Clicks14
lv.news

Pirmās valsts romu mise "tiek izraidīta"

Kostarikas Bīskapu konference (attēlā) kopīgā vēstulē nolēma, ka visas Romas mises ir "aizliegtas" visā valsts astoņās diecēzēs, InfoVaticana.com ziņojumi (20. jūlijs).

Vēstuli - kuru droši var neņemt vērā - paraksta Ciudadas Quesadas prezidējošais bīskaps Hosē Manuels Gerrita Herrera. Tā apgalvo, ka valstī “nekad nav bijusi tradicionālo ticīgo grupa”. Šis paziņojums liek bīskapiem izskatīties pēc Japānas kara valdības, kas pieņēma pret ebrejiem vērstus likumus, lai gan valstī nebija ebreju.

Tomēr traģiski komisko prelātu paziņojums nav patiess. Kostarikā bija vairākas diecēzes Romas mises, lai gan bīskapi nekad neatmeta viņu vajāšanu.

Alajuela diecēzē grupa 2018. gadā tika izveidota ar nosaukumu Summorum Pontificum. Viņu statūtus parakstīja diecēzes kanclers. Grupai tika atļauts sabojāt Piju X. Tagad šis apustulāts viņiem tiek nodots.

Kostarikas bīskapi ir pazīstami ar savu nespēju un slikto sniegumu līdz tādai pakāpei, ka katoļticība viņu valstī no 99% pirms Vatikāna II kļuva par mazākumtautību ticību mūsdienās. Laikā no 2010. gada līdz mūsdienām katoļu īpatsvars samazinājās no 57% līdz 47%.

#newsCnvehqmznv