csk.news
41.5K

Znovu František: „Ošetrovateľ Mi V Júli Zachránila Život“

"Som stále nažive," odpovedal František na otázku Španielskeho rádia Cope o svojom zdravotnom stave. Odvolával sa na svoju operáciu divertikulárnej …
dyk
Dlhý rozhovor :)
postoj.sk/…ovi-ako-o-liberalovi-hovoria-ti-ktori-ho-nepoznaju
...
Krátko po narodení jej diagnostikovali vážne problémy so srdcom. Keď mala asi tri mesiace, prešla operáciou, no tá sa nevydarila a lekári teda rozhodli, že keď bude Sofia trochu staršia, pokúsia sa o to opäť. Prešlo niekoľko mesiacov a jedného dňa išiel do tejto pizzerie na obed jeden biskup. Bol taký spokojný …More
Dlhý rozhovor :)

postoj.sk/…ovi-ako-o-liberalovi-hovoria-ti-ktori-ho-nepoznaju

...

Krátko po narodení jej diagnostikovali vážne problémy so srdcom. Keď mala asi tri mesiace, prešla operáciou, no tá sa nevydarila a lekári teda rozhodli, že keď bude Sofia trochu staršia, pokúsia sa o to opäť. Prešlo niekoľko mesiacov a jedného dňa išiel do tejto pizzerie na obed jeden biskup. Bol taký spokojný s obsluhou, že ponúkol majiteľke účasť na stredajšej audiencii u pápeža. Išla teda Adele, jej dcéra Laura a vnučka Sofia.

Začala sa audiencia, Svätý Otec postupne zdravil ľudí a pristavil sa aj pri Adele s rodinou. Vysvetlili mu, čo je Sofii, a poprosili Františka o modlitbu za blížiacu sa operáciu. Pápež vtedy povedal, že sa s vierou pomodlia hneď v tom momente za to, aby Panna Mária urobila zázrak. Počas jednej minúty tam stál s rukami nad malou Sofiou. Bola to zaujímavá situácia: bola to stredajšia generálna audiencia, všetci ľudia čakali, ale pápež tam minútu pokojne stál a v tichosti sa modlil.

O niekoľko dní mi zavolala Laura s tým, že mi chce niečo povedať. Porozprávala mi, že bola so Sofiou na CT a lekár sa ich po vyšetrení spýtal, k akému svätcovi sa modlili, pretože Sofiino srdce bolo zrazu úplne v poriadku. A nielen to, ani na ňom nezostali žiadne stopy z operácie. Laura sa ma pýtala, čo má spraviť, tak som jej povedal, nech dá do jednej obálky fotku z audiencie a list o tom, čo sa stalo.

O niekoľko dní som bol s Františkom a dal som mu obálku. Prečítal si list, vrátil mi ho a so smiechom mi povedal, že vo Vatikáne treba robiť naozaj všetko, ešte aj zázraky. (Smiech.) Neprikladal tomu žiadnu dôležitosť. Pre mňa je to však príkladom toho, že je naozaj mužom viery.
....

Raz médiami prebehla fotka toho, ako sa v bazilike svätého Petra spovedal František. Ako mi potom povedal, udialo sa to tak, že keď išiel spovedať, počul vnútorný hlas, ktorý mu hovoril „a ty?“, a zopakovalo sa to „a ty?“. A tak išiel hneď na spoveď, ktorá mu urobila veľmi dobre. Táto fotka obehla celý svet. Povedal som vtedy Františkovi, že tento príbeh mal ďalšie pokračovanie.

Jeden manželský pár z Francúzska bol práve vtedy na návšteve Ríma a vošiel v tom momente do baziliky svätého Petra. Obaja už mali nad 70 rokov a tá pani sa už okolo 50 rokov modlila za to, aby sa jej manžel vrátil k sviatostiam. Mal 75 rokov a prestal praktizovať, keď mal 15 rokov. Lenže keď videl, ako sa František spovedal, otočil sa k žene a povedal jej, že aj on chce ísť na spoveď.

Ako povedal, bolo to prvýkrát, čo videl, že sa nejaký kňaz spovedal a bol to rovno pápež. Na to mi František povedal, že on sa v ten deň ani neplánoval ísť vyspovedať, bol to teda jasný znak pôsobenia Božej milosti. Pápež aj naďalej chce spovedať ľudí, veľmi túži, aby sa ľudia vrátili k Bohu.
Metod
Milý kardinál v bielom, lekár lieči ale Boh uzdravuje! Opäť si sa podpísal.....
Josef Arimati
Tak za to bude pykat :-)
KláraMarie
V Knize pravdy (ještě před "odstoupením" sv. otce Benedikta) Pán Ježíš upozorňuje na to, že další nekanonicky zvolený "papež" bude falešný prorok z Knihy Zjevení sv. Jana. Že postupně řekne, že Bůh miluje všechny hříšníky i s jejich hříchy, protože je to naše přirozenost a přestane mluvit o nutnosti pokání. Místo k Bohu povede církev k uctívání země, ekologii a k humanismu. Že pod rouškou …More
V Knize pravdy (ještě před "odstoupením" sv. otce Benedikta) Pán Ježíš upozorňuje na to, že další nekanonicky zvolený "papež" bude falešný prorok z Knihy Zjevení sv. Jana. Že postupně řekne, že Bůh miluje všechny hříšníky i s jejich hříchy, protože je to naše přirozenost a přestane mluvit o nutnosti pokání. Místo k Bohu povede církev k uctívání země, ekologii a k humanismu. Že pod rouškou péče o chudé vtáhne do církve všechny pohanské věrouky. Že mu bude tleskat sekulární svět. Že bude na oko uctívat Pannu Marii, obzvlášť, když učiní kroky, který by mohly vyvolat podezření o jeho pravověrnosti, a těmi bude rozptylovat pochybnosti věřících. Že časem začne konat "zázraky", které však jimi nebudou a začne být považován za živoucího světce...