Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Anton Čulen
1131.5K

Chystá sa vláda SR s neopacistami zneužiť návštevu pápeža na Slovensku na zvýšenie zaočkovanosti? Ak nie, tak prečo sa otvárajú očkovacie centrá aj vo farnostiach?

Chystá sa vláda SR s neopacistami zneužiť návštevu pápeža na Slovensku na zvýšenie zaočkovanosti? Ak nie, tak prečo sa otvárajú očkovacie centrá aj vo farnostiach?

KSK pre návštevu pápeža otvorí očkovacie centrá vo farnostiach.

V súvislosti so septembrovou návštevou pápeža Františka na Slovensku Košický samosprávny kraj (KSK) vytvorí v jednotlivých farnostiach, ktoré o to prejavia záujem, simulované očkovacie centrá. Kraj zároveň ponúkol Arcibiskupskému úradu v Košiciach pomoc pri prípravách a organizácii tejto návštevy. Informovala o tom v stredu hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková

Pápež František bude na Slovensku od 12. do 15. septembra, 14. septembra zavíta aj do Košíc a Prešova. V utorok (20. 7.) sa na túto tému stretli predseda KSK Rastislava Trnka s arcibiskupom Bernardom Boberom.

„Vážime si, že pápež František zavíta po prvý raz na Slovensko a ako cieľ návštevy si vybral aj náš kraj. Aby bola táto návšteva v čase pandémie bezpečná pre všetkých, ktorí chcú vidieť Svätého Otca, Košický samosprávny kraj otvorí simulované očkovacie centrá vo farnostiach. Spolu s Arcibiskupským úradom budeme zisťovať predbežný záujem veriacich, podľa neho zverejníme harmonogram očkovania v jednotlivých farnostiach. Očkovať by sme tu mali jednodávkovou vakcínou Janssen, pri ktorej sa za plne zaočkovaného považuje človek po 21 dňoch od podania očkovacej látky,“ uviedol Trnka.

Podľa aktuálnych pandemických opatrení sa v zelených okresoch môžu konať podujatia za účasti maximálne 1000 ľudí. Návšteva pápeža by mala byť výnimkou. Ministerstvo zdravotníctva však avizovalo, že účasť na programe bude umožnená iba osobám plne zaočkovaným proti COVID-19.

KSK ponúkol Arcibiskupskému úradu aj ďalšie formy pomoci. Okrem priamej finančnej podpory to bude najmä pomoc s organizáciou návštevy.

„Arcibiskup Bober vyjadril radosť z angažovanosti zástupcov Košického samosprávneho kraja pri príprave návštevy Svätého Otca Františka v Košiciach,“ konštatoval hovorca Arcibiskupského úradu v Košiciach Jaroslav Fabian.

Bližšie informácie k podpore KSK v súvislosti s návštevou pápeža predstaví župa na tlačovej konferencii v najbližších dňoch.

Foto zdroj: Internet
alianciazanedelu.sk/archiv/9472
dyk
Umelo vyvolaná pandemia na to, aby sa zaviedlo sledovanie a ovlafanie ľudí :
czechfreepress.cz/zdravi/oxid-grafenu-je-ten-u-dajny-sars-cov-2.htmlMore
Umelo vyvolaná pandemia na to, aby sa zaviedlo sledovanie a ovlafanie ľudí :

