Clicks8.3K
Bos016
18

Kościół Boga Wszechmogącego. 7 ciekawostek o najgroźniejszej chińskiej sekcie.

Kościół Boga Wszechmogącego. 7 ciekawostek o najgroźniejszej chińskiej sekcie.

Adieu · 7 stycznia 2018 05:00

72 327

135 49


Kościół Boga Wszechmogącego to specyficzna, nawiązująca do chrześcijaństwa sekta, której członkowie wierzą, że Jezus Chrystus urodził się ponownie - pod postacią chińskiej kobiety.

#1.

Kościół Boga Wszechmogącego trafił swoim działaniem na podatny grunt. Lgną do niego kobiety - w chińskim społeczeństwie traktowane gorzej. Większość nowych członków sekty to kobiety w różnym wieku, ale na celowniku znajdują się również mężczyźni. Nierzadko ci ostatni do sekty wciągani są podstępem - uwodzeni przez młodsze, atrakcyjne kobiety, a następnie szantażowani. Początkowo Kościół zastawiał sidła głównie na mieszkańców terenów wiejskich, coraz częściej jednak aktywnie działa też w większych miastach, atakując coraz wyżej postawione osoby. W tym... duchownych innych wyznań.

#2.

Sektę założył w 1990 roku były nauczyciel Zhao Weishan. Osoby Jezusa dopatrzył się w swojej partnerce - Yang Xiangbin. Oboje (tj. Weishan i Xiangbin; na temat Jezusa nic nie wiadomo) mieszkają obecnie w Nowym Jorku. Uzyskali w Stanach azyl jako osoby prześladowane za poglądy religijne. Z Nowego Jorku zarządzają sektą, budując lokalne struktury i - według doniesień - zarabiają miliony na oszustwach. Udzieliwszy wesołej parze azylu, Amerykanie znaleźli się w kropce, bez pomysłu na ukrócenie nieuczciwej działalności Chińczyków.

#3.

Główny ośrodek działalności kultu w Chinach stanowi prowincja Shandong. Tamtejsi wyznawcy są - delikatnie mówiąc - najbardziej zaangażowani. Do tego stopnia, że w jednym z tamtejszych McDonaldów wyznawcy sekty zamordowali kobietę, która... odmówiła podania numeru telefonu do późniejszego kontaktu. Wściekli członkowie Kościoła chwycili za krzesła i kije od mopów i zatłukli kobietę na śmierć. Dwóch najbardziej brutalnych oprawców skazano na śmierć, pozostali odsiadują wyroki w więzieniu.

#4.

Kościół Boga Wszechmogącego najbardziej nie lubi się z Chińską Partią Komunistyczną... i z wzajemnością, przy czym chiński rząd generalnie nie pała miłością do jakichkolwiek religii. Jedni i drudzy aktywnie ze sobą walczą, na czym cierpią mniejsze i niegroźne grupy religijne - atakowane równie silne co Kościół. Dość regularnie chińska policja aresztuje kolejnych wyznawców sekty, konfiskuje dobytek i na różne sposoby stara się zmniejszyć zasięg oddziaływania kultu. Z nieszczególnie dobrym skutkiem.

#5.

Kariera Yang Xiangbin w sekcie zaczęła się od... załamania nerwowego przebytego po tym, jak beznadziejnie poszło jej w Gaokao - chińskim odpowiedniku matury. Sam egzamin nie cieszy się dobrą sławą. Mając decydować o możliwości dostania się na studia, wielu młodych i ambitnych Chińczyków pchnął do prób samobójczych. Xiangbin nie próbowała się zabić, ale zwróciła się ku sekcie, której wyznawcy wierzą teraz, że oblanie egzaminu było momentem, kiedy w dziewczynę wstąpił Jezus.

#6.

Większość osób, która dobrowolnie dołączyła do Kościoła Boga Wszechmogącego, dobrze wspomina początki. Wszystko wydawało się normalne i zgodne z zasadami chrześcijaństwa - jedyną różnicę stanowić miała żeńska postać Jezusa. Z czasem jednak sekta zaczynała przywiązywać do siebie wyznawców, oferując im pieniądze, seks czy narkotyki. Niewiele trzeba było, aby owo przywiązanie przerodziło się w chorobliwe uzależnienie.

#7.

