Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks599
Coburg
53

Farmaceutická firma pritvrdzuje represie - voči nevinným deťom

Podpíšte petíciu proti diskriminácii detí, ktoré rodičia nedajú zaočkovať - teda nedajú ich ohroziť na zdraví a živote:

Za petičný výbor,
Petícia proti návrhu novely zákona č. 355/2007 o neprijímaní neočkovaných detí do predškolských zariadení
www.peticie.com/peticia_proti_n…

Po nástupe súčasnej ministerky zdravotníctva doc. MUDr. Andrey Kalavskej PhD. do funkcie[1] dostal odbyt vakcín na Slovensku úplne nový spád. Už po 2 mesiacoch ministrovania (v máji 2018) začala pretláčať plnú úhradu vakcín proti ľudskému papilómovému vírusu (HPV) zdravotnou poisťovňou,[2] čomu sa ešte v roku 2015 poisťovne úspešne bránili.[3] Určite len čírou náhodou bola v ten istý mesiac spustená reklamná kampaň na očkovanie proti HPV výrobcu vakcín MSD (Merck Sharp & Dohme)[4] a v ten istý mesiac prebehol aj workshop o HPV pre poslancov NR SR.[5] Náhodička!
Od začiatku tohto roka (2019) tak je očkovanie proti HPV aj na Slovensku plne hradené poisťovňou.[6] Ide pritom o vskutku veľký balík peňazí (rádovo desiatky miliónov €),[7] pretože vakcíny proti HPV (Cervarix a Gardasil/Silgard), ktoré — mimochodom — majú na svedomí stovky zaznamenaných úmrtí dievčat,[8] ale už i chlapcov,[9] nehovoriac o desiatkach tisíc hlásených trvalých poškodení zdravia, pričom nehlásených prípadov môže byť až 100x viac,[10] a po ktorých zavedení došlo v Austrálii,[11] Švédsku[12] i inde[13] k nárastu výskytu rakoviny krčka maternice — sú tými najdrahšími vakcínami na našom trhu.[14] Za tieto peniaze by sme pritom mohli či už zaplatiť viac nedostatkových zdravotných sestier (alebo tie súčasné zaplatiť lepšie, aby nám neutekali do Rakúska), ale aj zrekonštruovať chátrajúce nemocničné budovy či nakúpiť nové prístroje a zariadenia. Ale zisky farmaceutických molochov sú ministerke zrejme prednejšie.

Dojemný prejav ministerky v NR SR

S jedlom však rastie chuť a už v marci 2019 ministerka ohlásila zákaz vstupu neočkovaným deťom do materských škôl (škôlok) a jaslí, a to (otrepaná-to fráza) pod zámienkou ochrany verejného zdravia.[15] Paradoxne, 5-ročné deti naopak budú od 1.I.2021 do škôlok musieť ísť, či už očkované sú alebo nie sú.[16] Ešte paradoxnejšie: tá istá novela umožňuje do reštaurácií vstup so psom, ktorého očkovanie či pravidelné odčervovanie nebude nikto kontrolovať.[17] V septembri 2019 sa dostala novela na rokovanie v NR SR, kde ministerka v reakcii na jej kritikov predniesla priam srdcervúci prejav.[18] Na neinformovaných poslucháčov urobil zrejme veľký dojem, lebo sa stal skoro až virálnym, a treba uznať, že to bol pekný herecký výkon. Keďže však realita bola na hony vzdialená od fantázií ministerky Kalavskej, zniesla sa na ňu kvôli tomuto prejavu vlna vecnej kritiky, podrobne vyvracajúcej preukázateľné nepravdy (alebo snáď vedomé a úmyselné lži?), ktoré v ňom zazneli.[19]
Uvediem aspoň dva príklady za všetko: ministerka vraj nemôže upustiť od represií voči neočkovaným, pretože nie sme ako v Škandinávii, kde aj bez povinného očkovania je vyššia zaočkovanosť než u nás a kde 70–80% ľudí chodí na preventívne prehliadky a na Slovensku len 20%. V skutočnosti však je návštevnosť preventívnych prehliadok na Slovensku o máličko vyššia než je priemer škandinávskych krajín[20] a iba Švédsko vykazuje nepatrne vyššiu zaočkovanosť než Slovensko, Dánsko približne rovnakú a zvyšok nižšiu než Slovensko.[21] Súvislosť očkovania s autizmom chcela ministerka vyvrátiť poukazom na dánsku štúdiu, v ktorej však v skutočnosti v skupine očkovaných MMR vakcínou bolo o 25,5% vyššie zastúpenie autistov než v skupine neočkovaných MMR vakcínou .[22] I mnohé ďalšie nepravdy ministerky Kalavskej som spoľahlivo vyvrátil a popri mne aj iní.19

