Clicks1.6K

Podpisz apel do Prezydenta

Polska Jest Jedna. Apel do prezydenta Dudy o powstrzymanie segregacji sanitarnej. Na czele ruchu stoi prezydent Siemianowic Śląskich

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, stoi na czele ruchu Polska Jest Jedna Grupa TWOJE.STUDIO/Youtube
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Ruch Polska Jest Jedna apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o "wetowanie wszystkich aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie". Nie zgadza się na obowiązkowe szczepienia oraz dzielenie ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych. Z ruchem związany jest m.in. Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.
Polska Jest Jedna sprzeciwia się przymusowym szczepieniom
Ruch Polska Jest Jedna apeluje do prezydenta Dudy m.in. o powstrzymanie segregacji sanitarnej Polaków.
Na stronie internetowej ruchu możemy zapoznać się z postulatami i podpisać apel. Z niej dowiadujemy się, że z ruchem związani są m.in.
Rafał Piech - prezydent Siemianowic Śląskich (który nim dowodzi),
dr Zbigniew Hałat - lekarz specjalista epidemiolog,
Tomasz Ratajczak - członek rady Polskiej Izby Biznesu,
Piotr Russudowski - lekarz medycyny,
dr n. med. Zbigniew Martyka,
Anna Maria Siarkowska - posłanka PiS na Sejm RP,
dr n. med. Piotr Witczak,
Jan Łopuszański - prawnik i publicysta,
Jan Pospieszalski - muzyk i publicysta,
Dobrosława Siudmak - skrzypaczka orkiestry Filharmonii Polskiej,
Grzegorz Płaczek - fotografik, vloger i aktywista,
Karolina i Tomasz Elbanowscy - Fundacja Rzecznik Praw Człowieka.

- Obserwując ostatnie kilkanaście miesięcy widzimy jak małymi krokami, ale skutecznie, odbierana jest nasza wolność, odbierane są nasze prawa. Dziś widzimy jak Polacy są poróżnieni, jak są rozbici, skłócenie, ale taki jest cel, aby podzielić nas na zaszczepionych i niezaszczepionych. Taki jest ich cel i działanie. A my mówimy mu stanowcze nie - mówił Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.
Filmik z przemówieniem prezydenta Siemianowic możecie zobaczyć poniżej. Wygłoszono je 25 września (sobota) na rynku w Siemianowicach Śląskich. Podczas nagrania możemy zobaczyć przebitki z marszu tzw. antyszczepionkowców.

- Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie, a tego wymaga poszanowanie praw, gwarantowanych nam – obywatelom, w Konstytucji RP. Pana zadaniem, jako Prezydenta RP, jest czuwanie nad przestrzeganiem polskiej konstytucji, dlatego nasz apel kierujemy właśnie do Pana. Obecnie, pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne. Pod pretekstem sanitarnym rozwijane są projekty segregacji i izolacji społecznej. Rozważane jest wprowadzenie obowiązkowego poddania się szczepieniom, mimo tego, że za ewentualne, negatywne konsekwencje, ani rząd, ani koncerny farmaceutyczne nie ponoszą dziś żadnej odpowiedzialności - czytamy we fragmencie apelu na stronie ruchu Polska Jest Jedna.

Zobacz galerię(7 zdjęć)

Całość można przeczytać na stronie internetowej ruchu.

Będą nam wmawiać, że jesteśmy antyszczepionkowcami. Ja, moja żona, moje dzieci, mamy pełen kalendarz szczepień. Nie jesteśmy przeciwnikami szczepień - nie bylibyśmy i nie będziemy, ale obawiamy się przyjąć ten preparat. Nie wiemy jakie będą konsekwencje, jakie będą skutki za miesiąc czy za kilkanaście. Jak można mówić o ruchach, które walczą o wolność, że są antyszczepionkowe? To jest jakieś nieporozumienie. Wiemy, że taki jest cel, i że tak będą robić. My takim działaniom mówimy stanowcze nie - głosił do zebranych Rafał Piech. - Nie jesteśmy przeciwni. Jeśli chcesz przyjąć ten preparat, chcesz to zrobić i jesteś przekonany, to masz do tego prawo - masz wolny wybór. Jeśli nie chcesz tego zrobić, to nikt nie ma prawa cię do tego zmuszać. Nikt - dodaje.
Nie przeocz


Podpisz apel do Prezydenta

Przeczytaj Apel i podpisz poniżej

Panie Prezydencie! Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie. Wymaga to poszanowania praw, które nam – obywatelom, gwarantuje Konstytucja.
Obecnie, pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne.
Pod pretekstem sanitarnym rozwijane są projekty segregacji i izolacji społecznej. Rozważane jest wprowadzenie obowiązkowego poddania się szczepieniom, mimo że za ewentualne, negatywne konsekwencje, ani rząd, ani koncerny farmaceutyczne nie ponoszą dziś żadnej odpowiedzialności.
Lockdown, czyli zamykanie gospodarki, zapowiadana rewolucja w obszarze własności i prywatności, prowadzą do ograniczenia wolności – ludzi, rodzin i narodów. Manipulowanie faktami, ograniczanie wolności słowa i cenzurowanie debaty publicznej to dziś smutna codzienność.
Lekarze, dziennikarze, naukowcy, głoszący zdania odrębne, są dziś prześladowani, usuwani z debaty publicznej i zastraszani odbieraniem prawa do wykonywania zawodu.
Dziś stawiamy pełne niepokoju pytania o przyszłość naszej Ojczyzny. Nasz Naród, wychowany w duchu umiłowania wolności, nie jest przecież w stanie rozwijać się w warunkach zniewolenia.
Apelujemy do Pana Prezydenta o wetowanie wszystkich aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie. A tych, które choćby wzbudzają wątpliwość co do zgodności z Konstytucją, o kierowanie do Trybunału Konstytucyjnego.
Liczymy na Pana, Panie Prezydencie!

polskajestjedna.com.pl/podpisz-apel/
yaphet
Do Dudy? On ma nas w dudie!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Proszę o złożenie podpisu nawet jeśli nie wierzycie w skuteczność tego apelu, nic to nie kosztuje. I tak ostatnie słowo należy do Boga, a nie do rządzących. Nawet jeśli te podpisy nic nie dadzą to Bóg widzi nasze starania i nasze wysiłki. Najgorzej jak człowiek już straci wszelką nadzieję i przestaje walczyć. Proponuję też odmawiać choć jedną dziesiątkę Różańca Świętego za naszą biedną Ojczy…More
Proszę o złożenie podpisu nawet jeśli nie wierzycie w skuteczność tego apelu, nic to nie kosztuje. I tak ostatnie słowo należy do Boga, a nie do rządzących. Nawet jeśli te podpisy nic nie dadzą to Bóg widzi nasze starania i nasze wysiłki. Najgorzej jak człowiek już straci wszelką nadzieję i przestaje walczyć. Proponuję też odmawiać choć jedną dziesiątkę Różańca Świętego za naszą biedną Ojczyznę. Nie poddawajmy się walczmy do końca. Nadzieja umiera ostatnia.
MementoMori+++
Teraz to za późno, od ponad roku nie ma reakcji. Decyzje zostały podjęte przez władze które mają krew na rękach. Apele zostały wzgardzone teraz czekać na wyroki dla obecnych władz. Zdrajców i piłatów się nie prosi o pomoc.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Ja już podpisałam. 😊