01:00:41
Chcący
5953
Analiza błędów: google.com/file/d/1VTi66M-PR_M4Fnwkb9uDrK4uI-_w8pSO/view Jestem za głupi – więc nie mam podstaw by oskarżać Sobór i NOM Nie mam kompetencji i DOSTATECZNEJ RACJI, by odrzucać. …More
Analiza błędów: google.com/file/d/1VTi66M-PR_M4Fnwkb9uDrK4uI-_w8pSO/view
Jestem za głupi – więc nie mam podstaw by oskarżać Sobór i NOM
Nie mam kompetencji i DOSTATECZNEJ RACJI, by odrzucać.
My, wierni właśnie przez swą niekompetencję nie jesteśmy w stanie ocenić, czy księża Bractwa za J.E. Abp. M. Lefebvre'm w swej argumentacji czegoś nie gubią. Jeśli tego nie wiemy, to mamy w sumieniu obowiązek bronić oskarżanych: jak bliźnich, tak jeszcze bardziej tego, co widzimy jako oficjalne obrzędy Kościoła. Nie możemy tym samym ufać tym, co je oskarżają. Jeśli oskarżycielom Soboru i „Nowej Mszy” ufamy na słowo, czy siłą ich autorytetu, to stawiamy w sposób sprzeczny z wiarą Arcybiskupa, księdza, czy innego hierarchę w miejscu papieża. Część Kościoła w miejscu całości(nawet jeśli deklarujemy inaczej). To jest sedno rewolucji: bunt przeciw zwyczajowej Zwierzchnosci i Tradycji.
Nie wiemy czy rację ma ten, czy drugi specjalista, wszak wielu ich jest i było. I mimo podobnych kompetencji mają sprzeczne opinie co do tego, co Tradycją i prawdą i właściwym rozumieniem jest, a co nie. Jeśli ja jako wierny nie mam takich kompetencji to nie mam DOSTATECZNEJ racji, a więc i prawa odrzucać tego, co Kościół nam daje jako oficjalne obrzędy i Akty. A SWII i NOM, takie w moich oczach są, bo jako wierny nie po tym poznaję, że takie są, czy spełniają szczegółowe, prawnicze warunki legalizacji, a po tym, że je proboszcz, biskup i papież w łączności odprawiają.
Argument, że wyższa konieczność i Obrona Tradycji wymaga od nas nieposłuszeństwa to pułapka błędnego koła: z racji swej niekompetencji właśnie tego, czy ta wyższa konieczność w tak abstrakcyjnej i skomplikowanej sprawie jest, nie jesteśmy w stanie ustalić, stąd nie mamy prawa do tego nieposłuszeństwa czyli odrzucenia zasad NORMALNYCH i ZWYCZAJNYCH przystawać.
Z tego właśnie powodu nie mamy prawa oskarżać „indultowców”, czyli tych, co w imię powyżej wspomnianej zasady nie chcą przystać do owego nieposłuszeństwa, że są zdrajcami, kolaborantami, że opluwają tych, co tego aktu nieposłuszeństwa dokonali, że wobec tego nie rozumieją o co chodzi, wszak rzekomo tylko o Mszę im chodzi i że są powierzchownymi rekonstruktorami historycznymi obojętnymi na inne ważne sprawy doktrynalne. Takie oskarżenia to przewrotne oszczerstwa, z niczego nie wynikające, a orzeczone. Są to oskarżenia, wszak oni poprzestają przy normie i Tradycji posłuszeństwa papieżowi, dla wypowiadania którego tak samo mogą nie widzieć dostatecznej racji.[1]

[1] Z tego samego powodu nie można zmuszać ludzi do noszenia masek, w wyniki wysoce spekulatywnych teorii o tym, że bardziej pomagają niż szkodzą. Chodzenie z odsłoniętą twarzą też jest normą, czyli czymś normalnym, z czego tłumaczyć się nie trzeba.
MementoMori+++
Jezus Chrystus i prawda są ważniejsze niż zajmowanie się przenikaniem głębin perfidii Szatana w swej domniemanej szyderczej "mądrości" czerpiącej z tegoż upadłego ducha.