Morderstwo w McDonaldzie zwróciło uwagę dużej części świata, stawiając Kościół Boga Wszechmogącego w jednoznacznie negatywnym świetle. Niektórzy podejrzewają, że to nie przypadek, a celowa prowokacja chińskiego rządu, który miał zlecić atak, a następnie przypisanie go wyznawcom kultu, by uzasadnić swoją krucjatę wymierzoną przeciw Kościołowi. Jak było naprawdę - chiński Bóg tylko wie. Z pewnością ani jedna, ani druga strona nie jest do końca czysta.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
KamilMila
Zacznijmy od tego że założycielem pierwsza sekta w ostatnie 500 lat to niejaki Marcin L.
KamilMila
Czy Kościół rzymskokatolicki to tez sekta ?
Oto jak marna jest wiedza w pospólstwie.
Tymoteusz
Szanowny Kamilu, poszedłem po rozum do głowy i znalazłem u Pana :-) :

www.youtube.com/watch
Tymoteusz
Szanowny Kamilu, proszę o powtórzenie linka odnośnie początku filmu, ponieważ likwidowałem wiele zakładek (za jednym zamachem) w mojej przeglądarce (mam taki przycisk - plugin) i jedynie zdążyłem zauważyć, że wysłał mi Pan tegoż linka (którego straciłem). Czy oglądałem Mistrza i Małgorzatę? Sądzę, że tak, ale dawno temu, i niewiele pamiętam, więc proszę o powtórzenie tego linka, dzięki czemu …More
Szanowny Kamilu, proszę o powtórzenie linka odnośnie początku filmu, ponieważ likwidowałem wiele zakładek (za jednym zamachem) w mojej przeglądarce (mam taki przycisk - plugin) i jedynie zdążyłem zauważyć, że wysłał mi Pan tegoż linka (którego straciłem). Czy oglądałem Mistrza i Małgorzatę? Sądzę, że tak, ale dawno temu, i niewiele pamiętam, więc proszę o powtórzenie tego linka, dzięki czemu będę wiedział, jaką wersję filmu obejrzeć (możliwe, że dzisiaj/jutro).
KamilMila
Czy pan Tymoteusz mial czas obejrzec ten dzielo o tytul "Mistrz i Malgorzata " ?
Bo tam jest dużo mądra wiedza dla goj , i dla żyd o Mesjasz.
🤫
KamilMila
I to bylo zapowiedź intencja na poczet ukrzyżowania.
--------------------
Tymoteusz 5 minuty temu

Co ciekawe, Pan Jezus był nazywany przez Żydów jako rabbi, czyli nauczyciel, a nie kapłan.
Tymoteusz
Co ciekawe, Pan Jezus był nazywany przez Żydów jako rabbi, czyli nauczyciel, a nie kapłan.
KamilMila
aj waj goj modernista.
Rebe to nie kaplan.
To ledwie katecheta.
Belfer jeno.
uzywając nomenklatura świecka.
🤫
KamilMila
Ja mam wielki szacunek dla Mesjasz Jezus.
Ale mam coraz mniej cierpliwosc dla tutejsza szabes goj.
🙄 🤫
Tymoteusz
No i wcześniej przede mną zdążył wyjaśnić kwestię kapłanów Szanowny KamilMila :-)
Tymoteusz
KamilMila :
„co to znaczy "duchowni ".”

Witam Szanownego Kamila :-)

Duchowni - to znaczy - kapłani (których jak wiemy aktualnie nie ma w judaizmie).
KamilMila
tu dla goj wiedza taka jest historyczna, a dla modernista szabes to nawet histeryczna.
Otóż żydzi nie mają kapłanów.
Stalo się to w 70 lat po narodzenie Mesjasz.
KamilMila
co to znaczy "duchowni "
🤫 🙂

----------------------
Tymoteusz 5 minuty temu

„duchownych innych wyznań.”

Od kiedy to inne wyznania (oprócz katolików i prawosławnych) mają duchownych...?
One more comment from KamilMila
KamilMila
wITAM PANA goj Tymoteusz
Tymoteusz
„Wszystko wydawało się normalne i zgodne z zasadami chrześcijaństwa - jedyną różnicę stanowić miała żeńska postać Jezusa. Z czasem jednak sekta zaczynała przywiązywać do siebie wyznawców, oferując im pieniądze, seks czy narkotyki. Niewiele trzeba było, aby owo przywiązanie przerodziło się w chorobliwe uzależnienie.”

Demonios - po hiszpańsku...
Demony - po polsku...
Tymoteusz
„duchownych innych wyznań.”

Od kiedy to inne wyznania (oprócz katolików i prawosławnych) mają duchownych...?
mk2017
Spotkałam się już z tą sektą, są aktywni na wszystkich portalach katolickich.
Bos016
Ostrzeżenie krąży już na fb. Sekta gorsza i bardziej nachalna od Świadków Jehowy. Mają dużo obrazków i piosenek, zarabiają miliardy dolarów. Ludzie pod ich wpływem popełniają też samobójstwa. 🤬