovalo aj o Biskupskej konferencii USA a o pláne biskupov vydať dokument o Eucharistii, ktorý by sa mal zaoberať aj tým, či podávať Eucharistiu pro-potratovým politikom.
LifeSiteNews kontaktoval riaditeľa Tlačovej kancelárie Vatikánu Mattea Bruniho, a požiadal ho o komentár - no nedostal nijakú odpoveď.
Reportérom Bruni povedal: "Považoval by som to za súkromný rozhovor a tak sa naša výpoveď obmedzuje iba na to, čo už bolo povedané." ...
Peter(skala)
Jednoznačne Biden by nemal prijmať Eucharistiu, pokial sa nevyspovedá a nebude konať verejné pokánie z toho, že širi pro-potratovu agendu.

Tak ako Benedikt XVI zakazal sv.prijímanie Belusconimu (vtedajší taliansky premier), tak by mal aj František zakazať Bidenovi.
dominikguzman
@Peter(skala) Kdeže Peter, František nezakáže, veď on dokonca potom, čo arcibiskup Cordileone odsúdil katolíčku Nancy Pelosiovú za propotratovú agendu, tak si ju František pozval k sebe, aby Cordileoneho takto ponížil, a pred fotoaparátmi a kamerami si s ňou slobodomurársky podal ruky, aby to všetci ľudia videli.