Západ vyprázdnil zbrojné sklady, začínajú problémy Obchodníci so zbraňami na západnom zbrojnom trhu sa začali sťažovať, že do štvrtého mesiaca ukrajinskej krízy je pre nich čoraz ťažšie nájsť zbrane,…More
Západ vyprázdnil zbrojné sklady, začínajú problémy

Obchodníci so zbraňami na západnom zbrojnom trhu sa začali sťažovať, že do štvrtého mesiaca ukrajinskej krízy je pre nich čoraz ťažšie nájsť zbrane, ktoré by mohli dodať Kyjevu.

USA a Spojené kráľovstvo usilovne vyprázdňujú staré sklady sovietskych zbraní v 23 krajinách vrátane východnej Európy. No ich zásoby sú čoraz menšie. A mnohí brokeri musia odmietnuť obchodovať s Ukrajinou – inak im hrozí úplný prerušenie kontaktov s Ruskom.

Rusko je po Spojených štátoch druhým najväčším vývozcom zbraní na svetové trhy. Súkromní obchodníci na trhu so zbraňami sa preto nechcú rozhádať s Ruskom kvôli Ukrajine – bez ohľadu na to, koľko peňazí im tu a teraz ponúkajú vo Washingtone a Londýne.

So západnými zbraňami to nie je o nič lepšie. Nedávno predseda Zboru náčelníkov štábov USA Mark Milley oznámil, že Ukrajina dostala viac protitankových raketometov – „Javelins“ a NLAW – ako je na svete tankov.

Ruskú ofenzívu to však nezastavilo. Avšak na druhej strane sa vyčerpali zásoby samotných západných krajín, ktoré zažívajú akútny „raketový hlad“. Veľké nové dodávky z USA teraz musia presunúť na august. Ani nie z politických dôvodov – ale kvôli čistej logistike. Hoci teraz sa to všetko spojilo a rastúca únava západného sveta z Ukrajiny začína byť celkom hmatateľná.

Malek Dudakov

Západ vyprázdnil zbrojné sklady, začínajú problémy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

‼️Pár slov o totálnej mobilizácii na Ukrajine.

Je zrejmé, že masová mobilizácia na Ukrajine v kontexte vízie súčasných bojových aktivít neprináša žiaden úžitok. Denno-denne sa presviedčame, že masy ľudí nasilu vyslaných na front, naopak, vážne poškodia bojaschopnosť Ozbrojených síl Ukrajiny.

Ľudia utekajú pred povolávacími rozkazmi ako pred ohňom, už to vedie k vážnym pochybnostiam a tí, čo sa dostanú na front, dezertujú alebo, ak majú šťastie, vzdajú sa. A už len toto samotné podkopáva morálku.

Okrem toho v armáde vždy prebieha výber podľa pevne stanovených kritérií a teraz sa kvôli nedostatku ľudí do radov Ozbrojených síl Ukrajiny dostávajú osoby nespôsobilé vojenskej služby. Neexistuje spôsob, ako týchto brancov vycvičiť, neexistuje infraštruktúra ani čas na prípravu. V dôsledku toho vidíme šialené straty a masovú dezerciu.

Čo je skutočným cieľom totálnej mobilizácie Ukrajincov?

Cieľ je len jeden: zničiť čo najviac Ukrajincov v krvavom mlynčeku na mäso, a tým vyvolať nenávisť ku všetkému ruskému a primiešať nezmieriteľnú rusofóbiu do krvi vlastných občanov.

Krvavá kyjevská chunta iný cieľ nemá...

Slovensko NEWS-FRONT.INFO
Marieta Ria
Veď už bola na spadnutie dohoda UA s Ruskom, ale západ tlačil, aby neprešla. Kto na tomto konflikte profituje a kto ho potrebuje - štát, ktorý krachuje, nemá menu krytú zlatom a potrebuje zarábať na výrobe a vývoze zbraní... Vojnami sa živí už dlhé roky - veď len 7% svojej existencie nebol vo vojne!!
Marieta Ria