Clicks12.3K

Kolejna profanacja Mszy św. przez jezuitów z Łodzi

Po raz kolejny możemy się przekonać czym jest Msza św. według jezuitów z Łodzi. Tak właśnie działają hasła o. Rencława SJ i pozostałych jezuitów. Młodzi ludzie, którzy z szacunkiem powinni oddawać cześć Bogu widocznie wolą mieć Pana Boga jako dobrego ziomka i kumpla. Nie świadomi - a może świadomi? - młodzi ludzi w wierze są tak zacofani, że to tylko kwestia czasu kiedy Panu Bogu powiedzą "do widzenia", kiedy nie będzie kto im miał pompować takich emocji i wymyślać nowych wrażeń, żeby dla nich nie wiało nudą.

Oszolomy
mati789
"Po owocach ich poznacie"- do Komunii Św. mało kto uklęknął, taki szacunek mają do Pana Boga. A te flagowania to przecież od Zielonoświątkowców i Protestantów odmałpowali.
Orare pro me and 3 more users like this.
Orare pro me likes this.
Piotrek pod likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
Marianna1234 likes this.
HOOI II
Jezuici w Łodzi – Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?
dzieckonmp.wordpress.com/…/jezuici-w-lodzi…
Paolo*
Szkoda słów na niego 🤒
Każdy inaczej "łapie" kontakt z Bogiem. Może warto się po prostu za nich modlić, jeżeli ktoś uważa taki rodzaj modlitwy za krzywdzący? Bóg jest Bogiem. Jeżeli będziemy bierni w kontakcie z Nim to na nic się zdadzą biadolenia typu Jezuici to, Jezuici tam to.
Paolo*
Jeżeli młodzież przesiąknie tym ochydztwem, to kiedyś wszystkie msze święte mogą tak wyglądać, bo to będzie dla nich normalne.
@Sykomora Dzisiaj w mojej parafii po prawie 20 latach kiedy były rozrywkowe Msze święte, tej młodzieży w mojej parafii już nie ma. A jak jest - to tylko do I Komunii świętej, potem przerwa od Pana Boga, potem znów bierzmowanie i do widzenia Kościele święty.
templum
Ciekawe co by na to powiedział Sługa Boży, kard. Stanisław Hozjusz, któremu to zawdzięczamy sprowadzenie jezuitów do Polski i założenie pierwszego seminarium na naszych ziemiach. Na szczęście nie musimy się domyślać i wiemy co by powiedział, bo pozostawił po sobie pisma w których krytykuje wszelkie nowinkarstwo i wprowadzanie własnych elementów do liturgii, potępiając tych, którzy nie zachowują …More
Ciekawe co by na to powiedział Sługa Boży, kard. Stanisław Hozjusz, któremu to zawdzięczamy sprowadzenie jezuitów do Polski i założenie pierwszego seminarium na naszych ziemiach. Na szczęście nie musimy się domyślać i wiemy co by powiedział, bo pozostawił po sobie pisma w których krytykuje wszelkie nowinkarstwo i wprowadzanie własnych elementów do liturgii, potępiając tych, którzy nie zachowują Tradycji. Tymczasem dożyliśmy czasów, gdy co niektórzy jezuici nazywają takich, jak ów kardynał, o którego wyniesienie na ołtarze stara się nasz Episkopat – terrorystami, a z Ofiary Mszy św. robią dyskoteki. Czy to nie jest smutne? Módlmy się przez wstawiennictwo Kardynała Hozjusza o nawrócenie i uleczenie zatwardziałych serc tych, którzy własne pomysły stawiają ponad posłuszeństwo niezmiennemu nauczaniu naszej Świętej Matki Kościoła… http://templumchristi.pl/kard-stanislaw-hozjusz-o-tradycji/
Paolo* and one more user like this.
Paolo* likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
Maro89
A ja mysle ze glownym winowajca jest Sobor Watykanski II ! Kiedys standardem na swiecie byla Msza Sw. Trydencka do dzis jest to bardzo Bogobojna i Piekna msza. Kto nie widzial jest to cale nagranie - To powinno wrócić! www.youtube.com/watch
edisco
Polecam zapoznać się z historią Kościoła i tego co się wydarzyło na Vaticanum II, kto i dlaczego dokonał tych wszystkich zmian.
www.youtube.com/watch
Maro89 likes this.
ELOHIM.
W Kościele Katolickim w Świątyni jest miejsce na wielbienie Boga przez młodych. To dobra inicjatywa Jezuitów i przyznam że odważna.
edisco
Polecam zapoznać się z historią Kościoła i tego co się wydarzyło na Vaticanum II, kto i dlaczego dokonał tych wszystkich zmian.
www.youtube.com/watch
ELOHIM.
A ja Ci się polecam nawrócić i zadośćuczynić za wprowadzanie kąkolu między wiernych
ELOHIM.
W Psalmach używają wierni innych instrumentów do chwalenia Boga Alleluja!!!
jezuici i dominikanie ongliś wspaniałe zakony, które tak zaslużyły sie dla Kościoła, w posoborowiu poszedł na nie szczególny atak - w sensie infiltracja
Maro89 likes this.
Jaki Pan taki kram........tańce, hulańce i swawola....WIDAĆ w łódzkim kościele , u jezuitów na Mszy Świętej sam Mefistofeles JUŻ gości....ino patrzeć jak żreć, pić i lulki palić będą.... talmudyści, koraniści i luderanie z modernistami łódzkiego KK zgodnie z ekumenią NWO będą.... 💃👯💃👯💃👯.....nie wypada nic innego jak WYRAZIĆ UB-OLEWANIE....o mores o tempora!!!!!.....
sylwia31
Profanacja Ci ludzie sie potepiaja ciezkimi grzechami......! Mamy obowiazek ich wyrzucac z naszych kosciolow tak jak to zrobil Pan Jezus.......! Niech sobie na lake ida !!!
Timoratus and 2 more users like this.
Timoratus likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
PiotrM likes this.
Nie przesadzajcie. Msze charyzmatyczne muszą takie być. Poza tym taki kościół ma być, taki został przepowiedziany przez Jezusa, przez ewangelię, przez dzieje apostolskie.
Paolo*
Msza charyzmatyczna.. a co to? 😲
Gdzie Jezus mówi o skakaniu po stołach, flagach, kolorofonach itp.?
Verba Veritatis and 6 more users like this.
Verba Veritatis likes this.
m.rekinek likes this.
Hanna0156 likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
PiotrM likes this.
Rafał_Ovile likes this.
Beata Ewa likes this.
lektorbezlicencji czy ryt charyzmatyczny to jeden z wielu rytów post-soborowego multi-rytu?
Pascendis Dominicis Gregis and one more user like this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
PiotrM likes this.
pomiary
no koments
ELOHIM. likes this.
PiotrM
wacula, jesteś jak Bikladen , podburzasz tłum. To już jest terroryzm.
don Adam
nie maja mocy Ducha więc urzadzają przedstawienia i do tego mierne
Ech,zakonnicy...czego to nie wymyślą by ludek do siebie przyciągnąć.

