Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks981
wobronieprawdy
2

Rycerze Kolumba dziecko masonerii

więcej - Rycerze Kolumba - masoneria
George Bush powiedział w przemówieniu na Zjezdzie w Nowym Orleanie:
'Oto Ameryka: Rycerze Kolumba, Grange, Hadassa, Disabled Veterans, Zakon Ahepa, Business nad Professional Women of America, union hall, grupy studiów biblijnych, LULAC, swięte imię - olśniewająca róznorodność rozsiana jak gwiazdy, jak tysiąc punktów świetlnych, na szerokim i spokojnym niebie'.
W okultystycznym języku, jakiego użył Bush, dosłownie znaczy ono rozprzestrzenianie i rozwój uniwersalistycznej Tajnej Doktryny masonerii, przez różne organizacje, pierwsze wspomniał Rycerzy Kolumba.
RC powstali w USA jako organizacja wzajemnej pomocy, w czasach kiedy katolików dość mocno dyskryminowano. Była to częściowo "katolicka odpowiedź na masonerię" - stąd struktura organizacyjna poniekąd przypomina strukturę tajnych stowarzyszeń ("stopnie", częściowo utajnione zebrania, itd.) Działają jawnie lecz tajemnicą pozostają tylko pewne ceremoniały . Jednym z celów Rycerzy Kolumba była walka z masonerią lecz z czasem masoneria ich przejęła.
Zakon Rycerzy Kolumba był przedmiotem wnikliwych badań komisji senackiej Senatu USA, w latach trzydziestych ubiegłego wieku , członkowie komisji w większości masoni i protestanci, jednogłośnie i szczerze podpisali raport w którym uznali Rycerzy Kolumba za organizację służącą państwu, szerzącą patriotyzm i najważniejsze cnoty obywatelskie oraz ogólnoludzkie. USA w całości założone i kierowane przez masonerie( około trzy miliony członków) jakie może wydać owoce - , gruszki na wierzbie nie wyrosną'.
Były mason John Salza udzielił wywiadu dwutygodnikowi The Remnant (cytuję za Action familiale et scolaire, czerwiec 2011, nr 215).
Podaje, że jest też członkiem Rycerzy Kolumba, mówi ; że kierownictwo tego Rycerstwa jest zdominowane przez masonów i pilnują, by walka z masonerią (jeden z celów tego Rycerstwa) nie była prowadzona.
W USA ,RC ściśle współpracują z Rotary Club i z oficjalną masonerią, uczestniczą w wspólnych zebraniach, wyjazdach, na stronie masonerii, RC są reklamowani jako wspaniała organizacja która pomaga realizować ich cele.

W Polsce funkcjonują w odmienny sposób, nie jako agenci ubezpieczeniowi- agenci( w USA )ale jako działacze kościelni i nazywają się braćmi.
Pierwszą radą RC w Polsce w 2006 roku była krakowska Rada nr 14000 im. Jana Pawła II, mająca siedzibę przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Od samego początku byli promowani przez S.Dziwisza. Działają przy Centrum JPII, w w którym ; krzesło jest tabernakulum, a na głównym ołtarzu Chrystusa pożera bestia', te okolice to kolebka masonerii w Krakowie.
Ich gazeta ,Zbroja' często nawiązuje do innych zakonów rycerskich np Krzyżacy ,Templariusze, -zakony które szerzyły okultyzm, i czciły szatana .
Masoneria tzw. wyższych stopni stara się przedstawiać siebie jako następcę rycerskich zakonów średniowiecznych. Jednak bliższe przyjrzenie się masońskim ceremoniom owych “rycerskich” stopni wyraźnie wskazuje, iż nie ma ona zupełnie nic wspólnego z chrześcijańskimi zakonami. A w istocie, pod pozorem nawiązywania do nich, naucza czegoś wręcz przeciwnego, tj. wrogiego podejścia do wszelkich przejawów chrześcijaństwa.

Rycerze Kolumba to następny podstęp masonerii na zadomowienie jej się w Kościele. ,Po owocach ich poznacie' ,RC politycy głosują (za in vitro, za związkami jednopłciowymi) ,w Kościele są za modernizmem, promują humanizm który ma za zadanie
rozsadzanie Kościoła od środka – kult człowieka - zastępowanie zasady „wszystko dla Boga” zasadą „wszystko dla człowieka” - przy pomocy dzieł charytatywnych realizują cele masonerii. Dążą do jedności - „zbliżenie” katolików z innymi religiami , inne religie traktują jako „odmienne drogi” do tego samego cel . Nie jest również prawdą, że masoni i iluminaci nie uczestniczą we Mszy Św i np. nie przyjmują Komunii Św. , są oni często najbardziej gorliwymi katolikami uczestniczącymi w rozlicznych akcjach charytatywnych,

Rycerze Kolumb mają stopnie, tak samo jak Masoni. Jednak jest różnica, masoneria ma 33 stopnie, a Rycerze Kolumba mają 4… Oto logo organizacji:

Oto emblemat faszyzmu wycięty z logo Rycerzy Kolumba
Symbolika to pochodzi ze starożytnego Rzymu, składa się z pęczka prętów i topora, związanych razem. Włoski dowódca – Benito Mussolini (członek Zakonu Rycerzy Maltańskich) – porównał swoich zwolenników do tych prętów. Każdy pręt osobno jest słaby, ale razem stanowią siłę, taka sama symbolika znajduje się na pieczęci Senatu Stanów Zjednoczonych.
Poza tym , w logo występują cztery trójkąty, tarcza przypomina głowę kozła z rogami, nie ma w tym symbolu żadnego nawiązania do Chrześcijaństwa.

Kilka cytatów
Jako katolikowi, zaproponowano mu włączenie się do tej organizacji “Rycerzy Kolumba”. Odbyło się parę tajnych spotkań robiących wodę z mózgu, że jest to organizacja szerząca tylko i wyłącznie dobro.Kolega w tych spotkaniach uczestniczył bardzo aktywnie, ale odbierał je z pewną rezerwą. Po kilku miesiącach zaproponowano mu inicjację wstąpienia w poczet wyższych Rycerzy, która miała się odbyć w Kościele katolickim, lecz przy zamkniętych drzwiach. Z opowiadań mego przyjaciela; Przed przysięgą zawiązano mu oczy przepaską, którą po chwili zerwał i ujrzał, że inicjacja ta odbywała się przed symbolem masońskim “cyrklem i ekierką”. Opuścił Kościół, nie chcąc brać w
tym udziału, ale już po miesiącu został zwolniony z pracy.- Z. Kozłowski

CZY MASONERIA WYGRAŁA JUŻ WOJNĘ Z KOŚCIOŁEM Fragmenty książki:
W miejscowości South Bend (stan Indiana), w okresie Wielkiego Postu 1991, katolicy wraz z księżmi oraz wybitnymi członkami ruchu Rycerze Kolumba (Knights of Columbus,
znani również jako K of C) spotykali się co tydzień na Postnych Śniadaniach i spotkaniach ekumenicznych z okolicznymi masonami. Zresztą Rycerze Kolumba w całych Stanach
Zjednoczonych utrzymują ostatnio bliskie i regularne kontakty z lożami masońskim.
andreaswelt shares this.