Clicks148
Peter(skala)

Útok na kresťanov na Sicílii: Vandali spustošili kostol a znesvätili svätú Agátu

Caltanissetta 26. septembra 2020 (HSP/Foto:Screenshot:Twitter/@ihadiJoey)

hlavnespravy.sk/…znesvatili-svatu-agatu/2304050

Kostol sv. Agáty v Caltanissette na Sicílii sa stal už po druhýkrát obeťou vandalizmu. Tentoraz boli zničený oltár a dokonca aj sama socha svätej Agáty

Kostol sv. Agáty v Caltanissette na Sicílii sa stal už po druhýkrát obeťou vandalizmu

Zbožnými južnými Talianmi otriasajú obrazy ako z hororu. V utorok v noci sa zatiaľ neznámi páchatelia dostali do kostola a vykonali tam dielo skazy. Sklenený sarkofág, v ktorom sa nachádza svätá Agáta rozbili a sochu zneuctili. Oltár bol hodený na zem.

Útočníci sa zamerali aj na portréty Panny Márie. Niekoľko portrétov svätých bolo zničených a vykradli aj pokladničku s milodarmi.

Pre svoje historické centrum ako aj okolitú impozantnú prírodu sa sicílske mesto Caltanissette už dávnejšie stalo turistickým magnetom. Kostol sv. Agáty na Sicílii je stelesnením sicílskeho baroka. Bol postavený v 18. storočí a je veľkým kultúrnym dedičstvom mesta Caltanissetta. Je centrom aktívnej cirkevnej komunity a skupina kňazov a služobníkov neúnavne pracuje na tom, aby to tak aj zostalo.

Zničenie kostola svätej Agáty, nie je iba bodnutím do srdca katolíckych Sicílčanov, ale aj do srdca kresťanov na celom svete. Útok na kostol svätej Agáty sa tak pridáva k stále dlhšej listine moderných útokov na kresťanskú vieru.

Andrea Lopatková