uk.news
40

Мюнхенська істерія навколо насильства: Ратцінґеру варто було б промовчати

20 січня архієпархія Мюнхена опублікувала так званий експертний звіт про випадки насильства, який включає 82-сторінкове звернення Бенедикта XVI, в якому він заперечує будь-які порушення.

Адвокат Мартін Пуш, який працює в області, яка не передбачає любові до правди, вважає такі заяви тими, що "не заслуговують на довіру". Він звинувачує Ратцінґера у неправильній поведінці у чотирьох ситуаціях.

Найважливішою помилкою стала справа священика з Ессена, якого звинуватили у гомосексуальному насильстві. На початку 80-х рр. архієпархія Мюнхена прийняла його на службу. Він чинив злочини до 2008 року.

Ратцінґер не раз заявляв, що "нічого не знав" про минуле священика під час прийому на службу, а також не був присутнім під час розгляду справи.

Така інформація не підтверджується протоколом зустрічі, в якому йдеться, що "кардинал" розповів про похоронну службу на згадку про покійного кардинала Альфреда Бенгше з Берліна, а також про конфіденційну бесіду з Іваном Павлом II про Ганса Кюнга.

Про цю справу активно говорили у 2010 році. Тоді колишній генеральний вікарій Герхард Грубер взяв всю відповідальність на себе. Пізніше він повідомив, що його змусили. Грубер не сумнівається, що Ратцінґер знав усі обставини справи. У звіті йдеться про 235 злочинців, 173 священиків і 497 жертв переважно чоловічої статі.

Звіт повністю перекручує всі відомі факти, використовуючи істерію навколо насильства. У минулому ніхто не використав сучасного підходу до насильства. У ті часи серед представників сучасних олігархів педофілію була поширеним явищем, навіть йшли розмови про її легалізацію.

Зображення: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsTeqkxukemc