Clicks1.4K
Coburg
3

Vlado Krčméry, nehanbíš sa?

v diskusie k článku Jar sa blíži Čas nových zákazov, nariadení, kontrol a udaní - postoj.sk/…v-nariadeni-kontrol-a-udavania uverejnil diskutujúci Peter nasledovný príspevok

Bolo to v druhej polovici 80tych rokov. "Stretkárska" stanovačka niekde vo Volovských vrchoch, na korej sa stretlo niekoľko partií zväčša z Bratislavy. Bol tam Laco Csontos, neskorší provinciál jezuitov, Vlado Ďurikovič a bol tam aj Vlado Krčméry, ktorý bol medzi nami svojím spôsobom "celebritou" jednak pre svoju záslužnú činnosť v podzemnej cirkvi a jednak pre príbuzenstvo so Silvom Krčmérym. Vtedy sme mu všetci hovorili "Gejza", zrejme kvôli konšpirácii pred políciou. Jedna zo stanovačkových partií vtedy narazila na policajnú hliadku a skončilo sa to pomerne dobrodružným nočným útekom z táboriska. Toľko spomienka na mladosť.
Keď dnes čítam, že Vlado Krčméry je podpísaný pod výzvu, aby bola posilnená policajná represia voči ľuďom nedostatočne rešpektujúcim súčasnú vládnu ideológiu (rozumej voči ľuďom čo chcú ísť na svoju chalupu, prechádzajú pri prechádzke v lese cez hranice okresu, chcú ísť do kostola, na spoveď, alebo sa chcú dať ostrihať nie doma kde ich navštívi kaderníčka, ale v hygienickejšom kaderníctve...), aby ľudia udávali a aby boli nasadení aj policajti v civile, nemôžem si nespomenúť na časy, keď sme utekali pred eštebákmi slúžiacimi režimu, ktorý to tiež myslel dobre. A tiež používal rovnaké metódy.
To, že dnes je Vlado Krčméry na opačnej strane barikády, kde vystupuje proti slobode, proti ľudským právam, proti ústavnosti a proti základnému prirodzenému poriadku, ma nenapĺňa hnevom. Chápem, zostarol, z nejakého dôvodu obdivuje bývalého albánskeho diktátora Envera Hodžu, ktorý kvôli akejsi epidémii krajinu na mesiace zavrel (a podľa toho aj Albánsko 80tych rokov vyzeralo), má spomienky na "úspešné" riešenie epidémii v afrických krajinách (kde viac ľudí zomrelo utopením pri snahe uniknúť logdaunu preplávaním jazera, než na samotnú epidémiu) a akosi sa mu zapáčilo "zatvorené nebo" a snaha urobiť z nás ostrov.
Ale ajtak. To, že niekto s priezviskom "Krčméry" dnes vystupuje ako akýsi maskot potláčania ľudských práv, rozvratu právneho poriadku, udavačstva, exemplárneho trestania odporcov štátnej ideológie, zatvorených kostolov a škôl, obrovských škôd na ekonomike aj na životoch, ospravedlnenie nezmyselných, samoúčelných a škodlivých aktivistických výmyslov, podľa ktorých epidémiu vyriešime šikanou zdravých a spoločenskou sebevraždou, je takým malým smutným paradoxom dejín. A zostávajú (aj) za ním cintoríny plné ľudí, ktorí nemuseli zomrieť, keby pomýlený režim opierajúci sa aj o jeho "autoritu" nebojoval skoro rok proti ľudskému zdraviu, športu a zdravému životnému štýlu, ale poskytoval svojm občanom normálnu zdravotnú starostlivosť.
Gejza, fakt sa nehanbíš, že si pod tým podpísaný?
Joske
Nestydí se. Má jiné priority.
Caesar
Peter(skala)
Dakujem za vystižné svedectvo zo života a s Krčmérym
Ani sa sa nečudujem Vladovi, to čo vystrája v sučasnosti je len výsledok dlhodobej skrytej agendy, ktoru v sebe nosil.

... aj Ježiš mal medzi sebou človeka, ktorý bol spojkou medzi zakonikmi a Ježišovým spoločenstvom-apoštolmi, veriacimi... hovoria tomu aj agentmi v utajení a môže si niekto namýšľať, čo chce, alebo že to, čo sa stávalo v …More
Dakujem za vystižné svedectvo zo života a s Krčmérym
Ani sa sa nečudujem Vladovi, to čo vystrája v sučasnosti je len výsledok dlhodobej skrytej agendy, ktoru v sebe nosil.

... aj Ježiš mal medzi sebou človeka, ktorý bol spojkou medzi zakonikmi a Ježišovým spoločenstvom-apoštolmi, veriacimi... hovoria tomu aj agentmi v utajení a môže si niekto namýšľať, čo chce, alebo že to, čo sa stávalo v Ježišovej dobe sa už nestáva... práve naopak, to sa stáva, čo raz častejšie - čím dalej, tým viac donašačov.

Krčmery je typický priklad ... čím viac navonok vyzera ako veriaci (charita...) tým viac zapadá do konceptu agentury na zneužitie. Ved prečo mu mnohí ešte veria alebo prečo sa čuduju, ked má niekto proti nemu niečo? Práve preto, lebo doteraz ho vnimali len povrchne a nepozerali na spojitosti, ktoré ho prezrádzali

hriechyokultizmus.wordpress.com/…/08/18/kauza-vladimir-krcmery/