Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks62
Peter(skala)

Kardinál Gerhard L. Müller a kňažná na turné

Bochum, 7.11.2019 (kath.net/pw) 025 725 – Kardinál Gerhard L. Müller bol na prednáškovom turné po Nemecku. Vo štvrtok pricestoval aj do Bochumi-Wattenscheidu. Popri prednáške sa konal aj moderovaný rozhovor kardinála s kňažnou Gloriou von Thurn a Taxis. Pred prednáškou vyvolali rozruch údajné protesty proti podujatiu s kardinálom. No pri bližšom prešetrení sa ukázalo, že protesty sa akosi rozplynuli. Miestna farnosť, kde kardinál v nedeľu slávil pontifikálnu svätú omšu, mala iba námietky proti tomu, aby sa prednáška konala v kostole. No niektorí redaktori z tlače vec riadne nafúkli a tak sa javil úplne skreslený obraz udalosti. Bol tu jasný zámer rozsievať medzi katolíkmi nepokoj. Diecéze Essen o údajných protestoch nebolo nič známe. Hovorca Ulrich Lota iba zdôraznil, že diecéza je o prednáškovom turné kardinála informovaná a pontifikálna omša sa konala s vedomím a výslovným súhlasom essenského biskupa. Večer nakoniec prebehol v preplnenej sále vo veľmi príjemnej atmosfére.

Kardinál Müller sa vyjadril o. i. o teológii oslobodenia a svojich kontaktoch v Južnej Amerike, kde strávil ako profesor veľa času. Ale reč prišla aj na aktuálne otázky ako manželstvo a kňazstvo.

Kňažná Gloria von Thurn a Taxis hovorila o kresťanskej výchove, ktorá je úspešná, keď máme hlbokú vieru a verne ju žijeme. Hovorila aj o svojich dlhoročných skúsenostiach z Afriky, kde žila niekoľko rokov a aj v súčasnosti tam trávi časť roka. Živo opísala najmä súdržnosť rodín v Afrike.
Hovorila aj o problémoch afrických kňazoch v pastorácii. Veľkým problémom sú v Afrike povery. Viera v bosoráctvo je v Afrike stále ešte veľmi silná. Kňažná vydala aj pekné svedectvo o svojej viere úprimne, a oživila ho aj s trochou humoru. …

Kardinál Müller a kňažná hovorili veľmi názorne a poslucháči boli nadšení. Nakoniec obaja trpezlivo podpisovali knihy a srdečne podiskutovali s návštevníkmi. Kardinál Gerhard Müller tu skončil svoje turné, ktoré ho viedlo do Mönchengladbachu, Maria Laachu, Bochumi a Wattenscheidu. Tak mali mnohí ľudia príležitosť počúvať kardinálove myšlienky priamo a dať sa s ním do rozhovoru. …