Kocúrkovo v. 2.0, alias Kalavskej novela očko-zákona

Zhrňme si absurditu práve prejednávanej novely Zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia: Neočkované 3- a 4-ročné deti predstavujú hrozbu pre verejné zdravie, ak navštevujú škôlku, ale nepredstavujú ju nikde inde (na ihrisku, v kine, divadle, MHD, nákupnom stredisku…), ba dokonca ani v samotnej škôlke nie, keď si spolu s nimi prídu rodičia do škôlky po iné (očkované) dieťa. Neočkované 5-ročné a staršie deti už nepredstavujú žiadnu hrozbu pre verejné zdravie ani v škôlke či škole, rovnako tak neočkovaní dospelí (rodičia, učiteľky, kuchárky, upratovačky…). Ani očkované 3- a 4-ročné deti, ktoré si po očkovaní žiadnu imunitu nevytvorili, alebo u ktorých už časom vyprchala (a tých je výrazne viac než detí neočkovaných),[23] nepredstavujú žiadnu hrozbu pre verejné zdravie.
Neočkované 3- a 4-ročné deti vraj ohrozujú svojich očkovaných spolu-škôlkárov chorobami, ako je tetanus (hoci ten sa z človeka na človeka neprenáša)[24] či nákazlivá žltačka (hepatitída) typu B (prenosná len krvou a pohlavným stykom).[25] Neočkované 3- a 4-ročné deti vraj viac než očkované deti ohrozujú svojich spolu-škôlkárov chorobami, ako je záškrt,[26] čierny kašeľ[27] či detská obrna,[28] hoci vakcíny proti týmto chorobám nijak nebránia nákaze a šíreniu príslušných baktérií či vírusov, aj keď môžu zabrániť prepuknutiu samotného ochorenia u očkovaného. Týmto opatrením sa vraj majú chrániť aj deti s mimoriadne slabou imunitou (imunodeficientné deti), hoci také aj tak do škôlok chodiť nemôžu, pretože by pre ne aj banálne vírusy či baktérie, ktorých je v škôlkach neúrekom[29] a proti ktorým žiadne očkovanie nie je, predstavovali ohrozenie života.[30]
Cui bono?
Nuž, každému s IQ nad úrovňou hojdacieho koníka musí byť zrejmé, že nijaký záujem verejného zdravia a už vôbec nie záujem imunodeficientných detí sa týmto opatrením logicky nemôže sledovať. Jediné, čo by dávalo zmysel ako dôvod, je snaha potrestať „kacírov“, ktorí kriticky myslia a neveria iracionálnej očkovacej ideológii, ktorá má — mimochodom — marxistické pozadie,[31] a to tým, že budú ďalšie dva roky musieť zostať s dieťaťom doma, čo predstavuje v úhrne ušlú mzdu za najmenej 20 mesiacov,[32] a to sú rádovo desiatky tisíc €. Oproti súčasnej pokute nanajvýš 331 € je to obrovský nárast. Lenže mnohí rodičia, čo nemajú dosť našetrené, budú týmto tlačení do očkovania svojich detí proti svojmu svedomiu, čím sa môže významne zvýšiť odbyt vakcín, a teda zisky ich výrobcov, a zároveň zhoršiť zdravie detí, na čom výrobcovia opäť zarobia. Štát pritom vynakladá mesačne od cca 250 do cca 450 € na jedno dieťa v škôlke[33] a o tieto peniaze chce farmaceutická mafia de facto okradnúť neočkujúcich rodičov, ktorí však platia dane úplne rovnako ako tí očkujúci.
Niekoľko mamičiek sa preto postavilo na odpor proti tejto obludnosti a spísali Petíciu proti návrhu novely zákona č. 355/2007 o neprijímaní neočkovaných detí do predškolských zariadení,[34] ktorú, prosím vás, podpíšte čo najskôr, ak s jej požiadavkami súhlasíte, lebo čas sa kráti a na to, aby mala nejakú váhu, treba aspoň 10.000 podpisov (v túto chvíľu je ich vyše 6.000). Po podpise treba potvrdiť podpis kliknutím na odkaz v e-maile, ktorý vám petičný server zašle, aby bol podpis platný.
Okrem toho si môžete dohodnúť schôdzku s ktorýmkoľvek poslancom NR SR a pokúsiť sa mu vysvetliť, aký je toto celé nezmysel a v koho prospech táto novela vlastne je, prípadne to môžete skúsiť vybaviť aj telefonicky. Na e-maily, žiaľ veľká väčšina poslancov NR SR nereaguje a pravdepodobne ich ani nečíta, jedine že by ste mali na poslanca osobnú adresu a nie len meno@nrsr.sk.