Jędrzej Kitowicz "O jasełkach" - jasełka były to ruchomości małe, ustawione w jakim kącie kościoła, a czasem zajmujące cały ołtarz niżej i wyżej po bokach, tylko jednę mensę ołtarzową nie zaprzątnioną sobą zostawując dla odprawowania mszy świętej wolną.
Na takie jasełka sadzili się jedni nad drugich, najbardziej zakonnicy. Celo…More
Ech,zakonnicy...czego to nie wymyślą by ludek do siebie przyciągnąć.

Jędrzej Kitowicz "O jasełkach" - jasełka były to ruchomości małe, ustawione w jakim kącie kościoła, a czasem zajmujące cały ołtarz niżej i wyżej po bokach, tylko jednę mensę ołtarzową nie zaprzątnioną sobą zostawując dla odprawowania mszy świętej wolną.
Na takie jasełka sadzili się jedni nad drugich, najbardziej zakonnicy. Celowali zaś innych wszystkich wielością i kształtnością kapucyni; a gdy te jasełka, rokrocznie w jednakowej postaci wystawiane, jako martwe posągi nie wzniecały w ludziach stygnącej ciekawości, przeto reformaci, bernardyni i franciszkanie dla większego powabu ludu do swoich kościołów jasełkom przydali ruchawości, między osóbki stojące mięszając chwilami ruszane, które przez szpary, w rusztowaniu na ten koniec zrobione, wytykając na widok braciszkowie zakonni lub inni posługacze klasztorni rozmaite figle nimi wyrabiali. Tam Żyd wytrząsał futrem pokazując go z obu stron, jakoby do sprzedania, które nadchodzący znienacka żołnierz Żydowi porywał. Żyd futra z ręki wypuścić nie chciał. Żołnierz Żyda bił, Żyd, porzuciwszy futro, uciekał. Żołnierz wydarte futro Żydowi przedawał nadchodzącemu mieszczaninowi, a wtem Żyd skrzywdzony pokazał się niespodzianie z żołnierzami i instygatorem, biorącym pod wartę żołnierza przedającego futro i mieszczanina kupującego.

