Clicks2K

Poseł Koalicji Obywatelskiej Joanna Jaśkowiak chciała całkowitego zakazu udzielania Komunii Świętej, ze względu na pandemię koronawirusa. Złożyła w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Zdrowia.

Poseł KO chciała zakazu udzielania Komunii Świętej! Złożyła interpelację do Ministerstwa Zdrowia: "Sytuacja jest ekstremalna"

Posłanka Koalicji Obywatelskiej zwróciła się z interpelacją do ministra zdrowia.
Joanna Jaśkowiak złożyła odpowiednie pismo już w październiku, ale dopiero teraz zainteresowały się nim media.

Interpelacja dotyczyła zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. - W poprzednich interpelacjach apelowałam o rozwagę i wyznaczenie klarownych i niezbędnych ograniczeń. Tym razem chciałabym zwrócić uwagę na sposób udzielania Sakramentu Komunii Świętej w Polsce. Niestety nadal, mimo odgórnych zaleceń, kultywuje się podawanie Komunii wprost do ust parafianina.

Jest to sposób wysoce nieodpowiedzialny i niebezpieczny. Wirusolodzy wielokrotnie wskazywali, że to łatwy sposób na przeniesienie wirusa i takie przypadki były już wcześniej odnotowywane. W obecnej sytuacji udzielanie w jakikolwiek bezpośredni sposób tego Sakramentu, nawet do rąk, wydaje się zbędnym ryzykiem -
pisała posłanka Jaśkowiak.

Parlamentarzystka KO pytała resort zdrowia o to czy i kiedy planuje wprowadzić odgórny zakaz udzielania w sposób bezpośredni sakramentu Komunii Świętej, a jeśli nie to "czy Ministerstwo Zdrowia szacuje, do jakiego wzrostu ciężkich przypadków COVID-19 może doprowadzić nierespektowanie przy takim procederze zasad dystansu i brak maseczek".


Odpowiedzi udzielił wiceminister Waldemar Kraska, który podkreślił, że rządowe rozporządzenie "nie definiuje szczegółowych zasad odnoszących się do poszczególnych czynności składających się na sprawowanie Kultu Religijnego."

źródło: epoznan.pl
Izabela 1022
Komunia Święta tylko na klęcząco i do ust, Msza Św. bez żadnych masek, przyłbic i płynów dezynfekujących w kościele.
pielgrzym55
Przynajmniej jest szczera - mówi to co myśli. Jest jawnym wrogiem. To mały problem. Najgroźniejsi są wewnętrzni, ukryci wrogowie.
ELOHIM.
@olek19801 znajomy z Gloria TV powiedział mi że Twoje IP 19801loguje jest na Ukrainie
olek19801
Zbigniew Darowski
Kobieta opamiętaj się nawróć swoje serce
marta1012
Kobieto, dobrze sie zastanów nad tym co sugerujesz. Czas ucieka, wieczność czeka. Obyś się na czas opamiętała.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Czegóż to nie chciały by wiedźmy lucyfera ! ?