Clicks816
Edward7
23

Afryka stanie się poligonem doświadczalnym dla szczepionek „Trust Stamp” i systemu płatności

Nowa platforma tożsamości biometrycznej, we współpracy z finansowanym przez Gates aliansem szczepionek GAVI i Mastercard uruchomi się w Afryce Zachodniej i połączy szczepienia COVID-19, płatności bezgotówkową i z potencjalnym zastosowaniem dla organów ścigania.
(Autor: Raul Diego, Mintpress News ) Biometryczna platforma cyfrowej tożsamości, która „ szybko ewoluuje” zostanie wprowadzona w „odległych społecznościach o niskich dochodach” w Afryce Zachodniej dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu między Billem Gatesem wspierany przez sojusz na rzecz szczepień GAVI, Mastercard i zasilaną sztuczną inteligencją firmę „Trust tożsamości”

W programie, który został uruchomiony po raz pierwszy pod koniec 2018 r., Platforma tożsamości elektronicznej Trust Stamp zostanie zintegrowana z GAVI-Mastercard „Wellness Pass”, cyfrowym systemem rejestrowania szczepień i tożsamości, który jest również powiązany z systemem Click-to-Play Mastercard, który zasilał dzięki sztucznej inteligencji i technologii uczenia maszynowego o nazwie NuData .

Mastercard, oprócz wyznania zaangażowania w promowanie „scentralizowanego prowadzenia rejestrów szczepień ochronnych dla dzieci”, również opisuje się jako lider w kierunku „World Beyond Cash”, a partnerstwo z GAVI stanowi nowatorskie podejście do połączenia biometrycznego systemu tożsamości cyfrowej, rejestrów szczepień i systemu płatności w jedną spójną platformę.

Wysiłek, od momentu jego uruchomienia prawie dwa lata temu, został sfinansowany z 3,8 miliona dolarów w funduszach dawców GAVI, a także w równej ilości darowizny w tej samej wysokości przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Na początku czerwca GAVI poinformował, że program Wellness Pass Mastercard zostanie dostosowany w odpowiedzi na "pandemię" koronawirusa (COVID-19). Mniej więcej miesiąc później Mastercard ogłosił, że platforma biometrycznej tożsamości Trust Stamp zostanie zintegrowana z Wellness Pass, ponieważ system Trust Stamp jest w stanie zapewnić tożsamość biometryczną w obszarach świata, w których brakuje dostępu do Internetu lub łączności komórkowej, a także nie wymaga znajomości przepisów prawnych danej osoby nazwa lub tożsamość do działania. Program odnowy biologicznej obejmujący GAVI, Mastercard i Trust Stamp wkrótce zostanie uruchomiony w Afryce Zachodniej i zostanie połączony z programem szczepień Covid-19, gdy tylko szczepionka będzie dostępna.

Nacisk na wdrożenie biometrii w ramach krajowych systemów rejestracji identyfikatorów trwa od wielu lat na kontynencie i stał się bardzo upolitycznionym problemem w kilku krajach afrykańskich. Sprzeciw wobec podobnych projektów w Afryce często opiera się na otaczających je kosztach, takich jak biometryczny system zarządzania wyborcami, który Komisja Wyborcza Ghany próbowała wdrożyć przed wyborami powszechnymi w 2020 r.

W grudniu. Bright Simons, honorowy wiceprezes think tanku ds. Polityki IMANI, zakwestionował „przydział budżetowy” dla nowego systemu, twierdząc, że „niepotrzebna rejestracja 17 milionów ludzi od nowa” oznacza miliony dolarów „wysadzonych w powietrze z powodów, których nikt nie może wyjaśnij w tym kraju. ”


Maskowanie ukrytych motywów

System biometryczny tożsamości Trust Stamp, w dużej mierze sfinansowany przez ogromną inwestycję Mastercard w firmę w lutym, wykorzystuje technologię, którą nazywa Evergreen Hash, która tworzy generowaną przez AI „ maskę 3D ” na podstawie pojedynczego zdjęcia twarzy, dłoni lub odcisku palca. Po utworzeniu tej „maski” większość oryginalnych danych jest odrzucana, a klucze szyfrujące są tworzone zamiast imienia osoby lub innych bardziej tradycyjnych identyfikatorów.
(przejściowa forma do tatuaży cyfrowych dopow.)

