TomUrb
Boży szaleniec, czy tylko szaleniec? 🤪
V.R.S.
Żadna z opcji. Z podsumowania wynika że jego główną troską jest napędzenie w wyniku TC frekwencji w SSPX. A wcześniej głosi hagadę że na SWII nic się nie stało,Paweł VI tępiąc kapłanów odprawiających tradycyjną Mszę, dawał jej przestrzeń, Jan Paweł II pomagał ogłaszając ekskomunikę abp Lefebvra i towarzyszących im biskupów i przylepiając im łatę "schizmatyków" (bezprawnie). Dopiero Franciszek zły. …More
Żadna z opcji. Z podsumowania wynika że jego główną troską jest napędzenie w wyniku TC frekwencji w SSPX. A wcześniej głosi hagadę że na SWII nic się nie stało,Paweł VI tępiąc kapłanów odprawiających tradycyjną Mszę, dawał jej przestrzeń, Jan Paweł II pomagał ogłaszając ekskomunikę abp Lefebvra i towarzyszących im biskupów i przylepiając im łatę "schizmatyków" (bezprawnie). Dopiero Franciszek zły.
To wskazuje że typowy posoborowy umysł ciężko się uczy oraz uwielbia bajki z mchu i paproci, nawet gdy mech i paproć płonie, i wypadałoby pożar gasić.
A niektórzy klaszczą że ortodoksyjne momenty w powyższym tekście były (no były - o Mszale Piusa V i reformie trydenckiej, i o zerwaniu jakim był NOM, no i co z tego, skoro wniosków logicznych żadnych?).

Ktoś też słusznie zauważył że opór części biskupów wobec TC nie wynika bynajmniej z miłości do starej Mszy (bo jej w ogóle nie odprawiają) tylko z pogwałcenia przez F tym motu proprio naczelnego dogmatu posoborowego tj. o "kolegialności" i "synodalności". Zobaczymy czy koła tradycyjne dadzą się teraz posoborowym lisom w winnicy wykorzystać.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
......papieży ,ale nie antypapiezy !