POLITIK DOHNAL

Hlavní stránka

Hlavní stránka webu ALIANCE NÁRODNÍCH SIL - Společný dům Čech, Moravy a Slezska Určeno pro
aliancenarodnichsil.cz
Dana22
petícia:Dosť homoagresii!

doschomoagresji.pl
Dana22
správy z bojiska Francúzsko

www.euportal.cz/Articles/42917-francouzs…
Francouzské katedrály v plamenech: 'Poslední fáze dechristianizace'? Pachateli jsou anarchisté, zloději, militantní levičáci, satanisté a islamisté, kteří společně sdílejí stejnou nenávist k Francii a k západní civilizaci

Francouzské katedrály v plamenech: 'Poslední fáze dechristianizace'?

Překlad původního textu: France's …More
správy z bojiska Francúzsko

www.euportal.cz/Articles/42917-francouzs…
Francouzské katedrály v plamenech: 'Poslední fáze dechristianizace'? Pachateli jsou anarchisté, zloději, militantní levičáci, satanisté a islamisté, kteří společně sdílejí stejnou nenávist k Francii a k západní civilizaci

Francouzské katedrály v plamenech: 'Poslední fáze dechristianizace'?

Překlad původního textu: France's Cathedrals on Fire: 'The Final Stage of De-Christianization'?
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská
"Počet případů znesvěcení křesťanských památek v Evropě stále roste. Nedávné útoky na sochy Panny Marie ve francouzských kostelech ukazují, do jaké míry jsou tato gesta důsledkem barbarské nenávisti. Tyto vandalské činy volají po reakci. Katolíci již nemohou mlčet." — Kardinál Robert Sarah, 10. ledna 2020.
"Pokusme se zachránit naši civilizaci, dokud je to ještě možné. Naše civilizace vznikla na řecko-římských a židovsko-křesťanských základech." — Alain Finkielkraut, spisovatel, L'Opinion, 17. prosince 2013.
Pokud Francie přestane své křesťanské dědictví chránit, tak Francie, jak ji známe, přestane existovat a stane se úplně jinou zemí.

Pokud Francie přestane své křesťanské dědictví chránit, tak Francie, jak ji známe, přestane existovat. Nedávný požár v katedrále svatého Petra a Pavla v Nantes byl zřejmě založen úmyslně. 17. března 2019 vzplanul historický pařížský kostel svatého Sulpicia (Saint-Sulpice). 15. až 16. dubna 2019 zdevastoval masivní požár katedrálu Notre-Dame (chrám Matky Boží) v Paříži. Na snímku: Požárníci hasí 18. července 2020 požár v katedrále v Nantes. (Foto: Sebastien Salom-Gomis / AFP prostřednictvím Getty Images)