Čo nám hrozí?

Ak to však necháme plávať, môžeme s vysokou mierou spoľahlivosti očakávať postupné stupňovanie represií a onedlho sa môžeme dočkať toho, že sa bude povinne očkovať pod hlavňami strelných zbraní (Maďarsko[35] či Pakistan),[36] že za odmietnutie povinného očkovania bude hroziť väzenie na dva roky (Francúzsko),[37] že bez každoročného očkovania proti chrípke vás v nemocnici nezamestnajú (USA)[38] alebo bez absolvovania všetkých povinných očkovaní vám nevydajú vodičský preukaz či pas (Argentína).[39] Naozaj to chceme nechať zájsť až takto ďaleko?
Blížia sa voľby a treba si pripomenúť, že proti tejto kocúrkovskej novele očkovacieho zákona, ktorá pomôže jedine farmaceutickej mafii a nikomu inému, hlasovali jedine poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko (tá bola jednohlasne proti), dvaja nezaradení poslanci a (možno omylom) predseda SNS.[40] Hlasom v prospech ľubovoľnej parlamentnej strany (okrem ĽSNS) tak jednoznačne podporíte ďalšie stupňovanie medicínsko-farmaceutického fašizmu (úzkeho prepojenia štátnej moci a veľkých korporácií) a jeho represií. Je len otázkou času, kedy to dopadne aj na vás, keďže po deťoch príde na rad aj stupňovanie povinného očkovania dospelých, ako sa to už deje napr. v USA či Argentíne, a potom môžete byť jedného dňa nemilo prekvapení, že vás nikto nezamestná bez povinného očkovania proti chorobám, ktoré sú buď banálne, alebo sa nimi nemáte reálnu šancu nakaziť, avšak nežiaduce účinky týchto očkovaní budú až príliš reálne, alebo vám nevydajú vodičák.
Ako povedal americký lekár a kongresman (poslanec) Ron Paul: „Ak dáme vláde právomoc činiť medicínske rozhodnutia o nás bez nás, v zásade tým prijímame, že štát je vlastníkom našich tiel.“[41] A ak sú naše telá vlastníctvom štátu, sme voči štátu v postavení otroka, nie slobodného občana. Chceme byť otrokmi? Básnik a prírodovedec Johann Wolfgang von Goethe to trefne vyjadril: „Nikto nie je beznádejnejšie zotročený než ten, kto sa mylne domnieva, že je slobodný.“[42] Na záver ešte trefný obrázok, ktorý sa šíri internetom:

Existujú štyri typy ľudí:
1. tí, ktorí sa snažia prebudiť otrokov,
2. dozorcovia,
3. tí, ktorí ani netušia, že sú otroci, a
4. tí, ktorí milujú svoje otroctvo.
Ku ktorému typu patríš ty?

