Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks104
Bob

IKEA rozwścieczyła ponownie klientów "likwidując" Święta Bożego Narodzenia

IKEA rozwścieczyła ponownie klientów "likwidując" Święta Bożego Narodzenia

autor: admin (2019-11-11 11:10)

Źródło: pixabay.com

Jak wiadomo w handlu od połowy listopada każdego roku, rozpoczyna się okres hdy wszędzie słychać kolędy, placówki są dekorowane choinkami i bibelotami mającymi nas wprawić w bożonarodzeniowy nastrój. Tymczasem okazuje się, że niektóre międzynarodowe korporacje, jak IKEA, "odwołały" w tym roku Boże Narodzenie i ogłaszają zamiast tego "zimową imprezę".

Przeglądając nowy katalog produktów IKEA na próżno szukać jakiekolwiek wzmianki o Bożym Narodzeniu czy choinkach. Wszelkie skojarzenia do chrześcijaństwa zostały usunięte i zastąpione politycznie poprawną nowomową.

Nawet sprzedawane w tej sieci handlowej choinki nazwano po prostu "sztucznymi roślinami". Dziwaczna "zimowa impreza" zdenerwowała wielu Skandynawów. Głosy oburzenia pojawiły się w Danii, Szwecji i w Norwegii.

O nowej strategii sprzedaży korporacji IKEA wypowiadają się politycy, którzy są oburzeni pomysłem zamaskowania Bożego Narodzenia za pomocą politycznie poprawnej nowomowy. Przedstawiciel Duńskiej Partii Ludowej, Peter Skaarup stwierdził, że to narzucanie swojego światopoglądu przez Szwedów robi się już męczące. Za to politycy norweskiej Partii Postępu, otwarcie nawołują do bojkotu sieci.

Strategia nowomowy bożonarodzeniowej IKEA ma charakter globalny, bo dokładnie tak samo stało się w Polsce i w sklepach tej korporacji na próżno szukać jakichkolwiek odniesień do chrześcijańskiego charakteru nadchodzących świąt.

To nie pierwszy raz kiedy koncern IKEA zdenerwował część swoich klientów. Niedawno zrobiło się głośno na temat pracownika ukaranego za niezbyt pochlebne wyrażanie się na temat obowiązkowej dla całej kadry gloryfikacji środowisk LGBT.

Mimo, że władze IKEA nie potwierdzają tego, że bojkot ich sklepów przez część polskich klientów nie odbił się na przychodach grupy, to w polskich mediach zaczęły się nagle pojawiać reklamy IKEA sugerujące, że są to sklepy dla rodzin.

To może być poszlaką, że tęczowa manifestacja szwedzkich sprzedawców mebli nie opłaciła im się i musieli ratować swój wizerunek pokazując bynajmniej mie jednopłciowe młode pary onowiązkowo z kobietą w ciąży. Czas pokaże czy teraz, po symbolicznym odwołaniu Bożego Narodzenia, kolejne masy klientów nie zrezygnują z zakupów w tej lewicowo-postępowej sieci handlowej.

Źródło: zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ikea-rozwsciecz…