Významný kurátor Metropolitního muzea umění v New Yorku Keith Christiansen byl kritizován za to, že na Instagramu zveřejnil obraz Alexandra Lenoira, který¨ během Velké francouzské revoluce zachránil řadu francouzských památek před zničením. Keith Christiansen ve svém příspěvku napsal:
"Alexandre Lenoir bojoval s revolučními fanatiky usilujícími o zničení královských hrobek v bazilice Saint-Denis. Kolik velkých uměleckých děl bylo ztraceno díky touze zbavit se minulosti, která se nám teď nelíbí. A jak jsme vděční lidem jako Lenoir, kteří si uvědomili, že hodnota těchto uměleckých děl - umělecká i historická - přesahuje nějaký určující okamžik společenského a politického otřesu a změn."
Keith Christiansen kritizoval současné odstraňování a znesvěcování historických památek. Tehdy ještě nemohl vědět, že jen o několik týdnů později bude zdevastována další francouzská katedrála a že starodávné varhany, které přežily i fanatismus Velké francouzské revoluce, zničí požár.
Předpokládá se, že oheň v katedrále svatého Petra a Pavla v Nantes byl založen úmyslně. 17. března 2019 vzplanul historický pařížský kostel svatého Sulpicia (Saint-Sulpice). 15. až 16. dubna 2019 zdevastoval masivní požár katedrálu Notre-Dame (chrám Matky Boží) v Paříži.
Spisovatel a bývalý francouzský ministr Philippe de Villiers k požáru v Nantes poznamenal: "Požár katedrály v Nantes, následující po požáru katedrály Notre-Dame v Paříži, by měl přimět naše elity, aby přemýšlely o tomto chaosu, o této obrovské transformaci, a o destrukci naší civilizace, která je nyní v plném proudu."
"Ve Francii dochází potichu k likvidaci našich křesťanských kořenů," řekl filozof Michel Onfray. "Dennodenně ve Francii proběhnou jeden nebo dva protikřesťanské činy, ale dokud nevzplane slavná katedrála, tak se o tom vůbec nemluví."
Během posledního roku a půl se rozhořely požáry v šesti slavných francouzských katedrálách a kostelech: v katedrále Notre-Dame v Paříži, v katedrále v Nantes, v katedrále v Rennes, v kostele sv. Sulpicia, v katedrále v Lavauru a v katedrále v Pontoise. Možná proto označil historik Rémi Brague požár katedrály Notre-Dame za "naše 11. září". Observatoř náboženského dědictví (Observatoire du Patrimoine Religieux) zaznamenala celkem 20 francouzských kostelů podpálených za jeden jediný rok.
Útoky na křesťanské svatostánky ve Francii se nedostávají do médií a jsou jen zřídka odsouzeny. Jejich počet se přitom zvyšuje alarmujícím tempem. Požár katedrály v Nantes je pouze posledním z řady požárů chrámů a kostelů. Děje se to už léta a vypadá to, že to zatím nikoho nepohoršovalo.
Před čtyřmi lety byla v Nantes téměř zničena požárem krásně zrenovovaná bazilika sv. Mikuláše (Saint-Nicolas), jejíž rekonstrukce byla dokončena v roce 2014. První zprávy o vandalismu vůči kostelům byly ve francouzských médiích zveřejněny před deseti lety. V roce 2019 byly během jednoho týdne znesvěceny hned čtyři francouzské kostely.
Kardinál Robert Sarah, guinejský prelát Římskokatolické církve, napsal:
"Počet případů znesvěcení křesťanských památek v Evropě stále roste. Nedávné útoky na sochy Panny Marie ve francouzských kostelech ukazují, do jaké míry jsou tato gesta důsledkem barbarské nenávisti. Tyto vandalské činy volají po reakci. Katolíci již nemohou mlčet."
Kardinál Robert Sarah dodal:
"Akty znesvěcení a vandalismu v kostelech jsou smutným odrazem nemocné civilizace, která je uvězněna v síti zla. Biskupové, kněží a věřící si musí udržet svoji sílu a odvahu."
Proti těmto útokům se vyslovilo několik světských osobností. "Ruce pryč od mého kostela!" je název petice, ve které francouzští spisovatelé, novináři, politici a univerzitní profesoři požadují ochranu kostelů.
Expertka na náboženské záležitosti Nina Shea napsala, že pachateli jsou anarchisté, zloději, militantní levičáci, satanisté a islamisté, kteří společně sdílejí stejnou nenávist k Francii a k západní civilizaci. Navíc se zdá, že ruku v ruce s protikřesťanským sentimentem jde antisemitismus. Ve Francii jsou synagogy chráněny "jako pevnosti". Židovské školy se staly terčem teroristických útoků a Židům bylo v zájmu jejich vlastní bezpečnosti doporučeno nenosit jakékoliv náboženské symboly.
Počet protikřesťanských incidentů vzrostl od roku 2008 do roku 2019 o 285 %.
Časopis Reveue des deux mondes označil tyto útoky za "tragédii francouzských kostelů". Více než 5 000 francouzských kostelů je přitom v dezolátním stavu. Jen v roce 2018 bylo zpustošeno 875 francouzských kostelů. V roce 2019 bylo zaznamenáno 1 052 protikřesťanských činů.