1. [1]22.III.2018, viď: www.teraz.sk/…/315226-clanok.h…
2. [2]23.V.2018, viď: e.dennikn.sk/…/kalavska-sa-osp…
3. [3]24.III.2015, viď: www.health.gov.sk/Clanok
4. [4]„WTF je HPV?“, V.2018, viď na spodku stránky: hpv.sk
5. [5]17.V.2018 o 12:00, viď: www.nrsr.sk/web/Dynamic/Download.aspx
6. [6]www.npz.sk/…/Ockovanie_proti…
7. [7]str. 8, odpoveď na otázku č. 10 tu: www.nrsr.sk/…/DocumentPreview…
8. [8]changingtimes.media/…/the-gardasil-co…
alebo aj sanevax.org/…/July-2019.pdf
9. [9]www.collective-evolution.com/…/colten-berrett-…
10. [10]str. 5, odstavec „Underreporting“: „… FDA receives by direct report less than 1% of suspected serious ADRs.“ („… FDA (Úrad pre kontrolu potravín a liečiv v USA) dostáva hlásenia o menej než 1% podozrení na závažné nežiaduce účinky liečiv.“), www.nvic.org/…/vaers-medwatch-…
11. [11]Nový oficiálny austrálsky vládny prieskum (2019) ukázal, že odkedy sa očkuje proti HPV, zvýšil sa výskyt neuspokojivých cytologických vyšetrení vo všetkých vekových skupinách a vo veku od 30 do 49 rokov sa výrazne zvýšil aj výskyt rakoviny krčka maternice:
V súbore: www.aihw.gov.au/…/aihw-can-124-cy… v „Table S3.2: Proportion of unsatisfactory cytology tests, by age, 2004 to Jan–Jun 2017 “ vo všetkých vekových kategóriách je nárast podielu neuspokojivých cytologických vyšetrení medzi rokmi 2004 a 2017.
V súbore: www.aihw.gov.au/…/Supplementary_d… v „Table S6.2: Incidence of cervical cancer, by age, 1982 to 2015 “ vo vekových skupinách od 30 do 49 je od roku 2006 (schválenie vakcíny Gardasil proti HPV) do roku 2015 (novší tam nie je) významný nárast výskytu rakoviny krčka maternice.
Tiež v súhrnnej správe: www.aihw.gov.au/…/aihw-can-124.pd… na str. 31 v grafe vidno pomerne strmý pokles výskytu rakoviny do roku 2006, kedy sa začalo očkovať Gardasilom, následne mierny nárast.
12. [12]ijme.in/…/increased-incid…
Nenechajte sa zmiasť tým, že článok je "RETRACTED" a prečítajte si prečo: ijme.in/…/retracted-incre…
Autor sa obával, že mu urobia zo života peklo, preto zaslal štúdiu na zverejnenie pod pseudonymom a nepriznal to hneď. Redakcia však k obsahu článku nemá žiadne výhrady.
13. [13]Nórsko, USA, Veľká Británia: docteur.nicoledelepine.fr/paradoxical-eff…
14. [14]www.ockovaci-kalendar.cz/ceny-vakcin
15. [15]20.III.2019, viď: www.webnoviny.sk/…/rozhodnute-neza…
16. [16]www.postoj.sk/47433/nezaockovane-di…
17. [17]slovensko.hnonline.sk/1911567-koniec-…
18. [18]www.youtube.com/watch
19. [19]28.IX.2019: www.docdroid.net/9trTSeS/zasluzime-si-pr…
3.X.2019: www.slobodavockovani.sk/news/kalavska-zdroje/
9.X.2019: rizikaockovania.sk/spravy/2019_reakcia_ka…
20. [20]Podľa EuroStatu navštívilo za rok (podľa vlastného hlásenia) všeobecného lekára (s vysokou pravdepodobnosťou došlo aj k preventívnej prehliadke) toľkoto percent ľudí na Slovensku a v škandinávskych krajinách (treba si spočítať druhý, tretí a štvrtý číselný stĺpec, kde sú uvedené percentá ľudí s 1, 2 a 3 a viac návštevami všeobecného lekára v danom roku):
appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do
Dánsko: 36,7%
Fínsko: 24,3%
Island: 21,2%
Nórsko: 25,3%
Švédsko: 33,1%
priemer Škandinávie: 28,1%
Slovensko: 28,3%
[21]Prehľad zaočkovanosti vo väčšine štátov sveta:
a) 3 dávky očkovania proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu (Diphtheria, Tetanus, Pertussis = DTP), prípadne aj ďalším chorobám (hexavakcína) = DTP3: apps.who.int/…/tswucoveragedtp…
b) 3 dávky očkovania proti pneumokokom (pneumokoková konjugovaná vakcína = Pneumococcal Conjugated Vaccine = PCV3): apps.who.int/…/tswucoveragepcv…
c) aspoň 1 dávka očkovania proti osýpkam (a prípadne aj príušniciam a ružienke, keďže (nielen) na Slovensku samostatná vakcína proti osýpkam nie je dostupná), tzv. osýpky obsahujúca vakcína (Measles Containing Vaccine = MCV1): apps.who.int/…/tswucoveragemcv…
Krajina DTP3 PCV3 MCV1
Dánsko 97% 96% 95%
Fínsko 91% 88% 96%
Island 91% 90% 93%
Nórsko 96% 94% 96%
Švédsko 97% 97% 97%
Škandinávia 94% 93% 95%
(priemer)
Slovensko 96% 96% 96%
21. [22]Štúdia z Dánska, ktorá údajne nepotvrdila (v skutočnosti však potvrdila) súvislosť očkovania MMR vakcínou s autizmom: Madsen KM, Hviid A, Vestergaard M, Schendel D, Wohlfahrt J, Thorsen P, Olsen J, Melbye M: „A population-based study of measles, mumps, and rubella vaccination and autism“, N Engl J Med, 2002, 347(19):1477-1482, www.nejm.org/action/cookieAbsent
Očkovaných: 440.655
Neočkovaných: 96.648
Očkovaných autistov: 269
Neočkovaných autistov: 47
Každý 1638,12267658. (440.655 / 269) očkovaný je autistom.
Každý 2056,340425532. (96.648 / 47) neočkovaný je autistom.
Medzi očkovanými je o 25,530307% (2056,340425532 / 1638,12267658) viac autistov.
