Anton Čulen
92.4K

Občania Slovenska vyjadrujú podporu otcovi arcibiskupovi Jánovi Oroschovi nielen podpisom pod petíciu …

Občania Slovenska vyjadrujú podporu otcovi arcibiskupovi Jánovi Oroschovi nielen podpisom pod petíciu, ale aj svojimi komentármi. Veľmi pekne ďakujeme …
Coburg
Aj Krista zradil jeden z dvanástich. Je koniec súdržnej a jednotnej katolíckej Cirkvi na Slovensku.
Hermenegild
Treba sa modliť k Sedembolestnej za záchranu národa a svätosť pastierov z brožúrky o.z. DEDICSTVO OTCOV, vydanej z roku 2017 a priloženej aj do M ROSY, starú modlitbu str. 12 a litánie str. 13-15.
Hermenegild
To napísala teta do KN. A v ďalšom čísle KN ani zmienka o lavíne komentárov a postojov, ktorá sa dovalila na KN a predsedu SSV.
. ARMATA .
Škoda,že naši predstavení cirkvi začali umlčiavať kňazov,ktorí boli ochotní aj v ich mene hovoriť holú neprifarbenú a neskreslenú pravdu Rim.Kat. učenia,nech už bola akokoľvek horká. Ľudia si sami vyberú nebojácneho pastiera,ktorého sa oplatí nasledovať aj cez mnohé prekážky.
Je pekné si v článku nájsť svoj komentár z petície.
dominikguzman
Ono ide o to, že biskupi sú zodpovední za svojich kňazov ako muži za svoje manželky a deti, takže ak je kňaz nepohodlný, pôjdu za biskupom, a ak ten nie je pevná osobnosť, poprípade je vydieratelny, tak potom kňaza odprata, lebo by on sám musel čeliť následkom. Je ako Pilat, ktorý pre pokoj odsúdil nevinného Ježiša. Preto je také dôležité, aby post biskupa, a všeobecne vysoké posty zastávali …More
Ono ide o to, že biskupi sú zodpovední za svojich kňazov ako muži za svoje manželky a deti, takže ak je kňaz nepohodlný, pôjdu za biskupom, a ak ten nie je pevná osobnosť, poprípade je vydieratelny, tak potom kňaza odprata, lebo by on sám musel čeliť následkom. Je ako Pilat, ktorý pre pokoj odsúdil nevinného Ježiša. Preto je také dôležité, aby post biskupa, a všeobecne vysoké posty zastávali silné a bezúhonne osobnosti.
dominikguzman
Ono sa zabúda na jednu vec, že to bol neverejný obežník, teda tieto slová arcibiskup nevenoval verejnosti, ale len svojim kňazom. Samozrejme, že je potrebné mu vyjadriť podporu, aby najbližšie sa nebál vyjadriť skutočne verejne tieto veci, pretože keby nebolo toho zradcovského Judáša, čo to pustil na verejnosť, tak by o tom nikto nevedel. Preto aj tá odvaha arcibiskupa nebola taká, akú by mal …More
Ono sa zabúda na jednu vec, že to bol neverejný obežník, teda tieto slová arcibiskup nevenoval verejnosti, ale len svojim kňazom. Samozrejme, že je potrebné mu vyjadriť podporu, aby najbližšie sa nebál vyjadriť skutočne verejne tieto veci, pretože keby nebolo toho zradcovského Judáša, čo to pustil na verejnosť, tak by o tom nikto nevedel. Preto aj tá odvaha arcibiskupa nebola taká, akú by mal mať človek jeho postu, ale vždy lepšie nejaká, než žiadna, aj za to ho treba podporiť. Treba dať najavo, že veriaci stoja za pastiermi, ktorí bránia vieru.
Dana Slašťanová
🙏 🙏
macusana
Otom sme mali debatu s fararom kedysi bol fararom Košice kvp Peter Novák mozno ho poznáte keďže ste z Košíc. On sam povedal že všade sú kňazi ktorý len čakajú na chybu. Tak to bolo aj v tomto prípade. Knazi nemajú zakázané fotiť si tieto materiály aj ked je to v prvom rade ich interná záležitosť ale nikto to nezakazuje fotiť. Aj Kristus mal zradcu očo skôr zradi kňaz svojho biskupa.
Metod
Dobrá sprava, daj Bože tomuto statocnému pastierovi zdravie. Ad multos annos!