"Myslím si, že ve Francii vzrůstá nevraživost vůči křesťanství a křesťanským symbolům," uvedla Ellen Fantini, ředitelka vídeňské Observatoře nesnášenlivosti a diskriminace vůči křesťanům v Evropě (Observatory of Intolerance and Discrimination Against Christians in Europe).
Poslankyně francouzského Národního shromáždění Valerie Boyer řekla deníku The Sun: "Každý den jsou ve Francii znesvěceny nejméně dva kostely."
Gilbert Collard, poslanec Národního shromáždění ze strany Národní sdružení Marine Le Pen, srovnal požár katedrály v Nantes s nedávným rozhodnutím tureckých úřadů přeměnit bývalý chrám Hagia Sophia (Boží Moudrosti) na mešitu a řekl: "Naše symboly mizí v plamenech."
V posledních letech se francouzské kostely staly také cílem řady provokací a útoků islamistů. Dalil Boubakeur, rektor Velké mešity v Paříži a prezident Francouzské rady muslimské víry (Le Conseil français du culte musulman, CFCM), navrhl, aby Francie dovolila prázdné kostely přeměnit na mešity. 26. července 2016 v Saint-Étienne-du-Rouvray, v severní Francii, dva teroristé Islámského státu zavraždili kněze Jacquese Hamela v kostele během ranní mše. Tento zločin vyvolal po celé zemi okamžitý a obrovský šok. Jiní islamisté plánovali zaútočit na katedrálu Notre-Dame v Paříži. 11. prosince 2018 byl proveden teroristický útok na vánoční trh ve Štrasburku, který byl přímo inspirovaný Islámským státem.
Boubakeurův návrh odráží jeho realistické chápání současného stavu francouzského křesťanského dědictví. Novinářka Marie de Greef-Madelin v časopise Valeurs Actuelles poznamenala: "Všechny opuštěné a znesvěcené kostely, které jen tak tak uniknou demolici, jsou proměňovány na koncertní a divadelní sály, diskotéky, restaurace a vinné sklepy..." O těchto přestavbách se někdy hovoří jako o "druhém životě francouzských kostelů". "Při současném tempu přijde Francie do roku 2030 o 10 % svých kostelů a kaplí," předpovídá prezident Observatoře náboženského dědictví Édouard de Lamaze. "Buď budou prodány, nebo budou zbořeny."
Bazilika Saint-Denis, pohřební místo francouzských králů, je již dávno křesťanským muzeem na islamizovaném předměstí Paříže a katedrála Notre-Dame byla již před požárem jen muzeem pro turisty. "Dostali jsme se do poslední fáze dechristianizace (odkřesťanštění)," řekl politický analytik Jerome Fourquet, jako by požáry slavných francouzských katedrál byly symbolem toho, že Francie ztrácí své území, historii a identitu.

"Jak daleko to ještě zajde, záleží na tom, jak daleko zajdou aktivisté," řekla ředitelka vídeňské Observatoře nesnášenlivosti a diskriminace vůči křesťanům v Evropě Ellen Fantini. "Zastaví se u podpálení prázdného kostela? Zastaví se u stínání hlav sochám?"
"Jsme na křižovatce," řekl již v roce 2013 francouzský spisovatel Alain Finkielkraut. "Pokusme se zachránit naši civilizaci, dokud je to ještě možné. Naše civilizace vznikla na řecko-římských a židovsko-křesťanských základech."
Evropa není abstraktní konstrukt a k její identitě přispívá mnoho pramenů, z nichž nejdůležitějším je křesťanství. Pokud Francie přestane své křesťanské dědictví chránit, tak Francie, jak ji známe, přestane existovat a stane se úplně jinou zemí.
Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.
One more comment from Dana22
Dana22
starší článok,žiaľ aktuálny

Islamizácia ako jeden z nástrojov dekristianizácie.
Globalistami podporovaná imigrácia.

Lauren Southern zveřejnila trailer ke svému novému dokumentu Borderless

www.youtube.com/watch
ekans
dokonce se začíná zajímat i o léčivé účinky psychotropních látek které znásobují prožitky charismatiků a řádně vyplachují mozek, v Medju odzkoušeno Fénixovy slzy - mýtus, zabiják, léčitel, droga či lék? - článek čte Martina
Kallistratos
Na tom odkazu je chybný úvodní obrázek, Fénixovy slzy vypadají zcela jinak. To jen jako detail. 😊
apredsasatoci
ekans, zloba nie je Ovocím Ducha Svätého.
Zaujímavé, ze ani modlosluzobnik bergoglio ťa tak nenasiera ako dohnal.
F.L.Věk
Medjugorje vyvápnit.
Kallistratos
Věku, hrabe často? Důvod?
ela111
apredsa., poukazovat na podvodnikov nie je zlobou, ale presnym opakom. Pravda je casto velmi tvrda.

.....nevidis do jeho hlavy, srdca, nepoznas umysel a posudzujes, pozor to nie je ovocim Ducha Svateho.