Gdy taka scena zniknęła, pokazała się druga, na przykład: chłopów pijanych bijących się pałkami albo szynkarka tańcująca z gachem i potem od diabła razem oboje porwani, albo śmierć z diabłem najprzód tańcująca, a potem się bijące z sobą i w bitwie znikające. To znowu musztrujący się żołnierze, tracze drzewo trący i inne tym podobne akcje ludzkie do wyrażenia łatwiejsze, które to fraszki dziecinne tak się ludowi prostemu i młodzieży podobały, że kościoły napełnione bywały spektatorem, podnoszącym się na ławki i na ołtarze włażącym; a gdy ta zgraja, tłocząc się i przymykając jedna przed drugą, zbliżyła się nad metę założoną do jasełek, wypadał wtenczas spod rusztowania, na którym stały jasełka, jaki sługa kościelny z batogiem i kropiąc nim żywo bliżej nawinionych, nową czynił reprezentacją, dalszemu spektatorowi daleko śmieszniejszą od akcyj jasełkowych, kiedy uciekający w tył przed batogiem jedni przez drugich na kupy się wywracali, drudzy rzeźwo z ławek i z ołtarzów zskakując jedni na drugich padali, tłukąc sobie łby, boki, ręce i nogi albo guzy i sińce bolesne o twarde uderzenie odbierając.

