Clicks3.2K

Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja we Wsoli pod Radomiem otrzymał 10 tys. zł kary za powieszenie wielkiego Różańca na elewacji Kościoła.

Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja we Wsoli pod Radomiem otrzymał 10 tys. zł kary za powieszenie wielkiego Różańca na elewacji Kościoła. To decyzja konserwatora zabytków, który zwrócił uwagę na zabytkowy charakter budynku - informuje Polskie Radio RDC.

Foto: Andrzej Iwańczuk / East News
Wsola: kościół św. Bartłomieja


Sprawa usunięcia różańca trwa od 2017 roku, kiedy list w tej sprawie wystosowało kilku niezadowolonych mieszkańców. Proboszcz Parafii do skutku bronił swojego pomysłu, nie chcąc zgodzić się np. na przeniesienie Różańca. Ostatecznie otrzymał wysoką karę finansową i nakaz jego usunięcia z fasady Świątyni.

– Cała parafia modli się w intencji, żeby nie zdjąć tego Różańca – mowi RDC ks. Antoni Pawlik.


Duchowny nie podporządkuje się decyzji konserwatora zabytków, ponieważ odwołał się już do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kanclerz Kurii radomskiej Ks. Edward Poniewierski w rozmowie z radiem przyznaje, że proboszcz będzie musiał podporządkować się decyzji ministerstwa.
Nie wiadomo kiedy resort kultury podejmie decyzję w tej sprawie. Różaniec kosztował blisko 20 tys. zł i kupiono go ze składek parafian.
Posoborowe absurdy
Medalik.... idź do spowiedzi nazywając heretykami Tradycjonalistów - Mszy Trydenckiej. Za nie długo ty będziesz heretyczką na Novus Ordo UWAGA ! Nowe słowa Konsekracji nie skutkują Przeistoczeniem !
szary człek
Znakiem końca czasów ma być za wszelką cenę usunięcie całego kultu Maryjnego.. Bo to Matka Boża ma zmiażdżyć łep węża..
MementoMori+++
A anteny 5 G na kościołach nie przeszkadzają ? To już wtedy nie liczy się że zabytek ? Hipokryci
alex 7
A gdzie biskupi, a gdzie Episkopat aby go bronić????????
Do karania dobrych kapłanów są pierwsi.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Biskupi, albo siedzą cicho, albo bronią nie tych co trzeba, a Bożych Kapłanów suspendują i prześladują. Biskupi pasą samych siebie i służą innemu bogu!
old school
Biskupi sa tylko z nazwy
przeciwherezjom
Różaniec i woda święcona diabłu przeszkadza. Ale nie można dać się zastraszyć. Jest Bóg i Bóg wyprowadzi nawet, gdy wlepią milion mandatu (druga sprawa, że widać w praktyce, że większość wiernych i kapłanów nie wierzy już w Boga). Oni nawet boją się je wlepiać - dlatego np kryją się za konserwatorem zabytków - bo wiedzą, że to broń obosieczna. O mandatach wrze w całej Polsce, konkretny proboszcz…More
Różaniec i woda święcona diabłu przeszkadza. Ale nie można dać się zastraszyć. Jest Bóg i Bóg wyprowadzi nawet, gdy wlepią milion mandatu (druga sprawa, że widać w praktyce, że większość wiernych i kapłanów nie wierzy już w Boga). Oni nawet boją się je wlepiać - dlatego np kryją się za konserwatorem zabytków - bo wiedzą, że to broń obosieczna. O mandatach wrze w całej Polsce, konkretny proboszcz staje się bohaterem.... I de facto, nawet ekonomicznie raczej wychodzi się na plus niż na minus - bo bohaterski kapłan sprawia, że na tacę wysypuje się chętnie zawartość portfeli. Pamiętajcie kapłani, że strach nie jest usprawiedliwieniem dla grzechu - np dla łamania ustaw Kościoła (np wylewanie wody święconej, fałszywe dyspensy, ogłoszenia władz reżimowych w gablocie itd) - Pan Jezus rozgrzeszając św. Piotra z jego trzykrotnego zaparcia się ani słowem nie usprawiedliwiał go w stylu - "rozumiem, bałeś się"! NIE, NIE WOLNO SIĘ BAĆ! STRACH TO NARZĘDZIE SZATANA!!!
wacula25wp.pl
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Wszystko możliwe przykre to
wacula25wp.pl
I komu to przeszkadzał -tylko ateistom!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
wacula... bardziej satanistom i masonom!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Kanclerz kurii radomskiej Ks. Edward Poniewierski w rozmowie z radiem przyznaje, że proboszcz będzie musiał podporządkować się decyzji ministerstwa.''
Takich mamy obecnie duchownych , którzy zamiast bronić Księdza i zawieszonego Różańca, podporządkowują się władzom świeckim i ich niezrozumiałym nakazom! Tylko diabeł boi się Różańca!!!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Pomysł godny naśladowania, na wszystkich Kościołach powinien zawisnąć Wielki Świecący Różaniec. Bogu niech będą dzięki, za tego Bożego Kapłana.
Doktor wiee
Przepraszam ale wydaje mi się że sprawa miała miejsce kilka lat temu i ostatecznie skończyła się cofnięciem decyzji konserwatora.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tak, sprawa miała miejsce kilka lat temu , ale nie wiem, jak się skończyła. Wiem ,że ten proboszcz który wywiesił Różaniec już nie jest w tej Parafii. Został przeniesiony gdzieś w 2019 r.