Clicks2
jili22

כמה מהשיטות המועילות ביותר לנשמות בטהרה

ה. - יש נדבה קדושה, בצורותיה השונות: עני, חולה, בורים שאנו נותנים לו את לחם ההוראה, סבל שאנו מנחמים, לבבות שבורים שאנו מעלים. ברכת העניים היא גשם מרענן לאלה שנאכלו באש הכפרה. "זוהי גמילות חסדים", אומר כתבי הקודש, "המכסה את ריבוי החטאים. "
2. - הקורבן הקדוש של המיסה, הקורבן הנעלה, שהוא הכופר של העולם, הציע לאב עבור תשלום החובות האנושי.
3.– תפילה, תפילה נלהבת, זעקת הלב הזו שהיא לה' תחנון כל יכול. לא מעט מילים שנאמרו ללא תשומת לב וללא ביטחון, אלא תפילה אמיתית, כולה משתקפת, כולה נלהבת, כולה קדושה. תפילה, מבטיח לנו אדוננו, משיגה הכל. אה! אילו יכלו הנשמות בצהרה להתפלל עבור עצמן בצורה יעילה, באיזו להט מנצח הן היו עושות זאת! עם זאת, הם מחכים שנחליף אותם ...
4.- השפלה גופנית: צום, מחסור, תנוחות מביכות, עבודה ממושכת, הקרבה של הנאה, סיפוק לגיטימי נדחה; על אחת כמה וכמה, משמעת, מזמורי תשובה בזרועות מושטות וכו'. אנחנו יכולים ליישם את העונשים שה' שולח לנו על אותן כוונות, לקבל אותם בהשלמה ובשמחה. זה להתאחד עם סבלו של ישוע, ועדיף לפצות את הסיפוקים הבלתי חוקיים שגררו את העונש על הנשמות הללו. הו! שיקלו עליהם בקלות אותם דברים קטנים שתחושת האדיקות לבדה מעידה עליהם: שכבה פחות רכה, אוכל פחות רצוי, מים לארוחה וכו'.
5.- לעולם אל תעבור על פני בית קברות מבלי לומר תפילה עבור המתים. כך גם במפגש עם שיירה. אותו דבר שוב לכל מקרי המוות שלומדים, בכל דרך שהיא, בשיחות, בעיתונים ציבוריים וכו'. הרגלים אלה קל לקחת, ולאחר שנלקחו, הם לא עולים כלום...
6. - עלייה לרגל למקדשים הנערצים ביותר, בעיקר של הבתולה הקדושה, עם עייפות גופנית.
7. - לשייך כמה אנשים יחדיו, כדי להקל על נפשות בצהרה, ולרגש זה את זה ללהט. סמן יום בכל שבוע כדי לבחון את עצמך עליו.
8.- החזיקו בחדרכם כל חפץ, צלב, מחרוזת תפילה, תמונה, עץ תאשור מבורך, שאליו אתם מצמידים את זיכרון ההתמסרות הזו ומזכיר אותו בכל פעם שתביטו בו.
9. - הוסף לדקלום מחרוזת התפילה עשור שישי במיוחד לנשמות אלו. כמה קהילות כן.
10. – בקרו בעבורם בקדוש ברוך הוא, במיוחד בערב כשאדישות בני האדם משאירה את אדוננו כמעט לבדו בסוכותיו. מה לא נשיג אילו נלך, באותו רגע, להפציר ברחמתו על הנשמות שצדקו מיסר אותן!
11.- יש עוד מנהג, קדוש מאוד, מאוד מורשה, שאפשר לקרוא לו גבורה. אנחנו מזכירים את זה עם האחרים, אבל מסבירים את זה קצת יותר באריכות כי זה פחות ידוע. תרגול זה מורכב מהנדר לנטוש לחלוטין לנשמות אלו את כל העבודות המספקות שאדם יעשה במהלך חייו.. נדר מלבד לחייב אותי שלא תחת עונש של חטא, ולמרות מתן זכות לפריבילגיות יחידות, שניתנו על ידי האפיפיור בנדיקטוס ה-13 ב-23 באפריל 1728, שאושרו על ידי פיוס השישי, ועל ידי פיוס התשיעי ב-30 בספטמבר 1852; - נדר זה מבטיח את הכוהנים שהפכו אותו למזבח הפריבילגי האישי; - למאמינים פינוק מליאה בכל פעם שהם לוקחים את הקודש; - פינוק מליאה, עם שחרור נפש מהטהרה, בכל יום שני בשנה, פשוט על ידי שמיעת המיסה הקדושה למען הכוונה הזו, ולאחר מכן על ידי ביקור בכנסייה או בנאום ציבורי, והתפלל שם לכמה רגעים, הערך של חמישה Pater and Ave, לכוונות האפיפיור. - חוץ מזה, אין נוסחה מיוחדת לנדר הזה; אבל נוכל להשתמש בדברים הבאים, המבטאים היטב את הרוח והמחשבה:
"לעבוד יחד לכבודך הגדול יותר, ה' אלוקי, אבי, בני ורוח הקודש; על מנת גם לחקות טוב יותר את ישוע הגואל המתוק שלי; כדי לבטא סוף סוף את מסירותי למריה, האם והמנחמת של כל המאמינים הסובלים..., אני מבטיח ומתחייב לשתף פעולה בהצלת נשמות בצהרה שעדיין חייבות את עונשי חטאיהן לצדק האלוהי; - בלי לחייב את עצמי בכאב של שום חטא. – מתוך כוונה זו אני מניח בידיה של מלכת הקדושים את כל יצירותי המספקות, וכן את אלו אשר יושמו עלי על ידי אחרים במהלך חיי, כמו במותי ולאחר מעברי לנצח. התנשא, אדוני, לקבל את המנחה הזו, בהשראת הצדקה שבאת ללמד את העולם. שאם כל היצירות המספקות שלי ביחד לא יספיקו כדי לפרוע את חובות הנפשות שאם הרחמים רוצה למסור, וכן את אלו שנשארו לעצמי בגלל פגמי עצמי, אשר פגמים שאני שונא ומתעב באמת ובתמים, אעשה זאת. הצע, אלוהים אדירים, בהנאתך, לפצות על כך יום אחד בניסיונות המצרף, ולנטוש אותי בזה לגמרי בזרועות הרוך שלך. אז עזור לי האמונה שמצילה והתקווה המנחמת! »(הנדר הזה נעשה על ידי הקדושה גרטרוד, הקדושה תרז, הקדושה לידווין, הקדושה קתרין מסיינה, הקרדינל האדוק שימנז וכו'. אדוננו הופיע אל גרטרוד הקדושה ואמר לו שבכך היא הייתה כל כך נחמדה, עד הוא סלח לה לחלוטין על כל חטאיה.) כמו גם אלה שנשארים לעצמי על הטעויות שלי, אשר פגמים שאני שונא ומתעב בכנות, אני מציע את עצמי, אלוהים שלי, בהנאתך, לפצות על זה יום אחד בנסיונות המצרף, לנטוש את עצמי בזה לגמרי בזרועות הרוך שלך. אז עזור לי האמונה שמצילה והתקווה המנחמת! »(הנדר הזה נעשה על ידי הקדושה גרטרוד, הקדושה תרז, הקדושה לידווין, הקדושה קתרין מסיינה, הקרדינל האדוק שימנז וכו'. אדוננו הופיע אל גרטרוד הקדושה ואמר לו שבכך היא הייתה כל כך נחמדה, עד הוא סלח לה לחלוטין על כל חטאיה.) כמו גם אלה שנשארים לעצמי על הטעויות שלי, אשר פגמים שאני שונא ומתעב בכנות, אני מציע את עצמי, אלוהים שלי, בהנאתך, לפצות על זה יום אחד בנסיונות המצרף, לנטוש את עצמי בזה לגמרי בזרועות הרוך שלך. אז עזור לי האמונה שמצילה והתקווה המנחמת! »(הנדר הזה נעשה על ידי הקדושה גרטרוד, הקדושה תרז, הקדושה לידווין, הקדושה קתרין מסיינה, הקרדינל האדוק שימנז וכו'. אדוננו הופיע אל גרטרוד הקדושה ואמר לו שבכך היא הייתה כל כך נחמדה, עד הוא סלח לה לחלוטין על כל חטאיה.) לנטוש את זה לגמרי בזרועות הרוך שלך. אז עזור לי האמונה שמצילה והתקווה המנחמת! »(הנדר הזה נעשה על ידי הקדושה גרטרוד, הקדושה תרז, הקדושה לידווין, הקדושה קתרין מסיינה, הקרדינל האדוק שימנז וכו'. אדוננו הופיע אל גרטרוד הקדושה ואמר לו שבכך היא הייתה כל כך נחמדה, עד הוא סלח לה לחלוטין על כל חטאיה.) לנטוש את זה לגמרי בזרועות הרוך שלך. אז עזור לי האמונה שמצילה והתקווה המנחמת! »(הנדר הזה נעשה על ידי הקדושה גרטרוד, הקדושה תרז, הקדושה לידווין, הקדושה קתרין מסיינה, הקרדינל האדוק שימנז וכו'. אדוננו הופיע אל גרטרוד הקדושה ואמר לו שבכך היא הייתה כל כך נחמדה, עד הוא סלח לה לחלוטין על כל חטאיה.)
12. - מנצחים לטובת הנשמות כמה שיותר פינוקים, ומבחינה זו, אנחנו יכולים הרבה. אנו אוספים כאן מספר מסוים של תפילות שאליהם צמודות פריבילגיות גדולות; על ידי זכר לדוקטרינת הכנסייה, שכאשר זוכים למשל למאה ימי פינוק עבור הנפטר, אין זה אומר מאה ימים פחות בטהרה, אלא "מאה ימי תשובה שהוטלו בעבר. לחוטאים, "לפי המשמעת העתיקה של הכנסייה.

( The Divine Wonders in the Souls in Purgatory , מאת PG Rossignoli, מהחברה של ישו)

le-petit-sacristain.blogspot.com/…s-les-plus-profitables-aux-ames-du-purgatoire.html