Takowe reprezentacje ruchomych jasełków bywały, prawda, w godzinach od nabożeństwa wolnych, to jest między obiadem i nieszporami, ale śmiech, rozruch i tumult nigdy w kościele czasu ani miejsca znajdować nie powinien. Dla czego, gdy takowe reprezentacje coraz bardziej wzmagając się doszły do ostatniego nieprzyzwoitości stopnia, książę Teodor Czartoryski, biskup poznański, zakazał ich, a tylko pozwolił wystawiać nieruchawe, związek z tajemnicą Narodzenia Pańskiego mające. Po którym zakazie jasełka, powszedniejąc coraz bardziej, w jednych kościołach zdrobniały, w drugich w cale zostały zaniechane.
literat.ug.edu.pl/kitowic/k0014.htm
MalinkaJolcka likes this.
Bogumil
Muszę zacytować za kolegą, który mnie nieco wyżej zablokował- chwalą mnie wargami-a nawet rękami i nogami...
Bogumil
No cóż , dożyliśmy czasów, gdzie już nikt nie odróżnia chwalenia Boga , od Najświętszej Ofiary.Jedno nie musi być sprzeczne z drugim, pod warunkiem , że nie odbywa się w tym samym miejscu i czasie.
Kolejna profanacja Mszy św. przez jezuitów z Łodzi------ I Po raz kolejny możemy się przekonać czym jest Msza św. według jezuitów z Łodzi----A I Tak właśnie działają hasła o. Rencława SJ i pozostałych jezuitów----- A CZEGO SIE DZIS MOZNA SPODZIEWAC OD TAKICH CO TO LECA NA LATWIZNE CO WYSILAC SIE CO A PO CO JAKLATWIZNA LETKO ZYC
Bos016
Pajace tańczą dla reszty gawiedzi. Jezus zostawiony gdzieś z tyłu. Masakra.
predex
Dzisiaj w moim kmosciele po mszy trydenckiej, ksiądz ogłosił kolędowanie na rokowo w kosciele, , 80 % ludzi od razu wyszla, ja tez , nie pozwalajmy na profanację naszych świetości , uswiadamiajmy ludzi, zobaczcie ci katolicy siedzą jak barany i wogole nie wiedzą o co chodzi.
PiotrM
predex Ja bym go okszanił w tym kościele, wierz mi.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
Ci tancerze jak plastusie Pani Basi Pieli.....machają rękoma i nogami tak jak Jej bezmyślne pajacyki....w łódzkim KK ....róbta co chceta... jak widać robi furorę u jezuitów....W zasadzie nie ma się czemu dziwić ....wszak to niniwa ks.Rysia abpa, który jak wiemy wszelkimi POmyjami pentekostalizmu Kościół łódzki ZALEWA....
Pascendis Dominicis Gregis and one more user like this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
PiotrM likes this.
yaphet
Okupacja Kościoła katolickiego przez niewolników antychrysta jest dla tych, którzy bez szczegolnej łaski Najwyższego nigdy nie dostrzegli by tego, jest bezdyskusyjna. Wystarczy mieć wiedzę z książeczki piereszokomunijnej o Najświętszej Ofierze Mszy świętej, że jest Ona powtórzeniem bezkrwawym Ofiary krzyżowej Syna Bożego. Oznaki radości, oklaski i tańce z powodu Śmierci Pana Jezusa i Boleści NMP …More
Okupacja Kościoła katolickiego przez niewolników antychrysta jest dla tych, którzy bez szczegolnej łaski Najwyższego nigdy nie dostrzegli by tego, jest bezdyskusyjna. Wystarczy mieć wiedzę z książeczki piereszokomunijnej o Najświętszej Ofierze Mszy świętej, że jest Ona powtórzeniem bezkrwawym Ofiary krzyżowej Syna Bożego. Oznaki radości, oklaski i tańce z powodu Śmierci Pana Jezusa i Boleści NMP mogą duchowo jednoczyć jedynie zbrodniarzy i demony.
Pascendis Dominicis Gregis and 4 more users like this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
PiotrM likes this.
Tymoteusz likes this.
HOOI II likes this.
olek19801 likes this.
HOOI II
. Zabawa , muzyka, jeszcze raz muzyka do tego tańce, hulańce i miła atmosfera i ani słowem o grzechu i pokucie – bo po co…..
HOOI II
CONGRGATIO DE CULTU DIVINO ET DISCIPLINA SACRAMENTORUM.INSTRUKTIO DE QIBUSDAM OBSERVANDIS CRICA ET VITANDIS CRICA SANCTSSIMAM EUCHARISTIAM wyd Pallotinum 2004.183 Wszyscy w na miarę możliwości ze szczególnym zaangażowaniem powinni czynić wszystko,aby uchronić Najświętszy Sakrament Eucharystii przed jakimkolwiek znieważeniem i zniekształceniem oraz całkowicie wyeliminować …More
CONGRGATIO DE CULTU DIVINO ET DISCIPLINA SACRAMENTORUM.INSTRUKTIO DE QIBUSDAM OBSERVANDIS CRICA ET VITANDIS CRICA SANCTSSIMAM EUCHARISTIAM wyd Pallotinum 2004.183 Wszyscy w na miarę możliwości ze szczególnym zaangażowaniem powinni czynić wszystko,aby uchronić Najświętszy Sakrament Eucharystii przed jakimkolwiek znieważeniem i zniekształceniem oraz całkowicie wyeliminować wszelkie nadużycia.Jest to bowiem najważniejsze zadanie dla wszystkich i każdego z osobna i bez jakiegokolwiek względu na osobę wszyscy są zobowiązani do wypełnia tego dzieła

Read more: www.pch24.pl/kard--sarah-o-n…
PiotrM
NARESZCIE KTOŚ MĄDRY I TO DAŁ NA GŁÓWNĄ BY LUDZIOM OTWORZYĆ OCZY CO ROBIĄ NAM Z KOŚCIOŁEM.
Pascendis Dominicis Gregis and 2 more users like this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
m.rekinek likes this.
icowałek likes this.
HOOI II
Eucharystia to nie teatr!!!
icowałek likes this.
adan2 a jaki jest cel dialogu katolickiego?
olek19801
Profanacja. Młodzi nie znają już prawdziwej katolickiej nauki bo duchowni chcą kościoła świeckiego, rozrywkowego. Po co tam komu pokuta?

