Ще один документ: Чи почувається Папа Франциск самотнім?

Наступного четверга кардинал Кох (Екуменізм) і кардинал Греч (колишній член Синоду) представлять "дослідницький документ" про папство.

Він називається "Єпископ Риму - примат і синодальність в екуменічних дискусіях і відповідях на енцикліку Ut unum sint". Вибіркове використання Франциском енциклік Івана Павла ІІ вражає.

В Ut Unum Sint (1995) Іван Павло ІІ запросив лідерів і богословів розкольницьких і єретичних спільнот до діалогу про те, як папська влада, здійснювана по-новому, може служити справі єдності з розкольниками і єретиками.

Франциск схвалив "навчальний документ". Як повідомляє KNA.de, пропагандистське агентство німецьких єпископів, у ньому йдеться про папський примат і [псевдо]синодальність.

Наслідуючи Івана Павла ІІ, документ пропонує "оновлену форму папського офісу, яка могла б бути визнана іншими Церквами". Папа повинен регулярно зустрічатися для консультацій з іншими патріархами і церковними лідерами [всі вони можуть бути розкольниками, єретиками або і тими, і іншими] на "рівній основі".

На презентації в четвер англіканські миряни і вірменські єпископи будуть спілкуватися в прямому ефірі.

Мабуть, втративши свій авторитет серед католиків, Франциск тепер намагається знайти послідовників серед єретиків і розкольників. Успіхів йому в цьому!

Зображення: © Mazur/cbcew.org.uk , CC BY-NC-ND, Переклад зі штучним інтелектом