39:53

Jobovská utrpení v rodině skrze protestantství, Panna Maria a eucharistický Kristus

(foto: Profesor Tadeusz Guz) Řím 12,6-21; Evangelium sv. Matouše 9,1-8.
Pavel Žalio
Ahoj Libore, se zájmem jsem si poslechl Tvoje kázání. Výklad Joba se mi líbil, až na ten závěr, kde mluvíš o jobovském utrpení v rodině kvůli dítěti, jež se zbavuje dogmat a pověr nemající svůj zdroj v Písmu, ale v lidské náboženské tradici, kterou sám Pán Ježíš káral (Marek 7:6-9)

Ale píšu Ti proto, abys mi sdělil zdroj informace o tom, že Martin Luther byl vrah. A nestačí mi odvolání na tvrzen…More
Ahoj Libore, se zájmem jsem si poslechl Tvoje kázání. Výklad Joba se mi líbil, až na ten závěr, kde mluvíš o jobovském utrpení v rodině kvůli dítěti, jež se zbavuje dogmat a pověr nemající svůj zdroj v Písmu, ale v lidské náboženské tradici, kterou sám Pán Ježíš káral (Marek 7:6-9)

Ale píšu Ti proto, abys mi sdělil zdroj informace o tom, že Martin Luther byl vrah. A nestačí mi odvolání na tvrzení Poláka Guzy. Chci odkaz na ten konkrétní text v němčině, o němž tvrdíš, že o něm nikdo u nás ani v jiných zemích neví, protože se podle Tebe tato "odvrácená" tvář Luthera zatajuje a ví se o ní jen v Německu a ví o ní samozřejmě Guza a spol.

Protože, jestli tyto informace nemáš ověřené, tak se Ti snadno může stát, že v lepším případě šíříš pomluvy, v horším případě lži - obojí je hřích!!!!

Měl bys vědět, že katolická církev nesnese jakoukoli kritiku a vždy se snažila své kritiky umlčet buď pohrůžkami, zabitím anebo očerňováním charakteru. Stejně to náboženská elita dělala s Ježíšem. (Mat. 11:19, Mar 3:22, Jan 7:20, 8:48, 8:52, 10:20)

Rád bych Ti připomenul tyto verše z Písma:

Kol 3:8
Ale nyní odhoďte to všecko: zlobu, hněv, špatnost, rouhání, pomluvy z vašich úst.

Přís 6:16-19
Těchto šest věcí Hospodin nenávidí a sedmá je mu ohavností: přezíravé oči, zrádný jazyk, ruce, které prolévají nevinnou krev, srdce osnující ničemné plány, nohy rychle spěchající za zlem, KŘIVÝ SVĚDEK, KTERÝ ŠÍŘÍ LŽI, a ten, kdo vyvolává mezi bratry sváry.

Exo 20:16
Nevydáš proti svému bližnímu křivé svědectví.

Zjev 21:8
Avšak zbabělci, nevěrní, nečistí, vrahové, cizoložníci, zaklínači, modláři a všichni LHÁŘI najdou svůj úděl v jezeře, kde hoří oheň a síra. To je ta druhá smrt."

Tady Ti přeposílám, co jsem na téma údajné Lutherovy vraždy spolužáka našel na internetu já. Je tam i vyjádření vydavatelů jeho souhrnného díla v angličtině:

beggarsallreformation.blogspot.com/…/revisiting-mart…

Pavel
Libor Halik
Luther opravdu zabil kamaráda v souboji, pak utekl před trestem do augustiniánského kláštera. Po jedné z opilostí byl Luther nalezen mrtev oběšen u postele, nejpravděpodobněji sebevraždou. Podobně když Kalvín ve Francii žil homosexuálně, utekl do ciziny, aby nebyl potrestán smrtí za sodomii, později založil v Ženevě tzv. reformovanou církev, kde tvrdě trestal i smrtí ostatní hříšníky. Luther i …More
Luther opravdu zabil kamaráda v souboji, pak utekl před trestem do augustiniánského kláštera. Po jedné z opilostí byl Luther nalezen mrtev oběšen u postele, nejpravděpodobněji sebevraždou. Podobně když Kalvín ve Francii žil homosexuálně, utekl do ciziny, aby nebyl potrestán smrtí za sodomii, později založil v Ženevě tzv. reformovanou církev, kde tvrdě trestal i smrtí ostatní hříšníky. Luther i Kalvín napsali mnoho nesmyslů, současně napsali ale i některé dobré knihy a z toho dobrého čerpali pietisté, kteří skutečně usilovali o svatost, na rozdíl od Luthera a Kalvína. Pro @Pavel Žalio