pl.news
4504

Jan Paweł II: "nikt nie może zmienić Humanae Vitae"

Profesor Stanisław Grygiel (83), polski filozof moralności i bliski przyjaciel Jana Pawła II przypomniał w czasie prezentacji książki w Rzymie (7 marca) jedno ze spotkań z papieżem. Był na nim także …More
Profesor Stanisław Grygiel (83), polski filozof moralności i bliski przyjaciel Jana Pawła II przypomniał w czasie prezentacji książki w Rzymie (7 marca) jedno ze spotkań z papieżem. Był na nim także obecny ksiądz, który twierdził, że jest "zbyt trudnym" życie bez prezerwatyw i antykoncepcji.
Jan Paweł II odpowiedział na ten zarzut, że ani on, ani Paweł VI nie wynaleźli doktryny opisanej w Humanae Vitae: "nie mogę jej zmienić. Nikt nie może, nikt. Nawet Kościół".
Grygiel przyjechał do Rzymu z Janem Pawłem II. Nauczał w Rzymskim Instytucie Małżeństwa i Rodziny, który został uśmiercony przez papieża Franciszka we wrześniu 2017.
Grafika: © Jeffrey Bruno, Aleteia, CC BY-SA, #newsKzszprnigk
Quas Primas
Warto przeczytać. Oczywiście Quel, czy jego poplecznik Laudetur nie zrozumie tego co czyta i będzie szkalował mądrego księdza Stehlina, ale trudno! Te typy tak mają... To się nazywa (delikatnie mówiąc) krótkowzrocznością.
A przecież ks. Stehlin opiera się li tylko na dokumentach Kościoła.
Sakrament Małżeństwa - Mała zmiana - ogromne skutki !!!
m.rekinek
„Warownia oporu” wzięta !
Wkrótce po ogłoszeniu decyzji papieża o reorganizacji Instytutu Jana Pawła II, 20 września na oficjalnej stronie episkopatu niemieckiego Katholisch.de pojawił się artykuł redaktora naczelnego witryny, Thomasa Jansena.(...) Redaktor naczelny portalu przypomniał, że „Instytut Jana Pawła II ds. Studiów nad Małżeństwem i Rodziną był znany jako warownia oporu przeciwko …More
„Warownia oporu” wzięta !
Wkrótce po ogłoszeniu decyzji papieża o reorganizacji Instytutu Jana Pawła II, 20 września na oficjalnej stronie episkopatu niemieckiego Katholisch.de pojawił się artykuł redaktora naczelnego witryny, Thomasa Jansena.(...) Redaktor naczelny portalu przypomniał, że „Instytut Jana Pawła II ds. Studiów nad Małżeństwem i Rodziną był znany jako warownia oporu przeciwko programowi miłosierdzia Franciszka. Teraz papież go rozwiązał i założył nowy”. Jak wyjaśnia Jansen, papież

Franciszek pozbył się twierdzy swoich krytyków w sprawach małżeństwa i rodziny.
Tłumaczył, że następca Benedykta XVI „nie ukrywał faktu, iż poprzednia orientacja Instytutu była dla niego zbyt konserwatywna.(...) Ponadto Jansen podkreśla, że nowe motu proprio zostało przygotowane dużo wcześniej, przy okazji zmiany kierownictwa Instytutu w ubiegłym roku. Jak wskazuje artykuł Katholisch.de, nowy Instytut „musi odpowiadać na wyzwania współczesnych czasów, a także pomagać rodzinom w trudnych sytuacjach”.

Jansen zasugerował, że nowy Instytut będzie mieć „szersze ukierunkowanie”. Zgodnie z zapowiedziami arcybiskupa Paglii, organizacja zajmie się nie tylko kwestiami prokreacji i życia, ale także relacjami między pokoleniami (temat bliski sercu papieża) i wpływem gospodarki na tematy rodzinne oraz ekologiczne. Jansen zaznaczył też, że nowo utworzono instytucja ma pomóc przesunąć „moralno-teologiczny paradygmat w Kościele katolickim”.
www.pch24.pl/instytut-jana-p…
One more comment from m.rekinek
m.rekinek
,,Grygiel przyjechał do Rzymu z Janem Pawłem II. Nauczał w Rzymskim Instytucie Małżeństwa i Rodziny, który został uśmiercony przez papieża Franciszka we wrześniu 2017."
-------------------------------------------------------------
To oczywista prawda, a kto twierdzi inaczej - ten kłamca."