Coburg
1814

Od 1. júna sa minimálna mzda a dôchodky zvýšia o 10 % (Ale nie na Slovensku)

25. mája 2022 o 17:50

Ruský prezident Vladimir Putin navrhol zvýšiť od 1. júna dôchodky nepracujúcim dôchodcom o 10 percent, ako aj minimálnu mzdu (minimálnu mzdu). Vyjadril sa tak na rokovaní Prezídia Štátnej rady. Podujatie vysiela televízny kanál Russia 24 a mediálna platforma Lookout .

"Dlho sme o tom diskutovali s vládou, vo vláde boli spory a našli sme riešenie," povedal Putin.

Pripomenul, že od januára tohto roka sú takéto dôchodky už indexované o 8,6 percenta. Nárast dôchodkov tak oproti minuloročnej úrovni bude o 19,5 percenta.

"To je vyššie ako úroveň inflácie, ktorej rast, ako som povedal, sa podľa odborníkov spomalil," zdôraznila hlava štátu. Do konca roka 2022 nepresiahne 15 percent, vyjadril nádej prezident.

Čo sa týka životného minima, celoštátny priemer je 13 919 rubľov, povedal Putin.

"Keďže časť príspevkov a platieb je určená na základe jej veľkosti, povedie to aj k ich zvýšeniu. To sa stane dodatočnou pomocou pre mnohé rodiny s deťmi," povedal ruský líder.

Od 1. júna sa tiež zvýši minimálna mzda, ktorá bude predstavovať 15 279 rubľov mesačne. Podľa Putina je teraz potrebné „dôsledne presadzovať politiku predbiehania rastu miezd v pomere k zvyšovaniu životných nákladov“.

Prihláste sa na odber našich stránok na sociálnych sieťach. "Pozeráme" - Telegram a Yandex.Zen , Vesti.Ru - Odnoklassniki , VKontakte , Yandex.Zen a Telegram .

С 1 июня МРОТ и пенсии увеличатся на 10%
Josef Arimati
Když se Rusku tak daří, tak jistě brzy požáídají o zpřísnění sankcí aby se jim vedlo ještě lépe :-)