Katechizmus KC hovori:

Skutky duševného milosrdenstva sú: 1. hriešnych k pokániu napomínať; 2. nevedomých v náboženstve poučovať; 3. po- chybujúcim dobre radiť; 4. zarmútených tešiť; 5. krivdu …More
apredsa., poukazovat na podvodnikov nie je zlobou, ale presnym opakom. Pravda je casto velmi tvrda.

.....nevidis do jeho hlavy, srdca, nepoznas umysel a posudzujes, pozor to nie je ovocim Ducha Svateho.

Katechizmus KC hovori:

Skutky duševného milosrdenstva sú: 1. hriešnych k pokániu napomínať; 2. nevedomých v náboženstve poučovať; 3. po- chybujúcim dobre radiť; 4. zarmútených tešiť; 5. krivdu trpezlivo znášať; 6. ubližujúcim odpúšťať; 7. za živých a zo- mrelých sa modliť.
apredsasatoci
ela111, Každého prezrádzajú jeho vlastné ústa!
ekans a spol. ako aj nikto iný mi nedokáže odpovedať na to, v čom spočíva dohnalove ruhanie. Samozrejme, či je Hus svätý/nesvaty má nezaujima. Predpokladám, že ty konečne preseknes tento gordický uzol a odpovieš mi. 😉
Ďakujem za promptne vybavenie.
ela111
..uz vam tu roky pise o Dohnalovi a vysvetluje ...

To ci je Hus pre Dohnala svaty a ci nie, je okrem inych jeho bludov, dost dolezity fakt, ale teba to nezaujima...

Ja ti nic nebudem davat na striebornej tacke az pod nos, a vies preco ? ... lebo ty nehladas pravdu a hocico napisem nic pre teba nebude dost dobre a zaujimave...

Informacie si pohladaj pekne sama ,tak ako my vsetci. Hlavne sa uc …More
..uz vam tu roky pise o Dohnalovi a vysvetluje ...

To ci je Hus pre Dohnala svaty a ci nie, je okrem inych jeho bludov, dost dolezity fakt, ale teba to nezaujima...

Ja ti nic nebudem davat na striebornej tacke az pod nos, a vies preco ? ... lebo ty nehladas pravdu a hocico napisem nic pre teba nebude dost dobre a zaujimave...

Informacie si pohladaj pekne sama ,tak ako my vsetci. Hlavne sa uc katechizmus. Ak ho budes vediet a porovnas to s ucenim Dohnala aj sama rozseknes ten gorlicky uzol. Zrazu budes vediet odpovede na vacsinu svojich otazok.
Nakoniec je tvojou krestanskou povinnostou vzdelavat sa, skumat atd. Nie si uz male dieta, netreba ta vodit za rucicku, ci?

..a neposudzuj, nevies nic o Dohnalovcoch, ale urcite vies, ze ekans nema pravdu a hovori nenavistne....pritom su tu ludia, ktori vedia, ze ma pravdu a hovori vecne...vela ludi, ak sa nenavratia, pojde koli Dohnalovej sekte do pekla ....a ty mu robis medvediu sluzbu.
ekans
lépe bych to nenapsal @ela111 , dík
apredsasatoci
Kľud! Takže, ani ty nedokážeš povedať - nech áno je áno a nie je nie.
Neuveriteľné ako všetci unizono chrlite svojimi jazykmi oheň a siru. A ani neviete prečo to robíte.
Svätý Malachiáš(prorok)
To už je totálny brutál čo ty furt každým dňom vypotíš. Čím si staršia tak tebe riadne hrabe v tej hlave theodora-maria. To je typické,že si tak pomýlená lebo si svetskej sekte,ktorá sa volá dohnalovci a jeho ďalší pomätenci. Nechcú náhodou dohnalovci uznať stalina za svätca ? To by bol riadny haluz. Musím sa zasmiať. 😂😂😂😂
Nebudem sa opakovať tak som skopiroval text - komentár od mira393 …More
To už je totálny brutál čo ty furt každým dňom vypotíš. Čím si staršia tak tebe riadne hrabe v tej hlave theodora-maria. To je typické,že si tak pomýlená lebo si svetskej sekte,ktorá sa volá dohnalovci a jeho ďalší pomätenci. Nechcú náhodou dohnalovci uznať stalina za svätca ? To by bol riadny haluz. Musím sa zasmiať. 😂😂😂😂
Nebudem sa opakovať tak som skopiroval text - komentár od mira393 lebo je jasné a pekne ten text a samozrejme výstižné napísané.
"Určite" je stalin v "nebi",ale v takom ako veria alahove - ( satan ) deti, islamisti,ktorí majú falošnú vieru a sú deti satana.
Ešte čo vypotíš do budúcna za tvoj život. Máš zbytočne premarnení s hlúposťami,ktoré tebe prekrútili mozog všetky tvoje herézy a bludy čo šíriš s pomocou dohnalovej sekty,ale aj iné čo tu neustále vkládaš rôznych sektárov.
Máš ešte času na obrátenie,ale už len málo aby si spoznala skutočnú pravdu a Božie slovo. Lebo zatiaľ s tým všetkým čo si zablúdila tak si totálne slepá a hluchá žena.


