Ksiądz na konferencji charyzmatycznej powiedział do tłumu około 3000 osób i około 100 księży, że: "Bóg jest miłością, Bóg jest miłosierdziem i zobaczycie Jego nieskończone Miłosierdzie na końcu świata, kiedy Jezus uwolni z piekła wszystkie dusze, nawet demony".Ksiądz ten nadal głosi kazania, a jego biskup nie zawiesza mu kompetencji za nauczanie takiej herezji.

Heretycka koncepcja miłosierdzia Bożego
Ksiądz na konferencji charyzmatycznej powiedział do tłumu około 3000 osób i około 100 księży, że: "Bóg jest miłością, Bóg jest miłosierdziem i zobaczycie Jego nieskończone Miłosierdzie na końcu świata, kiedy Jezus uwolni z piekła wszystkie dusze, nawet demony" Ksiądz ten nadal głosi kazania, a jego biskup nie zawiesza mu kompetencji za nauczanie takiej herezji. "Idźcie w ogień wieczny" - powiedział Jezus. Ogień wieczny, a nie doczesny. Przy mojej ograniczonej ludzkiej inteligencji ośmielę się poczynić małą refleksję filozoficzną: "Bóg jest miłością. Jak ojciec może, na miłość boską, wziąć małego Piotrusia i wrzucić go do pieca ognistego? Jest to niemożliwe. Jest to obraza Boga, który jest miłością". Ile razy już to słyszałeś? Prawda jest jednak taka, że piekło istnieje. Piekło jest wieczne i wszyscy pójdziemy do piekła, jeśli umrzemy w stanie grzechu śmiertelnego. Mogę iść do piekła. Możesz iść do piekła. Jeśli ktoś z nas umrze w grzechu śmiertelnym, będzie przez całą wieczność w piekle, płonąc, płacząc, krzycząc i nie mogąc znaleźć pocieszenia. Nie przez milion lat, ale przez miliardy, miliardy, miliardy lat i jeszcze dłużej, przez całą wieczność.

Któż z nas w życiu doczesnym nie popełnił grzechu śmiertelnego? Wystarczy jeden grzech śmiertelny, niewyznany ze skruchą, zanim umrzemy, aby Jezus wtrącił nas do piekła. Jeden z wielkich Ojców Kościoła, patron wszystkich katolickich kaznodziejów, św. Jan Chryzostom powiedział: "Niewielu biskupów jest zbawionych, a wielu kapłanów jest potępionych". Kiedy jechałem autobusem z Lizbony do Fatimy, miałem okazję wygłosić kazanie do obecnych w autobusie świeckich, księży i biskupów. Prosiłem ich: "Proszę was, kiedy dotrzecie do Fatimy, dlaczego nie odważycie się na dobrą spowiedź generalną z życia. Może dziesięć lat temu, może pięćdziesiąt lat temu, nie miałeś odwagi wyznać tego ciężkiego grzechu ze wstydu. Prosimy, aby przed powrotem przystąpić do pełnej i świętej spowiedzi w Fatimie. W Fatimie jest wielu kapłanów, których już nigdy nie zobaczysz, dopóki nie trafisz do nieba". Mówię biskupom, tak jak każdemu człowiekowi, ponieważ biskupi również mają dusze do zbawienia. A jeśli biskupi są naprawdę pokorni, przyjmą prawdę, nawet jeśli pochodzi ona od prostego i zwykłego księdza. Nie wyjeżdżajmy z Fatimy bez odbycia generalnej Spowiedzi Świętej.

Wielki akt dobroczynności
Wasze Ekscelencje, Jezus uczynił nas kapłanami. Jezus, nasz Pan, wybrał nas spośród milionów ludzi, aby uczynić nas kapłanami. Zostaliśmy kapłanami z jednego powodu: aby składać Bogu Ojcu Wszechmogącemu Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej, aby codziennie odmawiać brewiarz i głosić Ewangelię Jezusa, aby ratować dusze od piekła.
Nikt nie ma pewności, że pójdzie do Nieba
, jeśli nie otrzymał prywatnego objawienia od Boga, jak to miało miejsce w przypadku Dobrego Łotra na krzyżu, lub trzech widzących w Fatimie. Dlaczego nie skorzystać z pewnych środków, które dało nam Niebo: Różańca Świętego ("nabożeństwo do Mojego Różańca jest pewnym znakiem predestynacji"), Szkaplerza Karmelu i cudownego Sakramentu Spowiedzi.

