Clicks1K
pl.news

Kardynał McCarrick oddala twierdzenia "bliskiego"

Półoficjalny blog IlSismografo.blogspot.com 24 listopada nazwał zeznania Jamesa Greina (61), rzekomej ofiary kard. Theodore'a McCarricka "ciosem" w byłego arcybiskupa Waszyngtonu.

Grein twierdzi, że był wykorzystywany w latach 1969-1987. Jeśli to prawda, do molestowania doszłoby, gdy miał 11 lat, ale później utrzymał on homoseksualny związek z McCarrickiem do wieku 29 lat. W 1987 McCarrick był arcybiskupem Newarku.

Prawnik Greina, Pat Noaker, reprezentuje również drugą domniemaną ofiarę McCarricka (nazwiska nigdy nie ujawniono), która ofiarą molestowania padła w wieku 16 lat. Według IlSismografo ta sprawa miał skutkować usunięciem McCarricka z godności kardynalskiej.

Ponieważ do molestowania Greina miałoby dojść, gdy miał on 11 lat, IlSismografo spodziewa się, że papież Franciszek podejmie "bardziej zdecydowane" działania, kiedy otrzyma stosowne dokumenty.

"Zdecydowanie" jest jednak mocno sprzeczne z ideologią miłosierdzia Franciszka, której używa, by promować grzechy poprawne politycznie. Ta ideologia była również wykorzystywana do uzasadniania seksualnych nadużyć w czasach, gdy te same media, które teraz są przerażone, usprawiedliwiały nadużycia jako ostatnie osiągnięcie rewolucji seksualnej.

Grafika: Theodore McCarrick, © World Economic Forum, CC BY-SA, #newsIhagmniumj