Nie ma już grzechu, kochajmy się bo niebo jest dla każdego - taki przekaz widzę na tym video.
Pascendis Dominicis Gregis and one more user like this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
Rafał_Ovile likes this.
olek19801 and one more user like this.
olek19801 likes this.
m.rekinek likes this.
@wacula W tej kwestii, której bronisz takich form mszy, żeby dzieciom było fajnie i się nie nudziło, bo trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne, napiszę ci dokładnie taką samą sytuację i skutki do czego prowadzą takie "rozluźnione msze święte dla dzieci i młodzieży".
W mojej parafii w latach 90 były dokładnie w każdą niedzielę o godz. 11 msze tzw. dla dzieci i młodzieży. Chodziło na tą mszę …More
@wacula W tej kwestii, której bronisz takich form mszy, żeby dzieciom było fajnie i się nie nudziło, bo trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne, napiszę ci dokładnie taką samą sytuację i skutki do czego prowadzą takie "rozluźnione msze święte dla dzieci i młodzieży".
W mojej parafii w latach 90 były dokładnie w każdą niedzielę o godz. 11 msze tzw. dla dzieci i młodzieży. Chodziło na tą mszę mnóstwo ludzi tak, że kościół był pełny. Ksiądz grał na gitarze, kazania były "hiii, heee, juhuuu" ksiądz czasem pożartował, było fajnie i wesoło. Uatrakcyjniali Mszę św. jak tylko się dało.
Ja również chodziłem na takie Msze jako wieku 4-7 lat. I podobało mi się. Ale mama moja też chodziła ze mną na normalne Msze św., w tygodniu, gdzie nie było takich fajerwerek tylko normalna muzyka organowa i normalne pieśni kościelne i ksiądz nie robił z siebie pajaca na ołtarzu.
Wracając do poprzedniego wątku, takie "msze" trwały w mojej parafii do roku 2000. Ksiądz, który grał na gitarze okazało się potem, że zaszedł w ciąże z marianką tzw. dzieckiem Maryi. Rzucił w końcu kapłaństwo. Potem gdy przyszedł nowy proboszcz do mojej parafii, powiedział jasno: "Nie będziemy urządzać cyrku z kościoła" i zakazał takich Mszy. Masa ludzi odeszła z tego powodu z kościoła i dzisiaj wiernych możesz spokojnie policzyć w mojej parafii w pamięci, a w tygodniu spokojnie na 10 palcach u rąk. Ja nie odszedłem z tego powodu z kościoła, dlaczego? Bo z racji tego, że mama moja często chodziła ze mną na normalne msze, gdzie nie było cyrków i dzięki normalnym mszą wiedziałem, że Bogu należy się szacunek, że Pan Bóg to nie jest mój kumpel tylko Bóg, że Mszę należy kontemplować pomimo, że do końca jej jeszcze nie rozumiałem i że Msza to nie jest jakaś rozrywka, tylko spotkanie z Jezusem, z Jego ofiarą. A i chciałbym zaznaczyć, że moja mama nie miała wykształcenia pedagogicznego, a jakoś potrafiła przekazać mi wiarę, ale tą łaskę wiary zawdzięczam najbardziej Panu Bogu.
@wacula Tak poprzedni mój proboszcz wychował parafian: nauczył ich szukać rozrywki, a prawd wiary prawie że wcale.
m.rekinek likes this.
P. D. G. Uporczywych heretyków i prowokatorów, jak n.p. wacula, należy blokować. Zwracam się publicznie z prośbą o zablokowanie wacula Pro bono Ecclesiae i dla dobra ich samych. Inaczej będzie Twój udział w cudzym grzechu.
olek19801 and 2 more users like this.
olek19801 likes this.
PiotrM likes this.
m.rekinek likes this.
@Rafał_Ovile Mnie tu proszę nie straszyć odpowiedzialnością z czyiś grzech bo ja tego grzechu nie popieram i zdanie @wacula też nie popieram.
A ja nie będę zniżał się do poziomu O. Rencława, żeby walić komuś bana. Każdy ma prawo się tutaj wypowiedzieć: z kulturą i bez wyzwisk, osądzania i karania grzechami.
----------------------------------------------------------------------------------------…More
@Rafał_Ovile Mnie tu proszę nie straszyć odpowiedzialnością z czyiś grzech bo ja tego grzechu nie popieram i zdanie @wacula też nie popieram.
A ja nie będę zniżał się do poziomu O. Rencława, żeby walić komuś bana. Każdy ma prawo się tutaj wypowiedzieć: z kulturą i bez wyzwisk, osądzania i karania grzechami.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
