Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks854

Palko: Čaputová pri Istanbulskom dohovore robí prieky tam, kde je všetko jasné a kriví jazyk. Otec národa Vdp. M. Kuffa pozýva všetkých 11. 2. pred prezidentský palác. Nedovoľme prezidentke páchať vlastizradu

Palko: Čaputová pri Istanbulskom dohovore robí prieky tam, kde je všetko jasné a kriví jazyk. Otec národa Vdp. M. Kuffa pozýva všetkých 11. 2. pred prezidentský palác. Nedovoľme prezidentke páchať …More
Palko: Čaputová pri Istanbulskom dohovore robí prieky tam, kde je všetko jasné a kriví jazyk. Otec národa Vdp. M. Kuffa pozýva všetkých 11. 2. pred prezidentský palác. Nedovoľme prezidentke páchať vlastizradu.

Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje podľa exministra vnútra Vladimíra Palka normálny ústavný proces, keď odmietavý postoj Slovenskej republiky voči Istanbulskému dohovoru ešte stále neoznámila Rade Európy.

Video k článku TU: alianciazanedelu.sk/archiv/5121

Parlament vlani v novembri aj na druhýkrát schválil návrh, podľa ktorého Národná rada SR nesúhlasí s tým, aby bolo Slovensko prostredníctvom rozhodnutí a opatrení EÚ viazané Istanbulským dohovorom. Nesúhlas vyjadrili poslanci aj s tým, aby EÚ pristúpila k tomuto dohovoru bez akýchkoľvek obmedzení.
Vláda prijala rozhodnutie parlamentu na vedomie a uznesením uložila všetkým členom kabinetu povinnosť postupovať v rámci možností voči inštitúciám Európskej únie a Rady Európy v súlade s uznesením NR SR. Minister spravodlivosti Gábor Gál doručil 18. decembra 2019 písomné pripomienky voči Istanbulskému dohovoru Súdnemu dvoru Európskej únie.

Prezidentka Zuzana Čaputová však s informovaním Rady Európy o odmietavom postoji Slovenska voči Istanbulskému dohovoru vyčkáva. Podľa exministra vnútra Vladimíra Palka tým hlava štátu zdržuje normálny ústavný proces.
Prezidentka robí prieky


„Národná rada SR rozhodla už dvakrát, v marci a v novembri 2019, že Istanbulský dohovor nehodlá odsúhlasiť. Po takomto rozhodnutí parlamentu niet inej cesty než oznámiť Rade Európy, že Slovenská republika sa nestane zmluvnou stranou dohovoru. Mala by to urobiť prezidentka, čo jej najnovšie navrhuje aj vláda,“ píše Palko na sociálnej sieti.

Šokujúce je podľa exministra to, ako prezidentka zdôvodňuje svoje zdržiavanie. Uviedla, že „Národná rada SR by mala vyjadriť buď súhlas, alebo nesúhlas s týmto dohovorom,“ čo sa podľa prezidentky nestalo.

Palko pripomína, že Národná rada v uznesení z novembra jasne hovorí, že Slovenská republika sa nemá stať zmluvnou stranou dohovoru. „Ak to nie je vyjadrením nesúhlasu, tak čo to je? Parlament jasne povedal, že dohovor neodsúhlasí, a bez vôle parlamentu medzinárodná zmluva platiť nemôže. To sú princípy demokracie a právneho štátu, ktoré pani prezidentka tak často berie do úst. Pani prezidentka však robí prieky tam, kde je všetko jasné, a kriví jazyk,“ uzatvára Palko.

alianciazanedelu.sk/archiv/5121
dorka2
Podpisujme a rozširujme túto petíciu:

www.podpisem.sk/…/peticia-prezide…
johanika
Vtipný a účinný prostriedok duchovného otca Kuffu: www.facebook.com/…/209949750039523