Clicks75
uk.news

Папа Франциск змінює канонічні закони: жінки зможуть ставати читачами і аколітами

Папа Франциск змінив канонічний закон 230 §1, який дозволяє мирянами ставати читачами і аколітами.

Своїм рішенням Spiritus Domini від 11 січня він легалізував те, що вже сталося. Церква завжди вважала, що тільки чоловіки можуть бути читачами і аколітами.

У 1971 році Павло VI постановив, що дані посади залишаються за чоловіками. Проте, починаючи з 1992 року, жінки і дівчата були "допущені" для роботи на цих посадах.

230 канон тепер звучить так: "Миряни, які досягли певного віку і володіють тими даруваннями, які визначені Декретом Конференції єпископів, після здійснення запропонованого літургійного обряду можуть призначатися на постійне служіння читцем або аколітом, проте призначення на ці служіння не дає їм права на утримання або винагороду з боку Церкви ".

У минулій версії він звучав так: "Чоловіки-миряни, які досягли певного віку і володіють тими даруваннями, які визначені Декретом Конференції єпископів, після здійснення запропонованого літургійного обряду можуть призначатися на постійне служіння читцем або аколітом".

Варто відзначити, що ні аколіти, ні читці не несуть особливої користі, а також виконують свої обов'язки без отримання офіційного звання.

Зображення: via Catholic Sat, #newsBevcvkadte