pl.news
34.6K

Dwie nowe maszynki robią różnicę

Być może zauważyliście mniejszą lub większą poprawę działania serwisu Gloria.tv w trakcie konwertowania filmików oraz podczas ich przesyłania.

Na końcu artykułu znajdują się informacje dla darczyńców - ty też możesz nas wspomóc!

Rola Gloria.tv nie ogranicza się do serwera video, czy też serwisu informacyjnego - to media społecznościowe pełną gębą. Zapewniamy networking, aktualności i treści rozrywkowe tworzone przez katolików dla katolików.

Kiedy użytkownik, który loguje się z pomocą nazwy użytkownika do portalu Gloria.tv, serwer wysyła 3 000 (!) zapytań do bazy danych, nie wspominając o bazie danych diagramów. Gloria.tv dostosowuje treść pod każdego użytkownika, w zależności od czasu, powiadomień, kontaktów, polubień, rozmów itp. Mimo tylu procesów w tle, strona nadal działa szybko.

Zanim treść Gloria.tv trafi na ekran twojego komputera, wiele musi się zadziać - przetwarzanie, konwertowanie filmików, automatyczne napisy, tłumaczenia, skanowanie antyplagiatowe i pod kątem niedozwolonych treści (pornografia, spam, mowa nienawiści itp.).

Od listopada jesteśmy w posiadaniu dwóch nowych maszynek (płacone po 5000 USD za każdą), które przejęły wiele podstawowych zadań (AMD Threadripper 3960X wraz z NVIDIA 3090). Przetwarzanie na stronie zostało kompletnie przeprojektowane pod kątem współpracy z kartami graficznymi - to oznacza wysoką optymalizację.

Przykładowo, grafa NVIDIA zwiększa prędkość automatycznego tłumaczenia z 25 słów/sek do 700 słów/sek.

Nasze oprogramowanie jest w pełni skalowalne, np. obsługuje dowolną liczbę użytkowników i zapewnia BARDZO niskie koszty eksploatacji. W 2021 serwis Gloria.tv przeznaczył około 35 000 USD na serwery, centra danych oraz innego rodzaju wyposażenie techniczne.

Według analiz przeprowadzonych przez SimilarWeb.com Gloria.tv jest największą katolicką stroną w Internecie. Z tego, co nam wiadomo, wiele mniejszych portali katolickich/chrześcijańskich inwestuje nawet i dziesięć razy większe kwoty.

Obecny "kryzys" odbija się na wszystkich, włączając w to Gloria.tv. Jeśli jesteś w stanie nas wspomóc, to podaj nam pomocną dłoń w ten Adwent. Ostatnimi laty przędziemy naprawdę cienko i będziemy wdzięczni za wszelką pomoc..

Możesz przekazać datek
Przelew bankowy: AT67 6000 0102 1003 6488
Paypal/Karta kredytowa: kindful

Stokrotne dzięki za wsparcie! Gloria.tv istnieje dzięki darczyńcom, o których troszczy się sam Pan Bóg.

#newsXpkirkwnpr

02:07
CÓRKA MARYI
Armia_Reszty
Warto by było zaapelować do użytkowników, żeby nie zaśmiecali serwerów. Wrzucają 1 film po kilka razy, a niedawno natknąłem się nawet na użytkownika wrzucającego serial obyczajowy zgrany w sumie z YouTube...
Irapuato