Clicks9
lv.news

Afēra? Parīzes arhibīskaps grūtībās

Parīzes arhibīskapam Mihels Aupetita (70), bijušajam ārstam, 2012. gadā bija "intīmas attiecības ar sievieti", būdams Parīzes ģenerālvikārs, LePoint.fr (22. novembrī) apgalvo.

LePoint.fr pieder oligarham Fransuā Pino (49,5 miljardi dolāru). Šķietami, Aupetits atzina "neviennozīmīgu rīcību" ar sievieti, bet noliedza, ka būtu lauzis celibāta solījumu.

Lieta atklājās iekšēji 2020. gada pavasarī, kad sievietei parādījās 2012. gada februāra e-pasta vēstule, ko Aupetits netīšām bija nosūtījis savai sekretārei.

Saskaroties, Aupetits iegrima neskaidros skaidrojumos, vispirms solīja atkāpties, pēc tam noliedza. Tika informēts Parīzes nuncijs un Bīskapu kongregācijas prefekts kardināls Ouelle, izmeklēšana tika uzticēta kardinālam Vingtam-Truā.

Tāpat kā Francisks, arī Aupetits ir pazīstams ar savu autoritāro stilu, distanci pret priesteriem, mazajām pastorālajām rūpēm, skarbām manierēm, empātijas trūkumu, atvērtību dialogam un tēvišķu attieksmi.

Divi Aupetita ģenerālvikāri pēc kārtas atkāpās no amata. Viņš tikko publicēja pastorālu vēstuli par "brālību". Sekojot Franciskam, viņš nesen apspieda desmit Romas mises.

Attēls: Michel Aupetit, © François-Régis Salefran, CC BY-SA, #newsAuncgyecpv