Clicks22
lv.news

Viss darbojas divos virzienos: Francisks uzbrūk "gatavām formulām" saka Reto Neijs

Pirms 16. septembra mises pāvests Francisks lasīja evaņģēlija fragmentus, kuros Kristus vaicā saviem mācekļiem, kas viņš ir, un vispirms grib zināt, ko cilvēki domā par viņu (Mateja 8, 27-35).

Francisks komentēja: "Patiesībā viņš nav ieinteresēts cilvēku viedoklī un tenkās". Bet ja viņš nav ieinteresēts, kāpēc viņš jautā?

Francisks turpināja: "Viņš nav ieinteresēts arī viņa mācekļu vedoklī, kuri, atbildot uz viņa jautājumiem, izmanto gatavas formulas". Atkal, kāpēc tad viņš slavē Sv. Pētera "gatavo formulu", "Tu esi Mesija, dzīvā Dieva Dēls" (Mateja 16,16)?

"Gatavu formulu" vietā Francisks ierosina veidot "personīgas attiecības" ar Kristu. Jauki. Bet kā gan var būt personīgas attiecības ar Kristu, nopietni neuztverot viņa vārdus? Francisks piebilst, ka ticības izpausmes "nevar apstāties vārdos". Bet vai kāds to apgalvo?

Modernistiem ir sens triks uzbrukt "formulām", jo, citus šādi maldinot, viņi izvairās no tieša uzbrukuma svētajiem rakstiem un ticībai.

Bet modernisti aizmirst, ka viņu taktiku var izmantot arī pret viņu "formulām", piemēram, tām, kas ietvertas grāmatā Amoris Laetitia.

Attēls: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUfjrddcxwh