Clicks1.2K
ledun
31

Czy Francja wróci do korzeni chrześcijańskich?

Prezydent Francji, chce naprawić stosunki między państwem a Kościołem "widzi w religii nie niebezpieczeństwo, ale dobroczynne działanie dla społeczeństwa" jest przekonany, że "zaangażowanie katolików umacnia Francję"

Emmanuel Macron, prezydent Francji chce naprawić stosunki między państwem a Kościołem – „katolicy odgrywają wielką rolę w życiu politycznym kraju i Europy"—podkreślił w trakcie obrad Konferencji Episkopatu Francji.

Podczas obrad konferencji francuskich biskupów odbyło się przyjęcie na które oprócz prezydenta zaproszono 400 gości, w tym radnych i deputowanych. Francja do tej pory nie szczędziła wyrazów nieufności wobec religii. Było to bezprecedensowe wydarzenie w kraju.

Francuscy komentatorzy uznali przemówienie prezydenta z jednej strony za „fundament, a z drugiej za prowokację. Jean-Michel Aphatie, francuski komentator, gromił prezydenta za słowa, które "wywołać mogą tylko niezrozumienie i konsternację". Podkreślił, ze "węzeł łączący państwo i Kościół został bezpowrotnie przecięty w roku 1905, gdy nastąpił rozdział Kościoła od państwa". francuski dziennik"Le Figaro" uważa, że katolicy powinni czynnie uczestniczyć w życiu politycznym kraju. Wezwanie prezydenta uznali za bardzo ważne.

Źródło: Niezależna.pl

telewizjarepublika.pl/czy-francja-wro…
elieli
Daj Boże, żeby Francja oprzytomniała, życzę im tego cudu i jestem rozczulona,choćby przez chwilę, a gdyby doszło do zgody z Kościołem to prezydent ten byłby wielkim szczęściem.
Weronika.S
Prezydent Francji to taki sam lewak jak i wszyscy decydenci UE łącznie z polskimi.
No, no wspólne ucztowanie biskupów z wrogami Kościoła, którzy usunęli krzyż, a to ci dopiero numer. Tylko się nie popłacz @ledun z rozczulenia.
wacula25wp.pl likes this.
Bos016
Eurosodoma – W Finlandii „mężczyzna” po raz pierwszy urodził dziecko !!!

wolna-polska.pl/wiadomosci/eurosodoma-w-fi…
wacula25wp.pl likes this.
L e c h likes this.