czechfreepress.cz/zdravi/oxid-grafenu-je-ten-u-dajny-sars-cov-2.html
ekans
ten otazník je tam na nic, modernisto
milboy
..stretávam ľudí, ktorí mi hovoria, že sv.otec je našou nádejou..
Môj otec už zomrel a jediný, ktorý mi zostal je môj otec na nebesiach, ktorý je mojou nádejou aj slobodou a nijako ho nespájam s nejakou BOL (bojovou otravnou látkou) od spoločností, ktoré majú jediný cieľ a tým je zisk.
Mojim jediným ziskom je stretnutie s mojim nebeským OTCOM!
Marieta Ria
Krásne vyjadrené... Tá posledná veta je úžasná! 🤗 😇
Marieta Ria shares this
273
Očkovanie už aj vo farnosti - vakcína priamo k vám...
Každá zámienka dobrá (návštevu pontifika nevynímajúc)!!
Marieta Ria
Podľa hovorcu KBS príde pápež, aby posilnil našu vieru... Áno, posilnil vieru - ale VIERU V OČKOVANIE!!! Všetko k tomu smeruje! A arcibiskup Bober ani nemôže byť šťastnejší! Neskutočné... Je to hanba... Donedávna nevadili zatvorené kostoly a odrezanie veriacich od sviatostí - všetko v pohode prijali a teraz zneužívajú farnosti na farma biznis - HANEBNÉ!!! Kam kráčaš, naša Cirkev a jej …More
Podľa hovorcu KBS príde pápež, aby posilnil našu vieru... Áno, posilnil vieru - ale VIERU V OČKOVANIE!!! Všetko k tomu smeruje! A arcibiskup Bober ani nemôže byť šťastnejší! Neskutočné... Je to hanba... Donedávna nevadili zatvorené kostoly a odrezanie veriacich od sviatostí - všetko v pohode prijali a teraz zneužívajú farnosti na farma biznis - HANEBNÉ!!! Kam kráčaš, naša Cirkev a jej predstavitelia - toto je v súlade s Božími zákonmi?? Vy máte viesť svoje zverené stádo k Bohu a nie k "vakcínam" a tým k porušovaniu 5. Božieho prikázania!!!
milboy
quo vadis ecclesia? .. som sa ja pýtal na nejakej stranke "kresťanskej TV" Lux a bol som znesený pod čiernu zem aký som kacír..
...no tak som "kacír" a nijako mi to nevadí!
Marieta Ria
TV Lux je asi tak katolícka, ako je KDH kresťanské...
Ja som reagovala pod diskusiou o morálnosti a etike očkovania s hovorcom KBS Kramarom, kde som uviedla fakty ohľadne vývoja vakcín (citovala som zo zdroja, ktorý som uviedla) a že tieto sú pre nás neprijateľné a teda sa o. Kramara mýli, keď nám ich odporúča!(On sám totiž tvrdil, že ak by boli vyvíjané na báze úmyselne na to potratených …More
TV Lux je asi tak katolícka, ako je KDH kresťanské...
Ja som reagovala pod diskusiou o morálnosti a etike očkovania s hovorcom KBS Kramarom, kde som uviedla fakty ohľadne vývoja vakcín (citovala som zo zdroja, ktorý som uviedla) a že tieto sú pre nás neprijateľné a teda sa o. Kramara mýli, keď nám ich odporúča!(On sám totiž tvrdil, že ak by boli vyvíjané na báze úmyselne na to potratených detí, nemohli by sme ich prijať!!!) Po chvíli boli moje komentáre jeden za druhým mazané...
A už nehovoriac, ako tam pretláčajú "osobnosti" typu Glasa, Viglaš, atď.
No pravdu lžou neprehlušia!!
Hiwea
Marieta Ria je to strašné, ak si uvedomíme, že sa jedná o kňazov a biskupov, ktorí by mali chrániť večný zákon vieru. Môže tu ísť o hriech proti Duchu svätému, ktorý sa podľa Kristových slov neodpustí nikdy. Vážne im už je všetko jedno a vidia len svoj pozemský život???
Marieta Ria
Hiwea - ale veď naši o. biskupi sú už takmer všetci vo vyššom veku a v centre ich pozornosti je "ochrana" zdravia, presadzovanie "vakcín", starostlivosť o tento pozemský život... Centrom ich snaženia by mala byť starostlivosť o ten večný. Veď pre nich by malo byť cťou trpieť za obranu práv veriacich, za obranu viery a Najvyššieho! Ako sa raz pred Neho postavia?
Hiwea
Marieta Ria Veď to ani ja nechápem. Úplne sa podobajú na veľkňazov z Kristových čias. Opustili svojich veriacich. Plne sa ukázala ich viera v nadprirodzeno. Že to čo hlásajú sú len prázdne slová, ktorým sami neveria.
Bratia a sestry
...