@wacula Czyli rozumiem, że dla ciebie to obojętne czy ksiądz się z kimś prześpi, nie wiem - będzie uprawiał seks z zakonnicą na ołtarzu, albo jak imam islamski wjedzie do kościoła i zacznie podcinać gardła wiernym to ty będziesz miał wywalone na to i sobie powiesz: "A bywa i tak i cóż z tego jego sprawa". No to gratuluję ci twojego podejścia do spraw i twojej ignorancji do takich postaw. Zresztą wiele katolików ma dzisiaj taką postawę i mają wywalone na to co się dzieje w Kościele. Ważne, że jest fajnie, wesoło i nikomu to nie przeszkadza.
Pascendis Publiczne udzielanie głosu uporczywemu heretykowi (wielokrotnie napomnianego) jest współdziałaniem w grzechu ponieważ heretyk manipulator wyrządza słabszym braciom szkody duchowe. Dlatego dla dobra Kościoła był kiedyś n.p. INDEKS ("blokada" heretyków) i kary kanoniczne aby chronić wiernych i bronić nieskazitelnego katolickiego depozytu wiary. Czyli prawdziwie Miłosierdzie dla …More
Pascendis Publiczne udzielanie głosu uporczywemu heretykowi (wielokrotnie napomnianego) jest współdziałaniem w grzechu ponieważ heretyk manipulator wyrządza słabszym braciom szkody duchowe. Dlatego dla dobra Kościoła był kiedyś n.p. INDEKS ("blokada" heretyków) i kary kanoniczne aby chronić wiernych i bronić nieskazitelnego katolickiego depozytu wiary. Czyli prawdziwie Miłosierdzie dla największych przestępców - heretyków. P.S. Proszę zacznij używać rozumu miast kierować się emocjami... ["...proszę nie straszyć"]
@perfecta Tylko ja @wacula pisze mu konsekwencjach, które wywołały w mojej parafii takie rozrywkowe msze, a on mi pisze: "No cóż tak bywa, jego sprawa". Ewidentnie ma gdzieś to wszystko bo dla niego ważne, że jest fajnie, wszyscy się cieszą i ważne, żeby nikt się o nic nie czepiał. Ja z taką postawą spotykam się dość często u katolików kiedy poruszam takie właśnie problemy lub kiedy w …More
@perfecta Tylko ja @wacula pisze mu konsekwencjach, które wywołały w mojej parafii takie rozrywkowe msze, a on mi pisze: "No cóż tak bywa, jego sprawa". Ewidentnie ma gdzieś to wszystko bo dla niego ważne, że jest fajnie, wszyscy się cieszą i ważne, żeby nikt się o nic nie czepiał. Ja z taką postawą spotykam się dość często u katolików kiedy poruszam takie właśnie problemy lub kiedy w Kościele głoszone są herezje, błędy. Zarówno u świeckich jak i kapłanów: "No cóż, tak bywa", "No cóż, takie życie", "No cóż, to jego sprawa". Wielu świętych taką postawę nazywają ignorancją religijną.
@Rafał_Ovile To olej @wacula i tyle. Ja nie usprawiedliwiam jego postawy i nie strasz mnie odpowiedzialnością za czyiś grzech bo w nim nie biorę udziału. Nie baw się ze mną w janseniste, gdzie straszysz Panem Bogiem za grzech. Zgłoś to portalowi glorii, że @wacula szerzy zgorszenia i go zablokują. Ja skończyłem z @wacula temat i tyle.
One more comment from Pascendis Dominicis Gregis
@perfecta Tymi różnymi poziomami i płaszczyznami są modernizm i antropocentryzm, który rozluźnił postrzeganie rzeczywistości i mamy to co mamy: nadużycia, niszczenie wszelkiej pobożności, szacunku do Boga i Jego sacrum, niszczenie Tradycji. Co moderniści na to odpowiadają: no dokładnie to co @wacula: "Cóż takie życie", "Cóż to jego sprawa", "nic się przecież nie stało, ważne, że ludziom się …More
@perfecta Tymi różnymi poziomami i płaszczyznami są modernizm i antropocentryzm, który rozluźnił postrzeganie rzeczywistości i mamy to co mamy: nadużycia, niszczenie wszelkiej pobożności, szacunku do Boga i Jego sacrum, niszczenie Tradycji. Co moderniści na to odpowiadają: no dokładnie to co @wacula: "Cóż takie życie", "Cóż to jego sprawa", "nic się przecież nie stało, ważne, że ludziom się to podoba". I tak moderniści stawiają człowieka w centrum zamiast Pana Boga. I tak bagatelizują problemy. I mamy to co mamy w Kościele.
Prawdziwi katolicy wołają: "To jest błąd, tak nie wolno!". Ale modernista zawsze odpowie: "Tak, ale...... i tu wymienia swoje modernistyczne ecie pecie.
PDG? Dostałeś braterskie napomnienie. Odpowiedzialność poniesiesz osobistą.
Elkam
@wacula

