GUS informuje, że inflacja wynosi 13,9 proc., ale wiele podstawowych produktów podrożało przez ostatni rok o kilkadziesiąt procent, a opał nawet o ponad 100 proc.!

Dlatego pisowska drożyzna najbardziej uderza w mniej zarabiających!

Co podrożało najbardziej przez ostatni rok? opał o 101,5 proc., gaz 46 proc., mięso drobiowe 41 proc., cukier 36,4 proc., mąka 34 proc., mięso wołowe 32,6 proc., oleje i tłuszcze 32 proc., pieczywo 26,5 proc., mleko 19,1 proc., ryż 18,3 proc.

Tymczasem UE szykuje kolejne utrudnienia dla producentów żywności w ramach Europejskiego Zielonego Ładu - w tym m.in. wyłączenie 10% ziemi rolnej z użytkowania oraz zwalczanie nawozów i pestycydów. Więc ceny żywności mają już tylko rosnąć!
Dodatkowo należy też wskazać, że rząd nie radzi sobie z cenami nawozów, które mają niebagatelny wpływ na ceny produktów, a także, że jednocześnie rząd chce pomagać Ukrainie w eksporcie zboża za darmo na szkodę polskich rolników!

Przypominamy, że na ceny żywności olbrzymi wpływ mają także ceny paliw, prądu oraz innych nośników energii. Dlatego też Konfederacja przygotowała projekty, które mają zmniejszyć podatki i obniżyć ceny m.in. paliw, prądu i węgla! Nasze projekty #TaniePaliwo, #PrądBezVAT, #TaniWęgiel oraz program reform podatkowych (największa obniżka danin w historii!) zawarty w programie #PolskaNaNowo to prawdziwe tarcze antykryzysowe, które pomogą Polakom w czasie kryzysu i obronią polską gospodarkę przed szalejącą drożyzną!
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
Rok temu metr drzewa kominkowego kosztował 250 zł a teraz rząd chce 300 zł za stertę patyków.
.
More
.

Rok temu metr drzewa kominkowego kosztował 250 zł a teraz rząd chce 300 zł za stertę patyków.

.