Treba podotknúť, že tzv. „neočkovaní“ neboli očkovaní MMR vakcínou, mohli však byť (a veľká väčšina aj bola) očkovaní inými vakcínami. Keby boli všetci úplne neočkovaní, rozdiel by bol zrejme výrazne väčší.
22. [23]Neočkovaných detí v škôlkárskom veku sú na Slovensku dnes cca 4%. Naproti tomu očkovaných detí, ktoré podľa Imunologického prehľadu 2018 (www.uvzsr.sk/…/IP2018_Zaverecn…) nemajú dostatočnú hladinu protilátok, je u osýpok 3-ročných 3%, 4-ročných 5% (str. 10), u príušníc (mumpsu, parotitídy) 3- i 4-ročných 43% (str. 19), u nákazlivej žltačky typu B 3-ročných 11% a 4-ročných 15% (str. 39).
23. [24]Tetanus sa z človeka na človeka neprenáša: www.ecdc.europa.eu/en/tetanus/facts
24. [25]Nákazlivá žltačka (infekčná hepatitída, vírusový zápal pečene) typu B sa prenáša len krvou a pohlavným stykom: ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-21-ltaka-typu-B-
25. [26]Je úplne jedno či je niekto zaočkovaný proti záškrtu alebo nie, nakazí sa (a môže ho šíriť) tak či tak: Miller LW, Older JJ, Drake J, Zimmerman S: „Diphtheria immunization. Effect upon carriers and the control of outbreaks“, Am J Dis Child, 1972, 123(3):197–199, jamanetwork.com/…/504408
„There was no statistical difference in the risk of diphtheria infection among those with full, lapsed, inadequate, or no previous diphtheria immunizations.“ („Ohľadne rizika nákazy záškrtom nebol medzi skupinami plne očkovaných, očkovaných naposledy až príliš dávno, neúplne očkovaných a úplne neočkovaných žiadny rozdiel.“ )
26. [27]Zaočkovaní šíria baktérie čierneho kašľa (Bordetella pertussis) 35 dní, čo je o 5 dní (16,7%) dlhšie než neočkovaní, ktorí čierny kašeľ neprekonali (30 dní), a 35× dlhšie než nezaočkovaní, ktorí ho prekonali (max. 1 deň): Warfel JM, Zimmerman LI, Merkel TJ: „Acellular pertussis vaccines protect against disease but fail to prevent infection and transmission in a nonhuman primate model“, Proc Natl Acad Sci U S A, 2014, 111(2):787–792, www.pnas.org/content/111/2/787
27. [28]Vírusová detská obrna (poliomyelitída) je črevnou nákazou. Avšak injekčné vakcíny proti detskej obrne (tzv. Injectable/Inactivated Poliomyelitis Vaccine = IPV), ktoré sa používajú aj u nás: „IPV induces very low levels of immunity in the intestine. As a result, when a person immunized with IPV is infected with wild poliovirus, the virus can still multiply inside the intestines and be shed in the faeces, risking continued circulation.“ („IPV vyvoláva len veľmi chabú úroveň imunity v črevách. Vo výsledku, keď je človek, zaočkovaný IPV, nakazený divokým vírusom poliomyelitídy, tento vírus sa stále môže v črevách množiť a byť vylučovaný stolicou, čím sa riskuje pokračovanie kolobehu vírusu.“), polioeradication.org/…/ipv
28. [29]doc. MUDr. Jana Hamade, PhD., vedúca odboru hygieny detí a mládeže Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vysvetľuje: „Keď sa organizmus zoznámi s určitým prostredím v kolektíve, napr. v materskej škole, vytvorí si odolnosť proti určitým patogénom a priebeh ochorenia už potom nie je tak závažný a početnosť sa zmierni. Z tohto dôvodu bývajú deti po nástupe do materskej školy často choré, kým si na bakteriálnu flóru v tom ktorom kolektíve zvyknú a získajú odolnosť.“,
www.uvzsr.sk/index.php
29. [30]www.wikiskripta.eu/w/Imunodeficience
30. [31]www.youtube.com/watch
31. [32]20 mesiacov za predpokladu, že v júli a auguste dieťa škôlku nenavštevuje, čo platí pre veľkú väčšinu škôlkárov
32. [33]dennikn.sk/…/ake-drahe-su-na…
33. [34]www.peticie.com/peticia_proti_n… , krátky odkaz: http://bit.ly/ockovanie_skolky
34. [35]www.slobodavockovani.sk/…/totalny-ockovac…
35. [36]www.slobodavockovani.sk/…/pakistan-ked-vl…
36. [37]www.efe.com/…/50000267-3480979
37. [38]www.reliasmedia.com/articles/141947-flu-vacc…
38. [39]www.globalcitizen.org/…/esto-es-lo-que-…
www.perfil.com/…/senado-aprobo-n…
39. [40]www.nrsr.sk/web/Default.aspx
40. [41]www.goodreads.com/quotes/7485052-when-we…
41. [42]www.goodreads.com/quotes/528301-none-are…
Mates5485 likes this.
Tomáš tak, Otočka, ked všetko človek vidí čierno-bielo. Potom sa nepýta, ale len koná a ked pride na následky, tak potom už je neskoro. Už len hodiť na niekoho, aby sa neukazalo, že sa zmýlil. Vieš, čo myslím
Ťa osvietilo skala? Ako je možné, že vidíš Pravdu a neskodis?
Mates5485
Jeho nič neosvieti ani kallistratosa a spolok. Oni budú stále slepí a hluchí. Ešte uvidia čo ten bergolio spraví a jak bude ničiť kresťanov a kresťanstvo aj tak sa nezmenia. Strata času.
Ale o očkovaní Pravdu píše. Upodozrievam ho, že nás chce uspať a potom zaútočí.
apredsasatoci likes this.
Čo nám hrozí?

