pl.news
41.6K

Czy Franciszek wybrał następcę Saraha?

Franciszek zamierza zastąpić kardynała Saraha, jak tylko ten 15 czerwca skończy 75 lat, choć Sarah jest z "peryferii", co Franciszek podobno tak bardzo lubi.

HommeNouveau.fr (9 maja) pisze, że Franciszek poinformował o tym Saraha kilka miesięcy temu.

Następcą Saraha może być biskup Tortony, Vittorio Viola (55), franciszkanin, który ma doktorat z liturgii i był profesorem w Sant'Anselmo w Rzymie.

Został wyświęcony w 1993 r. przez swojego mentora, biskupa Lucę Brandoliniego (87), ucznia, współpracownika i współbrata arcybiskupa Bugniniego, twórcę Novus Ordo.

Brandolini używał pierścienia biskupiego Bugniniego, który później przekazał Violi. Po tym jak Benedykt XVI opublikował Summorum Pontificum, Brandolini powiedział antychrześcijańskiej Repubblica.it: "nie mogę powstrzymać swoich łez; to najsmutniejszy moment w moim życiu jako człowieka, kapłana i biskupa".

Należy przyjąć z zadowoleniem ewentualną nominację Violi, która jeszcze bardziej zdemaskuje zsekularyzowany Novus Ordo i przyczyni się do przebudzenia tych kręgów Novus-Ordo, które nadal wierzą w Boga.

#newsWtuwtuqdvk
marta1012
@Weronika.S To są bardziej pobożne życzenia mieć takiego papieża.Obecny Franciszek mieniący się biskupem Rzymu zgodnie z obyczajem w odpowiednim wieku przechodzi na emeryturę. Tak więc może to być Sarach z Jego oliwkową cerą. Malachiasz używa takich określeń że np w przypadku JPII też nie wiadomo które jest właściwe. Cierpienia Kościoła dopiero przyjdą, na razie to tylko preludium.
Weronika-S.
@marta1012 Z ,,Chwała oliwki,, identyfikuje się często Benedykta XVI ze względu na jego papieski herb, w którym jest wpisany ,,murzynek w koronie,,. Ostatnim papieżem ma być ,,Petrus Romanus, o którym św.Malachiasz mówi, że będzie pasł owce pośród wielu cierpień. Tymczasem to nie pasuje do Franciszka, bo on rozprasza owce i je gubi.
marta1012
Ostatnim papieżem miał być "Chwała oliwki". Czyżby chodziło o kolor skóry? Możliwe.
Weronika-S.
To możliwe. Religijne credo Kardynała uległo ostatnio zmianie w kierunku liberalnym.