Soport
Konečně vám Bůh zavřel navěky ty modlářské peleše - kostely.
zaba
Pokud existuje Nejvyšší pak si určitě i přeje, aby bytost obdařená rozumem a vůlí s ním komunikovala a se k němu upínala. Teprve následným problémem je, jak dobře se k Nejvyššímu upínáme. Kostely ale na rozdíl od jiných kultovních míst byli postaveny pro bohoslužbu, která evidentně vychází z Pánova přání. Pokud tedy jste křesťan, tak by bylo dobré nekritizovat hlavní nástroj k splnění Pánovy …More
Pokud existuje Nejvyšší pak si určitě i přeje, aby bytost obdařená rozumem a vůlí s ním komunikovala a se k němu upínala. Teprve následným problémem je, jak dobře se k Nejvyššímu upínáme. Kostely ale na rozdíl od jiných kultovních míst byli postaveny pro bohoslužbu, která evidentně vychází z Pánova přání. Pokud tedy jste křesťan, tak by bylo dobré nekritizovat hlavní nástroj k splnění Pánovy vůle, ale spíše naše počínání v jeho domě a určitě podle Pánovy rady začít především u sebe.
Soport
To si Zabo ovšem jen myslíš. Všechna náboženství včetně tzv. katolického shoří v okamžiku druhého příchodu Krista. Tvé náboženství žije jen ve tvé hlavě. Čím jsi, takovou mysl produkuješ., Taky shoří.
Peter(skala)
niet sa čo čudovať... ako pohan alebo ateista môže vedieť, kto je antikrist, ked to nevedia niekedy ani kresťania?
🤔
Dada Miluška
Na Slovensku sa na pápeža Františka nesmie nič negatívne povedať, lebo by na Vás pozerali, ako na konspirátora ,pretože všetci biskupi a kňazi sú poslušní akému koľvek pápežovi a preto aj ich ovečky idú za nimi.
apredsasatoci
Zvláštne, že ateista vidí pravú tvár bergoglia a mnoho kresťanov je slepých. Čím to je? Čím to je?
Pavol IV
Ján BUBU
Mily Jan, s velkym zaujmom som si precital Vas komentar a vycitil som z neho upimnost a aj lasku k Bohu.
Musim sa vsak priznat, ze niektore z Vasich myslienok na mna zaposobili velmi rozpacito a vyvolali vo mne niekolko otazok.
Dovolte mi ich nahlas vyslovit. Neberte to ako utok na Vas, alebo nejake sudenie, ale cisto ako moj nahlad skrze prizmu Sv. Pisma, na Vami prezentovane nazory.
More
Ján BUBU
Mily Jan, s velkym zaujmom som si precital Vas komentar a vycitil som z neho upimnost a aj lasku k Bohu.
Musim sa vsak priznat, ze niektore z Vasich myslienok na mna zaposobili velmi rozpacito a vyvolali vo mne niekolko otazok.
Dovolte mi ich nahlas vyslovit. Neberte to ako utok na Vas, alebo nejake sudenie, ale cisto ako moj nahlad skrze prizmu Sv. Pisma, na Vami prezentovane nazory.
Citujem: Pozrite, ja si pápeža vážim.....ale podla ovocia poznáme aký je to strom a to čo vidíme ja jasná herézia maxima. Neberte to, ako ucelovo vytrhnute z kontextu, ale takto chcem poukazat na to, ako som dospel k prvej otazke : Ako si mozem niekoho vazit, ked sa spolupodiela a dovoli pachat herezy?
Citujem: Milujeme hriešnika a nenávidíme hriech.... Myslite, ze toto je byblicke? Co myslite, koho posle do vecneho zatratenia Jezis pri poslednom sude, hriech alebo hriesnika? Svete Pismo svedci : Ty nenávidíš všetkých, čo páchajú neprávosť, ničíš všetkých, čo hovoria klamstvá. Od vraha a podvodníka sa odvracia Pán s odporom.(Zalm 5;7) alebo Pán skúma spravodlivého i hriešnika a nenávidí toho, čo miluje neprávosť.(Zalm 11;5) taktiez: Boh rovnako totiž nenávidí modlára aj jeho dielo pohanské.(Kn. Mud.14;9) a najme: Nepovedie sa dobre tomu, kto ustavične zmýšľa zlo a nedáva almužnu. Lebo Najvyšší nenávidí hriešnych, ale má ľútosť nad kajúcnikmi.(Sir.12;3)
Mimochodom, citat: Boh miluje hriesnika a nenavidi hriech, ktory tak casto pocujeme aj z ust kat. knazov, biskupov atd, je myslienkou Mahatma Gandhiho, duchovneho otca New Age.
Citujem:
.... čiže sme všetci bratia a sestry.... Naozaj???
Jezis tvrdi nieco celkom ine: 46 Zatiaľ čo Ježiš hovoril k zástupom, vonku stála jeho matka a bratia a chceli s ním hovoriť. 47 Ktosi mu povedal: „Pozri, tvoja matka a tvoji bratia stoja vonku a chcú sa s tebou rozprávať.“ 48 No on tomu, čo mu to hovoril, odpovedal: „Kto je moja matka a kto sú moji bratia?“ 49 Načiahol ruku k svojim učeníkom a povedal: „Hľa, moja matka a moji bratia! 50 Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach, je mojím bratom, sestrou i matkou.“(Mt.12;46-50)