3 Bo przewrotne myśli oddzielają od Boga,
a Moc, gdy ją wystawiają na próbę, karci niemądrych.

4 Mądrość nie wejdzie w duszę przewrotną,
nie zamieszka w ciele zaprzedanym grzechowi.
5 Święty Duch karności ujdzie przed obłudą,
More
Jezus Chrystus i prawda są ważniejsze niż zajmowanie się przenikaniem głębin perfidii Szatana w swej domniemanej szyderczej "mądrości" czerpiącej z tegoż upadłego ducha.

3 Bo przewrotne myśli oddzielają od Boga,
a Moc, gdy ją wystawiają na próbę, karci niemądrych.

4 Mądrość nie wejdzie w duszę przewrotną,
nie zamieszka w ciele zaprzedanym grzechowi.
5 Święty Duch karności ujdzie przed obłudą,
usunie się od niemądrych myśli,
wypłoszy Go nadejście nieprawości.

6 Mądrość bowiem jest duchem miłującym ludzi,
ale bluźniercy z powodu jego warg nie zostawi bez kary:
ponieważ Bóg świadkiem jego nerek,
prawdziwym stróżem jego serca,
Tym, który słyszy mowę jego języka. Mdr 1

20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących...

27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 1 Kor 1
Jota-jotka
,,21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących...,,

,,27 Bóg wybrał właśnie to,
co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to,
co niemocne, aby mocnych poniżyć; 1 Kor 1,,
Jan Kanty Lipski
Chcący
Bóg zapłać za linka. To Pańska strona? W analizie Traditionis Custodes [tu w wformie audiobooka: Analizy Traditionis Custodes część II - Katologika a tu pliku pdf: https://drive.google.com/file/d/1VTi66M-PR_M4Fnwkb9uDrK4uI-_w8pSO/view?usp=sharing pisałem tak "Przewrotność owych powodów potęguje fakt, iż sama decyzja na nich oparta uderza głównie w te grupy, które właśnie dlatego są podległe…More
Bóg zapłać za linka. To Pańska strona? W analizie Traditionis Custodes [tu w wformie audiobooka: Analizy Traditionis Custodes część II - Katologika a tu pliku pdf: https://drive.google.com/file/d/1VTi66M-PR_M4Fnwkb9uDrK4uI-_w8pSO/view?usp=sharing pisałem tak "Przewrotność owych powodów potęguje fakt, iż sama decyzja na nich oparta uderza głównie w te grupy, które właśnie dlatego są podległe biskupom, że SWII, czy NOM nie negują, ani słowem zaś nie odnosi się do tych, którzy jawnie negują SWII i NOM, czyli np. Bractwo św. Piusa X. Zwrócił mi na to uwagę znajomy i pyta: o co tu chodzi? Przecież, jak mówią inni: taka decyzja przyciągnie ludzi do FSSPX, ale wielu też skłoni wbrew zamiarom Bractwa do przeniesienia nadziei pokładanej w całym Kościele, na jedną z jego części. To pierwsze samo być może ich uratuje. To drugie jako sprzeczne z naszą Świętą, Rzymsko-Katolicką Wiarą ich zgubi." Całość jest podrozdziałem opublikowanego ostatnio na karcie społeczność w formacie pdf tekstu:
Quas Primas
@Chcący - No, jak wdasz się w dyskusję z panem Lipskim i będziesz korzystał z jego strony, gdzie najpierw musisz wykupić abonament, to całkiem Ci się w głowie pomiesza.
ps. Tak, jak zawsze Cię popierałam, tak tym razem, jeśli chodzi o rozumienie przez Ciebie Bractwa nie zgadzam się wcale.