Mira393

Stalin byl hovado, nechal postřílet vlastní lidi, kněze, pronásledoval církev, pobořit kostely...nechceš ho prohlásit za svatého??? Podle mě snad ještě horší než Hitler(ten aspoň nepovraždil tolik lidí z vlastního německého národa, i když byl rakušan).

Theodorá-Máriá

PRAVDA O DUCHOVNÍM ŽIVOTĚ STALINA.

Nmáš žádné pravdivé informace , opak je pravdou.

😇 J.V. Stalin je v Nebeském království v bízkosti
Královny patriarchů. Těším se za nimi. 😇

Pravě praotcové-patriarchové připomínají J.V.Stalina.

Je patriarchou všech Slovanů, kteří ho přijali jako
spravedlivého. Položil na oltář národu svého jistě
milovaného syna. Předvídal i ve svých básních,
že po jeho smrti ho budou vydávat za "stvůru"-
nenajdou pro něho jméno.
Kallistratos
A co takový kněz Josef Plojhar ? Už za války byla zpráva: člověk lehkovážné povahy, který má rád děvčata a rád pije a jako kněz není pobůžnůstkářský. S komunisty v Českých Budějovicích úzce spolupracuje. V soukromí rád hovoří o děvčatech. Umí několik řečí, měl poměr se strážníkovou manželkou, za což byl přeložen na venkov

Později po letech, když už byl tento člověk ve funkci bylo svědectví: More
A co takový kněz Josef Plojhar ? Už za války byla zpráva: člověk lehkovážné povahy, který má rád děvčata a rád pije a jako kněz není pobůžnůstkářský. S komunisty v Českých Budějovicích úzce spolupracuje. V soukromí rád hovoří o děvčatech. Umí několik řečí, měl poměr se strážníkovou manželkou, za což byl přeložen na venkov

Později po letech, když už byl tento člověk ve funkci bylo svědectví: Současníci vzpomínají, že dokázal upít i v pití kované ruské maršály, kteří jej oslovovali „Tovarišč pop“

Zemřel 1981 na sovětském velvyslanectví, které navštívil u příležitosti recepce na oslavu VŘSR.

Kardinál Tomášek jej odmítl pohřbít.....

Nakonec byl pohřben tento ministr a kněz za zvuku hudby Anděl lásky...

Paradoxy, že? I takový je život, kněze za komančů.... 😉

Takže si važme těch dobrých co jsou....
Svätý Malachiáš(prorok)
Jediné dobrý a normálny Boží služobník z tohto textu, ktorý si napísal je kardinál Tomášek a vedel prečo sa tak zachoval.
Kallistratos
Samozřejmě, Kardinál Tomášek byl třída! 🤗
ekans
feministky nakopat do rice aj s jejich modernistickýma, charismatickýma panáčkama Věří římští katolíci v Živého Krista, v Krista života?
ekans
3 more comments from ekans
ekans
to není pomluva, to je fakt paní Evo, vy jste živí důkaz Ďáblovou závistí vešla do světa smrt a kdo patří k němu, zakusí ji.
ekans
Dohnal se všemi způsoby pokouší dostat na výsluní tohoto světa a situace mu jde vstříc, takové pohunky sionisti potřebují Svět se bouří proti 5G:Lidi, vy víte co máte dělat, až uvidíte věž. 5G je zbraň proti lidem.
ekans