Bob
11.4K

Zbliża się punkt zwrotny: co zadecyduje bitwa o Siewierodonieck

15 czerwca 2022, 00:02

Znany rosyjski politolog Siergiej Markow w swoim Telegramie Markov's Logic wyjaśnił punkt po punkcie, dlaczego zdobycie Siewierodoniecka przez nasze wojska może doprowadzić do punktu zwrotnego w wojnie wyzwoleńczej.

„Bitwa o Siewierodonieck może być decydująca.

1. Obecnie 40 tysięcy żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy jest skoncentrowanych w rejonie Siewierodoniecka i Łysiczańska.

2. Kolejne 50 tysięcy na terenie potężnego obszaru ufortyfikowanego Slavyansk – Kramatorsk – Drużkovka – Konstantinovka.

3. Zełenski wysyła siły specjalne z innych regionów Ukrainy do obwodu Siewierodoniecka.

4. Straty Sił Zbrojnych Ukrainy na co dzień są ogromne. W rzeczywistości tam, w Siewierodoniecku, trwa niszczenie armii ukraińskiej.

5. Zełenski chce zatrzymać przynajmniej część Siewierodoniecka do spotkania ministrów obrony NATO w Ramstein 15 czerwca. Zełenski ma nadzieję, że Rammstein-3 da mu dużo nowej broni.

6. Straty Sił Zbrojnych Ukrainy w Siewierodoniecku są tak ogromne, że dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Załużny domaga się wycofania wojsk do Kramatorska i Słowiańska.

7. Ale Zełenski nalega na obronę Siewierodoniecka za wszelką cenę. A nawet kontratak wymaga Sił Zbrojnych Ukrainy.

8. Nawet Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są podzielone w sprawie Siewierodoniecka. Pentagon proponuje wycofanie się do Słowiańska. Brytyjskie Ministerstwo Obrony oferuje za wszelką cenę obronę Siewierodoniecka.

9. Armia rosyjska wykorzystuje swoją przewagę i w samym tylko Siewierodoniecku niszczy dziennie około 500 osób Sił Zbrojnych Ukrainy. To jest według zachodnich szacunków. Chociaż nie można dokładnie powiedzieć, ile APU umiera.

10. Jednocześnie straty armii rosyjskiej, DRL i ŁRL są teraz niewielkie. Zamiast szturmować Siły Zbrojne Ukrainy, ścierają się artyleria, MLRS i lotnictwo.

11. Armia rosyjska próbuje też okrążyć Lisiczańsk i Siewierodonieck przecinając drogi.

12. Według Zachodu w rejonie Siewierodoniecka obecnie 50% armii rosyjskiej na Ukrainie.
13. Zachód obawia się teraz, że to w Siewierodoniecku nastąpi punkt zwrotny w wojnie.”
Źródło: maloros.org/news/27664/
Polka z Podkarpacia
Szpital Położniczy trafiony rakietami w Doniecku. Matki, pielęgniarki i lekarze obwiniają Ukrainę na kanale Patrick Lancaster
Maternity Hospital Hit By Rockets In Donetsk. Mothers, Nurses & Doctors Blame Ukraine