Ak to však necháme plávať, môžeme s vysokou mierou spoľahlivosti očakávať postupné stupňovanie represií a onedlho sa môžeme dočkať toho, že sa bude povinne očkovať pod hlavňami strelných zbraní (Maďarsko[35] či Pakistan),[36] že za odmietnutie povinného očkovania bude hroziť väzenie na dva roky (Francúzsko),[37] že bez každoročného očkovania proti chrípke vás v nemocnici …More
Čo nám hrozí?

Ak to však necháme plávať, môžeme s vysokou mierou spoľahlivosti očakávať postupné stupňovanie represií a onedlho sa môžeme dočkať toho, že sa bude povinne očkovať pod hlavňami strelných zbraní (Maďarsko[35] či Pakistan),[36] že za odmietnutie povinného očkovania bude hroziť väzenie na dva roky (Francúzsko),[37] že bez každoročného očkovania proti chrípke vás v nemocnici nezamestnajú (USA)[38] alebo bez absolvovania všetkých povinných očkovaní vám nevydajú vodičský preukaz či pas (Argentína).[39] Naozaj to chceme nechať zájsť až takto ďaleko?


presne toto hrozí... salamova metoda... ked sa schvali jeden zakon, potom prejde aj další a další..takže nebude len pokuta alebo zakaz vstupu do škôlky, ale aj strata zamestnania a podobne

Kalavska sa tvári že jej ide o dobro detí, ale uplne ignoruje skutočnosť, že deti po očkovaní ešte viac ochoreli
Peter(skala) likes this.