pl.news
23.3K

Synod Franciszka: "Wielki Wybuch" miażdży katolicyzm

W zeszłym tygodniu francuscy biskupi wysłali do Rzymu podsumowanie wyniku ich synodalnych spotkań. Portal LeFigaro.fr (17 czerwca) określa to jako "burzę we francuskim Kościele" i "Wielki Wybuch kościelny". Jak donosi IlFoglio.it, dokument mówi o francusko-niemieckiej osi porozumienia.

Francuski dokument nawołuje do [niewłaściwych] święceń kobiet, małżeństw kapłanów, świeckiego nadzoru oraz do "większej otwartości/słuchania" - co jest przykrywką dla przeciwstawiania się Wierze.

Dokument opisuje liturgię jako "punkt napięcia" pomiędzy "duszpasterską elastycznością", "przywiązaniem do rytuałów" [czy istnieje liturgia bez rytuałów?], "szacunkiem dla bogactwa symboli eucharystycznych," i "pytaniami o język, który dla wielu stał się niezrozumiały [ponieważ nie nauczono ich Wiary]".

Podobne dokumenty zostaną sporządzone na całym świecie. Holenderscy hierarchowie już na początku tego miesiąca opracowali 132-stronicowy raport i w sierpniu zamierzają wysłać do Rzymu swój własny dokument. Holendrzy domagają się tych samych stęchłych herezji, co niemieccy i francuscy biskupi.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsJsllqcdwgn

Don Mac
Planowane na całym świecie finansowe tsunami właśnie się zaczęło!
Planowane na całym świecie finansowe tsunami właśnie się zaczęło!