12:55
ÚSTAVNÝ SÚD SR DEFINITÍVNE ZRUŠIL RÚŠKA, KARANTÉNY, COVID PASY AJ REŽIM OP/OTP 31.12.2021. Štefan Harabín, bývalý najvyšší sudca to vysvetluje 11.1.2022.Viz: ÚSTAVNÝ SÚD SR DEFINITÍVNE ZRUŠIL …More
ÚSTAVNÝ SÚD SR DEFINITÍVNE ZRUŠIL RÚŠKA, KARANTÉNY, COVID PASY AJ REŽIM OP/OTP 31.12.2021. Štefan Harabín, bývalý najvyšší sudca to vysvetluje 11.1.2022.Viz: ÚSTAVNÝ SÚD SR DEFINITÍVNE ZRUŠIL RÚŠKA, KARANTÉNY, COVID PASY AJ REŽIM OP/OTP a rozhodnutie súdu: slov-lex.sk/static/pdf/2021/551/ZZ_2021_551_20211231.pdf

Od začiatku roka 2022 sú všetky spomínané pandemické opatrenia obmedzujúce ľudské práva a slobody, ktoré boli zavedené na základe vyhlášok ÚVZ a uznesení vlády, neplatné.
Ak by vás ktokoľvek akokoľvek obmedzoval, upozornite ho na to. Môžete si aj vytlačiť celé plné znenie rozhodnutia Ústavného súdu (má 43 strán). Nájdete ho TU.
V prípade, že aj po upozornení budú na vás alebo na vašich blízkych naliehať, máte právo na nich podať trestné oznámenia:
Na policajtov – zvyčajne za rúška alebo za kontrolu covid pasov pôjde o trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia (rozhodnutia Ústavného súdu).
Na učiteľov a riaditeľa školy – zvyčajne za rúška pôjde o trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia, trestný čin vydierania (vykázanie zo školy, ak dieťa nenosí rúško), ale aj trestné činy mučenia a nátlaku.
Na obchodné a iné prevádzky – zvyčajne, ak vás nebudú chcieť bez covid pasu pustiť dnu do nejakej prevádzky v režime OP/OTP, tak sa dopúšťajú diskriminácie a trestného činu apartheidu a tiež trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.
Záver
Je naozaj zarážajúce, akým tichom prešli médiá a štátne orgány toto, podľa nás doposiaľ najdôležitejšie rozhodnutie Ústavného súdu. Tvária sa, že akože nič sa nedeje a idú si svoje ďalej.