(...)znakomite relacje – Papieża K.Wojtyłę Franciszka z młodymi Wielu ludzi fascynuje tajemnica kontaktu Papieża z młodzieżą.To są te relację .A pamiętamy w kapeluszu śpiewającego w Afryce naszego ŚW Karola Tak i dziś Franciszek to czyni w Panamie"

----------------------

Owszem, lecz nie w Domu Bożym !
yaphet likes this.
Tymoteusz
„Młodzi ludzie, którzy z szacunkiem powinni oddawać cześć Bogu widocznie wolą mieć Pana Boga jako dobrego ziomka i kumpla. Nie świadomi - a może świadomi?”

Moim zdaniem ci młodzi Ludzie są nieświadomi. Sądzą, że oddają należną cześć Bogu, więc jeżeli można mieć do kogoś jakieś ale, to zdecydowanie do ojców jezuitów...
m.rekinek and one more user like this.
m.rekinek likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
Agata.B
Jezuici ucza dzieci, mlodzież odwracać sie dupskiem do tabernakulum.Robią sobie publiczne jaja ze światyni.
ELZBIETA SPITALNIAK and 2 more users like this.
ELZBIETA SPITALNIAK likes this.
m.rekinek likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
Rafał_Ovile shares this.
Profanacja Mszy św. przez jezuitów z Łodzi
o. Remigiusz Recław SJ
Superior i proboszcz, opiekun wspólnot: Mocni w Duchu, Zwiastowanie, małżeństw niesakramentalnych oraz grupy Iskra Bożego Miłosierdzia.
o. Kazimierz Kubacki SJ
Spowiednik, Przewodniczący Wydziału ds. życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego Archidiecezji Łódzkiej. Opiekun WŻCh. Były proboszcz tej parafii.
o. Józef Łągwa SJ
Spowiednik, opiekun wspólnot "Kanaa…More
o. Remigiusz Recław SJ
Superior i proboszcz, opiekun wspólnot: Mocni w Duchu, Zwiastowanie, małżeństw niesakramentalnych oraz grupy Iskra Bożego Miłosierdzia.
o. Kazimierz Kubacki SJ
Spowiednik, Przewodniczący Wydziału ds. życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego Archidiecezji Łódzkiej. Opiekun WŻCh. Były proboszcz tej parafii.
o. Józef Łągwa SJ
Spowiednik, opiekun wspólnot "Kanaan" i "Magnificat", rekolekcjonista. Prezes Stowarzyszenia "Słowo i Muzyka u Jezuitów". Były proboszcz tej parafii.
o. Grzegorz Radomiak SJ
Spowiednik, neokatechumenat, terapeuta, moderator Dziewic i Wdów Konsekrowanych w Archidiecezji Łódzkiej, animator Spotkań Małżeńskich.
o. dr Tomasz Ludwisiak SJ
Spowiednik, neokatechumenat, wykładowca w Warszawie.
o. Wojciech Skórewicz SJ
Spowiednik, neokatechumenat, Apostolstwo Modlitwy, wspólnota chleba.
o. dr Jacek Granatowski SJ
Katecheta, duszpasterz akademicki, prowadzi duszpasterstwo hiszpańskojęzyczne, kapelan AK.
o. Zygmunt Kwiatkowski SJ
Duszpasterz, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty "W Sercu Jezusa".
o. Paweł Sawiak SJ

Dyrektor Centrum Mocni w Duchu, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty Mocni w Duchu oraz Młodość
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Parafia Najświętszego Imienia Jezus
ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź
tel. 42 637-75-44 lub tel. kom. 515 827 440
jezuici@archidiecezja.lodz.pl
Kwestie naukowe są przypadłościami. Fundamentem - substancją - jest cześć w Liturgii i Sakramentach do Najświętszego Sakramentu a w Nim obecnego prawdziwego Boga - Trójcy Świętej. Bez fundamentu prawdziwej czci Pana Boga cała budowla ulega stopniowemu zniszczeniu - w tym objawienie herezji itp.
PiotrM and one more user like this.
PiotrM likes this.
Bob likes this.