Clicks340
Radek33
"Treblinka: niemiecka machina śmierci"-dokument Wielka Brytania 2014; (Świetny,wstrząsający dokument,choć niezwykle irytujące jest niemal ciągłe nazywanie w filmie Niemców nazistami i hitlerowcami.…More
"Treblinka: niemiecka machina śmierci"-dokument Wielka Brytania 2014;
(Świetny,wstrząsający dokument,choć niezwykle irytujące jest niemal ciągłe nazywanie w filmie Niemców nazistami i hitlerowcami.Pamiętam stare polskie dokumenty,gdzie zarówno świadkowie jak i autorzy programów,używali w zasadzie tylko jednego prawdziwego określenia na zbrodniarzy - Niemcy)
Brytyjska archeolog Caroline Sturdy Colls ze Staffordshire University w latach 2012-2013 badała miejsce jednej z największych zbrodni w historii - niemieckiego obozu zagłady Treblinka II. Znajdował się on w nadbużańskich lasach niedaleko wsi Poniatowo. W latach 1942-1943 zostało tam zamordowanych około 900 tysięcy ludzi, z czego 800 tysięcy stanowili polscy Żydzi. W 1943 roku Niemcy zlikwidowali obóz. Postarali się przy tym ukryć wszelkie dowody zbrodni. Zniszczyli komory gazowe i baraki, a cały teren zaorali i obsadzili łubinem.

Oryginalny tytuł: "Treblinka:hitlerowska machina śmierci"

youtube.com/watch?v=2YXqhl6RNXY