„Tylko niewielki procent danych, które pierwotnie istniały, znajduje się w "haszu"”, stwierdził Gareth Genner, CEO Trust Stamp . „To, co masz, jest bezpieczniejsze do przechowywania, ponieważ nie można go użyć do bezpośredniej identyfikacji. Nikt nie rozpoznałby cię w tej ogromnej liczbie liczb. Według Gennera wynikiem jest „nieodwracalny system informacji niemożliwych do zidentyfikowania”, który „chroni prywatność, zmniejsza potencjalne nadużycia i umożliwia skuteczne włączenie, gdy nie ma innej formy legalnej dokumentacji”.

Genner wyjaśnił także w niedawnym komunikacie prasowym, że unikalny „skrót” może „ewoluować”, ponieważ nowy skrót z aktualizowanymi informacjami zdrowotnymi jest tworzony za każdym razem, gdy dziecko lub osoba otrzymuje szczepionkę. Algorytmy AI firmy Trust Stamp mogą dokładnie określić, czy różne wartości skrótu należą do tej samej osoby, co oznacza, że „skrót zmienia się wraz z rozwojem”, powiedział Genner.

Nie jest jasne, w jakim stopniu inicjatywa Wellness Pass jest motywowana względami zdrowia publicznego, a nie względami wolnego rynku. Rzeczywiście, sojusz GAVI, w dużej mierze finansowany przez Fundacje Billa i Melindy Gatesa i Rockefellera, a także rządy sojusznicze i przemysł szczepionek,
koncentruje się przede wszystkim na poprawie „zdrowia rynków szczepionek i innych produktów immunizacyjnych”, a nie zdrowia osób, według własnej strony internetowej. Podobnie partnerstwo GAVI firmy Mastercard jest bezpośrednio powiązane z działaniami „World Beyond Cash”, które głównie wzmacniają jej model biznesowy, który od dawna zależał od ograniczenia wykorzystania fizycznej gotówki.

Podwójna tyrania

"Trust Stamp" podziela również skoncentrowaną na rynku wizję systemu tożsamości cyfrowej, ponieważ firma stwierdziła, że szuka nowych opcji komercjalizacji technologii Evergreen Hash, w szczególności systemów więziennych. Rozmowy z prywatnymi i publicznymi systemami więziennymi ujawniły zainteresowanie wykorzystaniem technologii Trust Stamp w celu zapewnienia tożsamości osobom przebywającym na zwolnieniu warunkowym „bez zmuszania ich do płacenia za drogie bransoletki na kostkę, które monitorują każdy ich ruch”, ponieważ platforma Trust Stamp rzekomo zapewnia to samo ale w „bezdotykowy” i tańszy sposób.

Zainteresowanie Trust Stamp dostarczaniem technologii zarówno do reagowania na COVID-19, jak i do organów ścigania jest częścią rosnącego trendu, w którym wiele firm dostarczających cyfrowe rozwiązania do COVID-19 oferuje również takie same rozwiązania dla systemów więziennych i organów ścigania do celów nadzoru i „Policja predykcyjna”.


Na przykład oprogramowanie do śledzenia kontaktów, które pierwotnie wprowadzono jako część odpowiedzi COVID-19, było odtąd wykorzystywane przez wydziały policji w USA do śledzenia protestujących podczas ostatnich protestów i niepokojów społecznych w tym kraju. Podobnie, kontrowersyjna izraelska firma technologiczna obecnie wykorzystywana na Rhode Island oferuje analityczną analizę opartą na sztucznej inteligencji w celu identyfikacji prawdopodobnych przyszłych hotspotów COVID-19 i osób, które mogą w przyszłości zawrzeć COVID-19, jednocześnie oferując rządom możliwość przewidywania przyszłych lokalizacji oraz uczestnicy zamieszek i niepokojów społecznych.

Być może najbardziej niepokojące w tej nowej inicjatywie „Wellness Pass” jest to, że łączy ona cyfrowe rozwiązania „podwójnego zastosowania” z rozwiązaniami płatności bezgotówkowych, które wkrótce mogą stać się obowiązkowe jako metody płatności bezdotykowych i bezgotówkowych, które zostały potraktowane jako potencjalne tryby zarażenia przez grupy dostosowane do GAVI, takie jak Światowa Organizacja Zdrowia , między innymi, ponieważ pandemię ogłoszono po raz pierwszy na początku tego roku.
Autor - Raul Diego jest pisarzem MintPress News, niezależnym fotoreporterem, badaczem, pisarzem i twórcą filmów dokumentalnych.
żródło - citizentruth.org Creative Common zdj - humansarefree.com Creative Commons.
woj_tek and one more user link to this post
Kunegunda
Tylko wtedy kiedy sami na to pozwolimy !
Weronika-S.
Polska przede wszystkim, bo katolicka i nie ma póki co eutanazji.
Posoborowe absurdy
Polska również ma być poligonem szczepiennymw Europie .