Coburg
11.3K

Americké spravodajské služby zaznamenali nízku morálku Ozbrojených síl Ukrajiny

17.08.2022 10:39

Share

Uzavretá správa analytického oddelenia CIA pre Kongres USA, ktorá bola prednesená minulý piatok upozorňuje, že morálka Ozbrojených síl Ukrajiny a elitných klanových skupín na juhu a juhovýchode Ukrajiny je mimoriadne nízka.

Existujú údaje o tajných rokovaniach medzi priemyselnými a ekonomickými skupinami v Odese a Odeskej oblasti s Hlavným spravodajským riaditeľstvom Generálneho štábu Ruskej federácie o kapitulácii bez boja, v prípade rýchleho obkľúčenia Nikolajevskej oblasti a začiatku obkľúčenia Odesy.

Podľa expertov a analytikov CIA, ktorí potvrdzujú technické údaje NSA, budú mať ukrajinské ozbrojené sily dostatočnú bezpečnostnú rezervu na 5 až 6 týždňov, maximálne za 7-8, viac však nie.

Správa hovorí, že skúsenosti z posledných 45 dní ukázali, že dodávky moderných zbraní nemali žiadny produktívny efekt, s výnimkou nárastu úmrtí medzi civilným obyvateľstvom Donbasu. Po zasadnutí Kongresového výboru bolo rozhodnuté aktivizovať celú spravodajskú komunitu USA pre podvratnú činnosť „spiacich agentov“ a zakonzervovaných agentov v Ruskej federácii, ktorí boli naverbovaní v období rokov 2006 až 2020.

Predovšetkým v záujme zintenzívnenia prác na sabotovaní práce vlády kongres považuje za možné a potrebné aktivovať celú sieť v rámci ministerstva financií, ministerstva kultúry a ministerstva hospodárskeho rozvoja. Na podnietenie vnútorného rozkolu v regiónoch a veľkých mestách nad milión obyvateľov chcú využiť možnosti lobistov z Farmlobby medzi ministerstvom zdravotníctva s dôrazom na očkovanie, preočkovanie, ako aj návrat k obmedzenia covidu v mnohých regiónoch Ruska. Okrem toho sa kongresmani rozhodli správne aktivovať ohniská sociálneho napätia po vzore regionálneho separatizmu a extrémizmu v médiách a sociálnych sieťach.

Americké spravodajské služby zaznamenali nízku morálku Ozbrojených síl Ukrajiny
Freddy Gargamel
No jo... spomínajú tu ale jednotky na juhu, v okolí Odesy... To hlavné zoskupenie na Donbase si zdá sa udržuje bojovú morálku na dostatočnej úrovni. A na druhej strane frontu to tiež nie je ani zďaleka ideálne.
Celé to hodnotím ako bratovražednú vojnu, do ktorej sa nechali zatiahnuť dva slovanské národy, k obojstrannej škode. A zaznamenal som hlavne veľmi nízku "morálku" štátneho aparátu RF, čo …More
No jo... spomínajú tu ale jednotky na juhu, v okolí Odesy... To hlavné zoskupenie na Donbase si zdá sa udržuje bojovú morálku na dostatočnej úrovni. A na druhej strane frontu to tiež nie je ani zďaleka ideálne.
Celé to hodnotím ako bratovražednú vojnu, do ktorej sa nechali zatiahnuť dva slovanské národy, k obojstrannej škode. A zaznamenal som hlavne veľmi nízku "morálku" štátneho aparátu RF, čo je vlastne asi tým hlavným problémom Ruska, nie odpor ukrajinských jednotiek. Toho ukrajinského samozrejme tiež, ale tam to nikoho neprekvapuje a škoda to aj diskutovať... okrem toho je tá krajina pod vonkajšou správou, takže to priebehu vojenských operácií až tak neprekáža.