csk.news
2.4K

Minister kultúry Jána Pavla II. v oku búrky

Francúzsky novinár René Poujol píše na svojom blogu RenePoujol.fr (11. novembra)

- Traja francúzski biskupi boli neprávom/neprávom odsúdení za neoznámenie zneužívania: Pican (Bayeux-Lisieux, + 2018), Fort (ex-Orléans), Barbarin (ex-Lyon, justičný omyl); ôsmi sú obvinení zo sexuálnych útokov: Gaschignard (ex-Aires et Dax), di Falco (ex-Gap), Lafont (ex-Cayenne), Santier (ex-Créteil), Ricard (ex-Bordeaux) a traja ďalší, ktorých mená nie sú zverejnené.

- V uplynulých dňoch sa na sociálnych sieťach objavila výzva na predloženie svedectiev žien, ktoré boli v kontakte s bývalým 92-ročným kardinálom kúrie Paulom Poupardom.

- V auguste 2006 bola na Pouparda podaná sťažnosť za exhibicionizmus pred maloletými do 15 rokov, ktorú prokurátor v Rennes zamietol.

- V roku 2016 bol ten istý prípad postúpený Kongregácii pre náuku viery prostredníctvom biskupa Reya z Fréjus-Toulon, ale bol zamietnutý, pretože Poupardove úmysly nebolo možné s morálnou istotou preukázať.

- V roku 2013 istý pár navštívil Pouparda v Ríme a údajne sa stal obeťou jeho "nevhodných gest a nevhodnej familiárnosti". Poupard je známy tým, že je veľmi "citlivý".

- V nasledujúcich rokoch sa manželia dopočuli o podobných incidentoch, ktoré sa rozprestierali v priebehu niekoľkých desaťročí.

Obrázok: Paul Poupard © wikicommons, CC BY-SA, #newsGnzmuuyzyd