Clicks1.6K
csk.news
2

Proč? Kněz “Se Žení” Za Dlouhodobou Přítelkyni Na Smrtelné Posteli

Otec J.-F. C., Ženevský kněz, Švýcarsko, zemřel 25. dubna na lymfomu, krátce před svými 63. narozeninami.

Téměr o dva týdny později, 52-letý malířka a bývalá jeptiška, pro 24heures.ch uvedla, že C. s ní vstoupil do civilního manželství, krátce před tím než byl uveden do umělého spánku s ohledem na jeho smrtelnou agónii.

Oni dva se setkali když C. byl diákonem a one byla řeholnicí. Byli v přátelství po dobu 30. let, které byly poznamenány "platonickou vášní" a "touhou po cudnosti" jak uvádí 24heures.ch.

Kněz měl na starosti velkou pastorační jednotku v Ženevě, která se skládá ze čtyřech farností. Během pohřební služby, Ženeba/Fribourg/Lausanne Biskup Charles Morerod, který o okolnostech věděl, ve svém kázání zmínil knězova "loajálního a upřímné přítele třiceti let."

Podle Cath.ch Švýcarských biskupů, rozhodnutí "oženit se" reagovalo na potřebu "důslednosti" a "uznání." Pokud by tohle byla pravda, měli tohle udělat před třiceti lety. Je pravděpodobnější, že kněz jmenoval bývalou sestru jako svého dědice. V takovém případě, je civilní manželství osvobozeno od dědické daně, což může být v Ženevském kantonu až 26%.

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsPxncoqblde
Romanus777
To je rozumne kvuli dedictvi, hlavne aby ta byvala jeptiska nebyla hloupa a pak to neodkazala cirkvi svate. To si radeji meli poridit deti jako pokracovatele dedictvi.
apredsasatoci
Aké praktické.