BEZ TOŻSAMOŚCI CYFROWEJ ZABLOKUJĄ CI TELEFON.

Od kwietnia ponad jedna trzecia wszystkich telefonów komórkowych w Nigerii nie była w stanie wykonywać połączeń. Ponieważ ich właściciele nie mieli karty SIM połączonej z „krajowym numerem identyfikacyjnym”. W Afryce presja na tożsamość cyfrową ogromnie rośnie.

W kwietniu w Nigerii zablokowano ponad jedną trzecią aktywnych kart SIM. Ponieważ 73 miliony z prawie 200 milionów nie są zarejestrowane w krajowej bazie tożsamości cyfrowej. Ze „względów bezpieczeństwa” nie można już za jego pomocą dzwonić, co determinuje nowe przepisy dotyczące rejestracji, które już obowiązują w innych krajach afrykańskich.

Tożsamość cyfrowa w Nigerii

W Afryce od jakiegoś czasu promowana jest cyfryzacja indywidualnych tożsamości. „National Identity Number” (NIN) istnieje w Nigerii od prawie 10 lat, donosi „Reuters” kilka dni temu. Przechowywane są na nim dane biometryczne, a NIN jest wymagany, aby móc głosować, otworzyć konto bankowe, uzyskać ubezpieczenie zdrowotne, ubiegać się o prawo jazdy czy dokonać wyrównania podatkowego.

W 2020 roku Telecom Authority ogłosiło, że aktywne telefony komórkowe będą również połączone z . Termin ten był początkowo wielokrotnie przesuwany o trzy miesiące.

Do 31 marca br. Kilka dni później nie można było już wykonywać połączeń z niezarejestrowanych kart SIM.

NIN to 11-cyfrowy numer identyfikacyjny, który według rządu stanowi podstawę kompleksowego systemu cyfrowych dowodów osobistych. „System ID” pomógłby w walce z grupami bojowników w kraju i innymi przestępstwami.

„Nie ma rozsądnych wyjaśnień, dlaczego musimy połączyć NIN z naszą kartą SIM” – powiedziała Reuterowi Nneka Orji, dziennikarka z południowo-wschodniej Nigerii, która nie zarejestrowała swojej karty SIM. „Z tego powodu nie chcę tego robić.” Teraz używa WhatsApp do wykonywania połączeń.

opór w populacji

Miliony Nigeryjczyków nie mają już zarejestrowanego telefonu komórkowego. Czy to z powodu obaw o prywatność, czy z trudności z uzyskaniem numeru NIN. Ale jest dużo sprzeciwu wobec planów rządu.

Nigeria Blocks 73 MILLION Smart Phones For No Digital ID / Hugo Talks

Rząd Nigerii argumentuje swoje postępy polityką bezpieczeństwa. Słaby argument dla ludności. Walczy przeciwko. Na przykład użytkownik Twittera z Nigerii napisał w maju 2021 r.: „Jesteś na łasce tego, kto ma Twoje BVN, NIN i IMEI – Twoje finanse, kanały komunikacji, kontakty, współpracowników i rodzinę, Twoją lokalizację, mam na myśli pełny organogram swojego istnienia.

W ówczesnym sondażu
90 procent osób stwierdziło, że nie popiera przechwytywania telefonu.

Afryka Zachodnia to plac zabaw dla GAVI i Fundacji Gatesów. ID 2020 , w którym pracują Gavi i Microsoft, również widzi potrzebę przede wszystkim na Globalnym Południu .

W czerwcu 2020 r. GAVI poinformowało, że Mastercard (partner) dostosowywał swój tak zwany „program Wellness Pass” w odpowiedzi na Covid.

Do programu wprowadzono system z "Trust Stamp", który może przechowywać dane biometryczne bez uprzedniej identyfikacji osoby za pomocą dowodu osobistego. Nowy program paszportowy miał być połączony z programem szczepień przeciwko Covid i miał zostać wprowadzony w Afryce Zachodniej.

na bazie szczepionki

To podważa pojęcie cyfrowej tożsamości pracy Gatesa: dane medyczne i dokumenty osobiste mają być przechowywane w „chmurze”, do której można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

„Chmura” to mylące określenie. Kopia zapasowa nie dzieje się gdzieś w powietrzu w rozproszonej chmurze, ale w ogromnych farmach serwerów pod ziemią. Największe farmy serwerów należą do Google, Amazon i Microsoft.

W zeszłym roku pojawiły się również doniesienia o wycieku raportu wywiadu, że Gates planował sfinansować program „obowiązkowych szczepień” w Nigerii o wartości 10 milionów dolarów.

Coś podobnego do tego, co wydarzyło się w Nigerii, dzieje się również w innych krajach afrykańskich. W marcu Zambia ogłosiła, że dezaktywowała dwa miliony kart SIM, aby zapobiec oszustwom. Kenia wyznaczyła termin 15 kwietnia na dezaktywację niezarejestrowanych kart SIM.

Ghana wezwała również swoich obywateli do podłączenia swojej karty SIM do „karty Ghany”, w przeciwnym razie zostanie ona wkrótce zgubiona. Ale nie wolno też zapominać o Europie. W Austrii jest po prostu „ID Austria”, główna zmiana w tej formie identyfikacji polega na tym, że rejestruje ona również twój własny smartfon. Niezarejestrowane karty SIM i tak od dawna nie istniały w Austrii.

Jednak w przeciwieństwie do tych krajów Nigeria jest ogromnym krajem. Z około 220 milionami mieszkańców jest najludniejszym krajem Afryki. Miasto Lagos jest drugim co do wielkości miastem w Afryce po Kinszasie i centrum Afryki Zachodniej.

https://tkp.at/2022/04/26/handy-sperre-ohne-digitale-identitaet-offensive-in-nigeria/