Irlandia: Młodzież katolicka broni wiarę na przekór biskupom

W niespełna tydzień ponad 500 młodych irlandzkich katolików podpisało list skierowany do biskupów, który podważa ich założenie, jakoby młodzież pragnęła "zmiany" nauki Kościoła o seksualności, donosi IrishCatholic.com.

Młodzi piszą: "W pełni akceptujemy i z radością przyjmujemy nauki oraz praktyki Kościoła i nie życzymy sobie wprowadzania zmian." Młodzież katolicka czuje się “wykluczona z procesu synodalnego", ponieważ Kościół nie pyta jej o zdanie.

W raporcie synodalnym Archidiecezji Dublina stwierdzono, że 173 parafie zorganizowały spotkania dla 10 500 uczestników, przy czym 2 200 wiernych wzięło udział poprzez tak zwane grupy fokusowe. W Archidiecezji mieszka 1,1 mln ochrzczonych katolików, tak więc frekwencja wyniosła 1,13%.

Frekwencja na Synodzie Franciszka jest żenująco niska na całym świecie. Przykład: w Archidiecezji Melbourne (1 mln ochrzczonych katolików) pojawiło się 86 osób oraz 53 grupy (reprezentujące 500 ludzi).

#newsVpeeqfczql

wacula25wp.pl
.Katastrofa Zachodu! Co piąty kościół przerobiony na dyskotekę, mieszkania, muzea .A dziennik "Trouw" informuje o tym, że np. w Holandii w co piątym kościele od lat nie odprawia się nabożeństw, a świątynie zamieniają się w biura, muzea, mieszkania, a nawet sale gimnastyczne. 6 900 - tyle w Holandii znajduje się budynków kościelnych należących do Kościoła katolickiego . Jak zauważa gazeta, 1400 z …More
.Katastrofa Zachodu! Co piąty kościół przerobiony na dyskotekę, mieszkania, muzea .A dziennik "Trouw" informuje o tym, że np. w Holandii w co piątym kościele od lat nie odprawia się nabożeństw, a świątynie zamieniają się w biura, muzea, mieszkania, a nawet sale gimnastyczne. 6 900 - tyle w Holandii znajduje się budynków kościelnych należących do Kościoła katolickiego . Jak zauważa gazeta, 1400 z nich wykorzystuje się do innych celów. GDZIE JEST WIARA tego ludu?????????
wacula25wp.pl
A irlandzka młodzież niech zacznie chodzić do kk a nie podważa i protestuje założenia kk
Michał Kowalczyk
O dzięki Bogu irlandzka młodzież stanęła w Obronie wiary chrześcijańskiej i kościoła katolickiego.
Sławomir Sokołowski
Kościół Chrystusowy, to nie supermarket, w którym sobie bierzemy to czy tamto...; przegłosujemy to i owo. To Pan Bóg jest założycielem i właścicielem Kościoła, człowieka i świata. Tylko On może coś dokładać lub ujmować. I właśnie On zapowiedział, że dopóki ziemia nie przeminie, nic nie trzeba zmieniać...
Walczyć o prawdę
Apostazja to najpierw Watykan, potem hierarchia, szeregowi kapłani i wierni. Sam wierny nie wymyśliłby, że może Komunię Świętą wziąć do ręki i samemu sobie udzielić.
V.R.S.
No przecież poza klepniętymi przez Watykan aberracjami judeokikonatu wierny sam sobie Komunii nie udziela. Musi mu ją ktoś podać. Np. JP II ogłoszony na urągowisko z Kościoła i Wiary Katolickiej przez paczamamskiego ekologa synodalnego "świętym".
Walczyć o prawdę
Można dojść w związku z tym, jak wielki jest upadek wiary po SWII i jak bardzo świat jest zdemoralizowany z ,,pokazującą rogi,, sodomią, w istocie akceptowaną przez Watykan, że SWII był spiskiem masonów przeciwko Kościołowi i katolicyzmowi, z praktycznym wcielaniem w życie tychże zasad przez posoborowych papieży. Miary miało dopełnić zniesienie celibatu, a temat ten i obecnie jest kontynuowany.