Nauczajcie, drodzy biskupi, tak jak czynili to Ojcowie Kościoła. Głównym zadaniem biskupa jest głoszenie kazań, a nie tylko zarządzanie diecezją. Kościół potrzebuje widzieć i słyszeć biskupów głoszących kazania tak, jak czynili to Ojcowie Kościoła. Gdyby choć jeden z was, biskupów obecnych tutaj w Fatimie, powrócił do swojej diecezji i przy różnych okazjach głosił cztery ostatnie rzeczy wraz z całym orędziem fatimskim, jakże wielki byłby to akt miłosierdzia dla wszystkich waszych umiłowanych wiernych. Z pomocą Ducha Świętego mówcie do swoich wiernych: "Słuchajcie, bracia w Chrystusie, jestem waszym biskupem, jestem tu, aby uratować waszą duszę od piekła. Proszę, wysłuchajcie, przyjmijcie i rozważcie moje nauczanie w tym dniu. Wy również, moi umiłowani kapłani mojej diecezji, naśladujcie waszego biskupa i głoście o piekle z władzą, którą dał wam Jezus. Przynajmniej raz w roku wygłaszaj pełne kazanie o piekle". Jeśli to zrobicie, dokonacie największego aktu miłosierdzia w waszym kapłaństwie, w waszym episkopacie.

Jak już wcześniej wspomniałem, w ciągu trzydziestu lat mojego kapłaństwa nigdy nie słyszałem, aby biskup wygłaszał kazanie na temat piekła. Jana Chryzostoma, Ojców Kościoła, Doktorów Kościoła i świętych kaznodziejów.

Drodzy Biskupi, nauczajcie o piekle tak, jak to czynił Jezus, Matka Boża Fatimska, Ojcowie i Doktorzy Kościoła, a uratujecie wiele dusz. Kto ratuje duszę, ratuje też swoją własną. Głoszenie kazań o piekle jest wielkim aktem miłosierdzia, ponieważ ci, którzy ich słuchają, uwierzą dzięki autorytetowi udzielonemu im przez Kościół. Ludzie ci skorygują swój sposób życia i wyspowiadają się ze swoich grzechów.Fatima i wizja piekła, Ks.Marcel Nault
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
220
Drodzy Kapłani, nauczajcie o piekle tak, jak to czynił Jezus, Matka Boża Fatimska, Ojcowie i Doktorzy Kościoła, a uratujecie wiele dusz. Kto ratuje dusze, ratuje też swoją własną.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Któż z nas w życiu doczesnym nie popełnił grzechu śmiertelnego? Wystarczy jeden grzech śmiertelny, niewyznany ze skruchą, zanim umrzemy, aby Jezus wtrącił nas do piekła.''
One more comment from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Z pomocą Ducha Świętego mówcie do swoich wiernych: "Słuchajcie, bracia w Chrystusie, jestem waszym biskupem, jestem tu, aby uratować waszą duszę od piekła. Proszę, wysłuchajcie, przyjmijcie i rozważcie moje nauczanie w tym dniu. Wy również, moi umiłowani kapłani mojej diecezji, naśladujcie waszego biskupa i głoście o piekle z władzą, którą dał wam Jezus. Przynajmniej raz w roku wygłaszaj …More
,,Z pomocą Ducha Świętego mówcie do swoich wiernych: "Słuchajcie, bracia w Chrystusie, jestem waszym biskupem, jestem tu, aby uratować waszą duszę od piekła. Proszę, wysłuchajcie, przyjmijcie i rozważcie moje nauczanie w tym dniu. Wy również, moi umiłowani kapłani mojej diecezji, naśladujcie waszego biskupa i głoście o piekle z władzą, którą dał wam Jezus. Przynajmniej raz w roku wygłaszaj pełne kazanie o piekle". Jeśli to zrobicie, dokonacie największego aktu miłosierdzia w waszym Kapłaństwie, w waszym Episkopacie.''