Clicks2.2K
pl.news
1

Wielkie manipulacje i nadużycia w czasie Synodu Młodych

Arcybiskup Sydney, Anthony Fisher, dostarczył miażdżących dowodów w związku z nieprawidłowościami na Synodzie Młodych. W rozmowie z Edwardem Pentinem z 1 listopada odsłonił machinacje, do jakich doszło, by przepchnąć "synodalność".

Fisher zeznał, że temat "nie pojawiał się w dokumencie roboczym, nie był częścią głównych dyskusji, nie był częścią dyskusji w grupach językowych i nie był wskazywany w raportach grup roboczych", tylko "po prostu się pojawił, zupełnie znikąd".

"Na tym synodzie pisaliśmy doktryny jakby w biegu - jeśli chodzi o synodalność, w mniej niż tydzień". Fisher powiedział też, że istnieje "realne niebezpieczeństwo", że synody mogą prowadzić do innowierstwa.

Dodał, że Ojcowie Synodu byli ostrożni w sprawie "niejasnych mów w stylu synodalnym", co "może znaczyć znaczyć wiele różnych rzeczy i być źródłem podziałów". Stwierdza: "to nie jest sposób budowania doktryn".

Wielkie manipulacje zdarzały się też przy końcowym głosowaniu: dokument "był czytany tak szybko, że tłumacze mieli problem". W konsekwencji "nie zawsze byliśmy w stanie usłyszeć, za czym mamy głosować na tak lub nie".

[To pokazuje, co znaczy "synodalność" – "ukrywanie nadużyć władzy za mylącą retoryką".]

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsFcngytzsuw
molot
Synod Młodych, Synod Młodych, Synod Młodych! Którzy to są Ojcami Synodów? Młodzi!