Clicks1.1K

Martin Čepček znova navrhol obmedzenie interrupcií

Čepčekov návrh žiada, aby mohla žena podstúpiť interrupcie len v prípade, že je vážne ohrozené jej zdravie alebo zdravie plodu. O umelé prerušenie tehotenstva by mohla požiadať ešte v prípade, že otehotnela následkom trestného činu.

Interrupcia by podľa Čepčekovho návrhu bola možná len na základe dvoch lekárskych posudkoch a čakacia lehota by sa predĺžila na 96 hodín. Návrh zakazuje potraty cudzinkám a zakazuje reklamu na tento zákrok.

Čepček patril v júli minulého roka k osemnástim koaličným poslancom, ktorí podporili kotlebovský návrh na sprísnenie interrupcií, o mesiac a pol neskôr sa rovnaké zmeny pokúšal pretlačiť vlastným návrhom. Urobil tak bez konzultácie s vlastným klubom.

Poslanecký klub hnutia OĽANO je súdržný, avšak poslanec Martin Čepček si veľakrát "ide svoje", chýba mu solidarita s klubom. Pre TASR to povedal predseda klubu Michal Šipoš.


Čepček a kresťanské hodnoty

Čepček svoje správanie vysvetľuje tým, že voliči od neho očakávajú presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov.

"Je mi preto ľúto, že som vo svojom klube ostal osamotený pri hlasovaní napríklad o voľnej nedeli, proti potratom a ešte som nestrávil, že klub OĽANO nepodporil ani návrh vlastnej kolegyne na pomoc tehotným mamičkám," reagoval podľa denníka SME v narážke na to, že neprešiel návrh novely Anny Záborskej, ktorý upravoval oblasť potratov.


zenyvmeste.sk/…k-sprisnenie-interrupcie-zakaz

Poslanec Martin Čepček (OĽANO) podal opäť do Národnej rady návrh novely, ktorou by sa obmedzil prístup k potratom. Podobný návrh už podával v lete minulého roka.

Šéf klubu Michal Šipoš uviedol, že ho Čepček o svojom zámere vopred neinformoval a nebola o tom oboznámená ani koaličná rada.

Termín na predkladanie návrhov zákonov na najbližšiu schôdzu uplynul 8. januára. Keďže Čepček svoj návrh podal pred pár dňami, parlament by sa ním mal zaoberať až na marcovej schôdzi.

slovensko.hnonline.sk/…tov-vysvetlovat-to-ma-na-klube
Roberto 55
Potrat je jednoducho nepripustny a ziadne vynimky, lebo vsetko je vrazda!
dyk
Matovič podava navrhy na zmeny zakonov a ústavy jak na beziacom pase a tak preco nie aj ostatný členovia?
dyk
Morálne a etické princípy nepodliehajú straníckej poslušnosti.
johanika
Je ich zopár v opozícii, ináč je to len divadielko na oklamanie hlúpych voličov pred voľbami. Keď sa budú blížiť voľby, opäť "budú".
Ale včera v relácii TV Markíza Na telo minister obrany Naď povedal, že poslanec Martin Čepček by mal byť vylúčený (za vyššie uvedené požiadavky) z klubu OĽANO.
Peter(skala)
lepšie by urobil keby od nich odišiel a bud ostal nezaradený alebo sa spojil s inými a vytvorili novu stranu.
dyk
Ďalšiu stranu? To každý občan bude mať svoju stranu a to len preto, že dostal jeden dobrý nápad? :)
johanika
Ak mu ide o hodnoty, tak odíde... A predtým by mal verejne vyzvať "naslovovzatých kresťanov" pani Záborskú, Hegera, Vašečku..., prečo ho v zásadných kresťanských otázkach nepodporujú.
Peter(skala)
Dyku... "len"???
Máš pravdu, že lepšie by bolo pre neho, keby sa radšej dal "dokopy" s kralom Ludovitom a až tak niečo podnikal v politike, ale ked už je v parlamente tak ako je známe už od kráľa Svätopluka : pruty pohromade su silnejšie...

jedni si to vysvetluju tak, že tie pruty su viac členov jednej strany a druhí, že to su aj ked menej členov, ale viac stran pohromade

čo mysliš, prečo SMERA…More
Dyku... "len"???
Máš pravdu, že lepšie by bolo pre neho, keby sa radšej dal "dokopy" s kralom Ludovitom a až tak niečo podnikal v politike, ale ked už je v parlamente tak ako je známe už od kráľa Svätopluka : pruty pohromade su silnejšie...

jedni si to vysvetluju tak, že tie pruty su viac členov jednej strany a druhí, že to su aj ked menej členov, ale viac stran pohromade

čo mysliš, prečo SMERACI vydržali tak dlho? (3 volebne obdobia)
alebo prečo vyhravala strana zoskupujuca členov z viacerých stran?
..lebo pruty pospolu si silnejšie ako jeden prut:

Lenže na to, aby sa dali dohromady, najprv musia vzniknuť - nie však strany so zapredanými vodcami ale nové strany s dobrými vodcami.

Vieš prečo by v nových volbach vyhrala koalicia stran ZA LUDI, SPOLU a odídenci z OLANO? Nie len preto, že by si kupili hlasy alebo elektronickým podvodom, ale aj preto, že sa zbavia Matoviča a iných nepohodlných vratane sdiskreditovaných SME Rodina a SaS.

lenže to iste robia socialisti: SMER, HLAS, Dobra Volba... najprv rozložili stranu, aby nestratili hlasy voličov:
- voliči, ktorí nedaju dopustiť na Fica a tvrdé jadro, tak smeraci nepridu o ich hlasy, lebo ich budu voliť nadalej, ale tí ostatní, čo SMER volili doposial a spoznali aký je Fico vydieratelní, tak o nich sa boja.

.. a aby neprišli o ich hlasy, tak vytvorili novu stranu: HLAS a tak odišli takí ako Pelegrini a spol.. ktorých naopak volia tí, či nevolia Fica.
Takže aj ken navonok sa zdá, že SMER prišli o ich hlasy, v skutočnosti len presunuli hlasy do strany HLAS a další do strany Dobra volba (Drucker-byvalý smerak)

prikald: ked SMER mal 3 000 000 hlasov a teraz má len 1 000 000, tak zvyšných 2 000 000 hlasov má rozdelených Dobra volba a Hlas.

Ked budu volby tieto 3 strany (pruty) vytvoria koaliciu a napokon budu vladnuť znova socialisti (smeraci) len v rôznych stranach.

Tomáš ako s upratovaním: ked chceš poriadne poupratovať, najprv musíš urobiť ešte väčší neporiadok ako máš.
napr. máš len prach na zemi a poličkach?
najprv musíš stoličky dať bokom, z poličiek preč knihy atd... takže ked doposial si mal len prach v izbe, teraz máš už aj knihy a stoličky rozhadzane. Lenže nakoniec budeš mať všetko tam, kde má byť a čisto (bez prachu)
😊
Pavel Jaško
Kde sú tí naši kresťanskí poslanci v parlamente? Alebo nie sú?
Bratia a sestry
žiaľ, sú tam len "vyvolení"
dyk
Jediný poslanci, ktorí idu za presadzovanim zakonov v duchu Katolíckej Cirkvi sú v ĽSNS. O iných neviem.